Skocz do zawartości

FORUMOWI KRWIODAWCY - razem ratujemy życie !!


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, hemi112 napisał:

W sumie co taka cisza, nie ma krwiodawców? 

A może są excovidy i ktoś osocze oddawał?

Ostatnio byłem 10 listopada (KKP 300 ml + osocze 300 ml). Daj trochę odpocząć mojemu szpikowi. :D

Na miano "excovida" jeszcze nie zasłużyłem. Nikt mnie nie zmusi, bym dobrowolnie zapłacił za wiedzę, czy przechodziłem, a potem z tą wiedzą zgłosił się do RCKiK. Jak zmieni się optyka i RCKiK zacznie robić testy we własnym zakresie, to z dziką rozkoszą udam się, co dwa tygodnie, by pozbyć się "zbędnego" osocza.

Edytowane przez WOJO
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu byłem i poszło "to co zawsze".

Chciałem oddać osocze bo jestem na 99% pewien że niedawno przeszedłem, ale muszę przyjść z wynikiem testu na przeciwciała zrobionym samodzielne za jedyne 80 PLN w sąsiadującej przychodni... Z jednej strony podobno brakuje, z drugiej nie chcą...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jaro555 napisał:

Z jednej strony podobno brakuje, z drugiej nie chcą...

Najwidoczniej obecny wyzysk krwiodawców jest jeszcze zbyt mały. Trzeba dopłacić we własnym zakresie... :D

Dlatego pisałem wyżej, że spokojnie poczekam na zmianę stanowiska RCKiK.

Przecież mają podpisane zgody na dowolne wykorzystanie składników donacji. To w czym problem, by mając własne laboratorium robiące testy COV-2 (przynajmniej tak jest w RCKiK Lublin), sprawdzić ilość przeciwciał u dawców, którym z wywiadu lekarskiego wyszła niedawno przebyta infekcja grypopodobna.

Zapłać, oddaj, to my sprzedamy do Biomedu, byś mógł w razie potrzeby kupić "lekarstwo".

Oto Polska właśnie...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 16:36, hemi112 napisał:

No to cyk, jest mały jubileusz, bo 50 oddanie. 

W sumie co taka cisza, nie ma krwiodawców? 

A może są excovidy i ktoś osocze oddawał? 

 

IMG_20201127_111818.jpg

Pytanie - jak w praktyce wygląda poczekalnia? Kolejka przed wejściem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kristotfx99 napisał:

W porównaniu do przedmówców to dopiero nowicjusz jestem (dopiero niecałe 14l), ale się staram

14 L to już dobre kilka latek oddawania.

Nowicjuszem byłeś, do końca pierwszej legitymacji. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 22:06, kristotfx99 napisał:

Wszyscy oddają, oddałem i ja.

W porównaniu do przedmówców to dopiero nowicjusz jestem (dopiero niecałe 14l), ale się staram.

Panie ,pan nie nowicjusz ,bo aby oddać 14l ,to już zacnie i jest się czym chwalić :)

 

Przymar: Legnica: Jest namiot przed wejściem do szpitala,wypełniasz ankietę i pomiar temperatury, jak wszystko gra to idziesz do szpitala i tam się rejestrujesz ,czekasz na pomiar hemoglobiny w jednym gabinecie, w drugim gabinecie lekarz ( zwykle młody doktór ,kłam co do wyjazdów , nigdzie nie byłem ,nie jeździłem itd ( cep mnie odrzucił  ,bo powiedziałem,że byłem 1h w Czechach tj.w Harachowie) i po lekarzu  czekamy na oddanie.

Kawkę,herbatkę można se zrobić :)

Ja wolę jechać  50km do Legnicy ,niż wqurwiać się w Bolesławcu jak stoi krwiobus ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hemi112 napisał:

,kłam co do wyjazdów , nigdzie nie byłem ,nie jeździłem

Niestety, zawsze kręcę w tym temacie. Ja rozumiem pewne rzeczy, ale nawet przed koroną wyjazd z kraju często oznaczał w praktyce przerwę w oddawaniu. Co ciekawe - na stronie internetowej nie ma informacji o obecnych obostrzeniach i dopiero idąc do RCKiK człowiek się dowiaduje, że nie powinien oddawać. XXI wiek...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, przymar napisał:

Niestety, zawsze kręcę w tym temacie. Ja rozumiem pewne rzeczy, ale nawet przed koroną wyjazd z kraju często oznaczał w praktyce przerwę w oddawaniu. Co ciekawe - na stronie internetowej nie ma informacji o obecnych obostrzeniach i dopiero idąc do RCKiK człowiek się dowiaduje, że nie powinien oddawać. XXI wiek...

Nigdy nie miałem z tym problemu. W obecnej ankiecie jest pytanie "czy w ciągu ostatniego roku przebywał Pan/Pani za granicą". Zgodnie z prawdą wstawiłem datę "sierpień 2020 Chorwacja". Nikt nie robił z tego powodu problemu. Z tego wynika, że wszystko zależy od widzimisia... Jak widzimiś się wyśpi i ma dobry humor, to oddajesz... :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przymar napisał:

ale komu na tej krwi zależy? Później płacze, że nie ma krwi. Jakbym nie miał zaparcia to bym tych 20 literówka nie oddał.

I to jest właśnie chore podejście w niektórych placówkach. Zamiast dbać o krwiodawców, wystarczy dać bana i "następny proszę"... Spotkałem się z takim podejściem kilka razy i obiecywałem sobie, że nigdy więcej już oddawać nie pójdę. Niestety mam słabą wolę i najdłużej wytrzymałem 8 miesięcy bez oddawania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiele rzeczy by dyskwalifikowało , bo i wyjazdy z granice (kij,że to wyskok na 1h ,aby w Harrachowie zakupy zrobić) , kontakt z osobami na kwarantannie, kontakt z osobami co maja covid plus, itd.

Lecą według formularza i odrzucają masę osób.

Więc kłamiemy - oddajemy.

Jesteśmy szczerzy - blokada.

Tak na codzień w pracy - oczywiście zero kontaktu z kwarantannowymi ,czy plusami :)

cov.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
4 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

W końcu po półtora roku przerwy i pełnym zaszczepieniu ruszyłem upuścić juhy :yahoo:

 

No to się zgraliśmy, ja też po ponad roku wybrałem się oddać polską krew czeskim braciom i siostrom. Wpadła kolejna pieczątka i "stravenka" na oszałamiającą sumę 55 kaczek :D

20210719_142559.thumb.jpg.9223fbcf6cd9057d72358ce57279d03c.jpg

 

Miejsce na pieczątki w poprzedniej książeczce już się skończyło.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z ciekawości bym w czechach oddał ??

Pisz mje tu

W dniu 19.07.2021 o 14:32, Kytutr napisał:

No to się zgraliśmy, ja też po ponad roku wybrałem się oddać polską krew czeskim braciom i siostrom. Wpadła kolejna pieczątka i "stravenka" na oszałamiającą sumę 55 kaczek :D

20210719_142559.thumb.jpg.9223fbcf6cd9057d72358ce57279d03c.jpg

 

Miejsce na pieczątki w poprzedniej książeczce już się skończyło.

A może z ciekawości bym w czechach oddał?

Aczkolwiek pewnie ankieta  nie do wypełnienia.

Pisz jak tam u pepików to wygląda od A do Z.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hemi112 napisał:

Pisz jak tam u pepików to wygląda od A do Z.

Żeby móc oddawać krew w Czechach musisz mieć:

  • pobyt w Czechach dłużej niż 1 rok
  • czeskie ubezpieczenie zdrowotne
  • komunikatywną znajomość języka czeskiego

Źródło: Dárce cizinec — (uhkt.cz)

 

A oddawanie krwi wygląda podobnie jak w Polsce. Pierwsza wizyta to rozszerzone badania, pobranie próbki moczu itd. A potem to rutyna: próbka krwi, szybki wywiad lekarski i na fotel. Pobierają tak samo jak w Polsce, czyli 450 mililitrów. Dostajesz dzień wolnego (płatnego) i poczęstunek. Nie ma czekolad. Ogólnie zawsze jest miło i można sobie z paniami robić heheszki.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kytutr napisał:

Żeby móc oddawać krew w Czechach musisz mieć:

  • pobyt w Czechach dłużej niż 1 rok
  • czeskie ubezpieczenie zdrowotne
  • komunikatywną znajomość języka czeskiego

Źródło: Dárce cizinec — (uhkt.cz)

 

A oddawanie krwi wygląda podobnie jak w Polsce. Pierwsza wizyta to rozszerzone badania, pobranie próbki moczu itd. A potem to rutyna: próbka krwi, szybki wywiad lekarski i na fotel. Pobierają tak samo jak w Polsce, czyli 450 mililitrów. Dostajesz dzień wolnego (płatnego) i poczęstunek. Nie ma czekolad. Ogólnie zawsze jest miło i można sobie z paniami robić heheszki.

 

Nieważne skąd, nie ważne kto, łączy nas krew :D

images.jpeg

 

 

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki @Kiwi 4ester za zaproszenie do wątku. Dzisiaj po raz pierwszy oddałem...niby zanosiłem się z tym od pewnego czasu a wszedłem do stacji krwiodawstwa w drodze po żwirek dla kotów zapytać czy mój syn (16 lat) mógłby oddać - chciałem razem z nim - a Pani na rejestracji cyk i od razu mi formularz podsunęła, od razu następny formularz, zaraz badanie i tak z biegu zostałem honorowym krwiodawcą...no a potem jeszcze 9 kg żwirku przyniosłem :biglol:

Moją córkę interesowało przede wszystkim jakie czekolady są w zestawie :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Neutrino33 napisał:

Moją córkę interesowało przede wszystkim jakie czekolady są w zestawie

Teraz to masz własne, ale jakbyś wcześnie się odezwał, to mam z tego roku do oddania 7 paczuszek po 8 czekolad... :D

Najświeższe z 27 września...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, falente napisał:

Mi najbardziej smakowały we Wrocławiu kokosowe. Już nie dają takich.

W Łodzi jedna kokosowa, 4 gorzkie, dwie mleczne i po jednej z orzechami i z rodzynkami. plus kod QR do maszyny gdzie można sobie zaraz po oddaniu strzelić kawkę czy czekoladkę na gorąco co kto uważa, gratis.

Aaaa, i jeszcze od Kamisa Tajskie zioła.

Edytowane przez Neutrino33
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ekipa!

Chciałem sobie uzupełnić książeczkę, bo nie zawsze brałem ją ze sobą na donacje. Czy dane są już scentralizowane? Wiem, że kiedyś Warszawa nie miała wiedzy o donacjach w Łodzi, itd. Dam radę to uzupełnić w jednym miejscu czy muszę odwiedzić trzy punkty, w których myślę, że mogłem oddać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...