Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Jednego nie mogę zrozumieć czytając wywody o ogrzewaniu podłogowym : Jak na takiej podłodze ułożyć dobrej jakości parkiet.

Tylko parkiet - nie jakieś substytuty.

Przecież drewno jest całkiem niezłym izolatorem cieplnym.

A druga sprawa, jeżeli będzie cały czas grzane to przecież będzie się rozsychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lojszczyk mógłbys podesłać mi model Buderusa (ew. ofertę cenową) na piec do takiego domu (250 użytkowej + garaż 45). Może być na PW. Mam dobre doświadczenia z tą firmą - w obecnym domu kocioł chodzi bezawaryjnie już 15 lat Pzdr
Idziesz do BUDERUSA i dajesz im zapotrzebowanie w-g projektu. Mówisz jaki masz dom i czego oczekujesz. Potem dzwonisz d mnie a ja Ci załatwiam rabat na wszystko co mają. Odbierzesz z magazynu BUDERUSA z moim rabatem pewnie 30%. Ten rabat zmienia siĘ w zależności od pory roku i humory prezesów BUDERUSA. W każdym przedstawicielstwie buderusa jest doradca, który od ręki wyliczy Ci wszystko i zaproponuje rozwiązanie. Masz wtedy dostęp do najświeższych nowinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układasz normalnie :)

Ja ma drewnianą podłogę i nic się nie dzieję ;)

I tak jak już pisałem wcześniej podłoga nie ma być gorąca !!! Więc nie ma problemu z rozsychaniem się podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie mogę zrozumieć czytając wywody o ogrzewaniu podłogowym : Jak na takiej podłodze ułożyć dobrej jakości parkiet.

Tylko parkiet - nie jakieś substytuty.

Przecież drewno jest całkiem niezłym izolatorem cieplnym.

A druga sprawa, jeżeli będzie cały czas grzane to przecież będzie się rozsychać.

Nie będzie się rozsychać, bo drewno zanim ułożysz jako podłogę, to musi poleżeć w tym pomieszczeniu pół roku w takich warunkach i musi być dokłanie i równo poukładane, aby się nie pokrzywiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy podłogówce wymiana cieplna jest minimalna. Od niedawna mam pirometr i w ostatnich okresach temperatura podłogi ma ok. 22 st. Nie sądzę, żeby zimą podłoga była cieplejsza niż 26-27 st.

Taka temperatura nie powinna drewnu zaszkodzić, bo więcej bywa upalnym latem. "Grzejnik podłogowy" to kilka ładnych ton betonu o temperaturze odrobinę niższej niż temperatura powietrza. Drewno sprawi w zasadzie jedynie to, że bezwładność będzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

z innej beczki:

jakiej powinien być pojemności hydrofor do domku letniskowego (weekendowego)

(używany głównie przez 3 osoby; 1 łazienka bojler 60 l+zlew w kuchni)

hydrofor w piwnicy, więc hałas nie przeszkadza

edit

jakiego producenta możecie polecić?

Edytowane przez wojo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

z innej beczki:

jakiej powinien być pojemności hydrofor do domku letniskowego (weekendowego)

(używany głównie przez 3 osoby; 1 łazienka bojler 60 l+zlew w kuchni)

hydrofor w piwnicy, więc hałas nie przeszkadza

edit

jakiego producenta możecie polecić?

Bez znaczenia wielkość hydroforu. Wiele zależy od wydajności pompy. Jak masz bardzo dużą i wydajna pompę, i hydrofor duży, ale jak masz małą, to najlepiej 150-200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie. Słyszał ktoś z was o wykorzystaniu konopi w budownictwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hej

z innej beczki:

jakiej powinien być pojemności hydrofor do domku letniskowego (weekendowego)

(używany głównie przez 3 osoby; 1 łazienka bojler 60 l+zlew w kuchni)

hydrofor w piwnicy, więc hałas nie przeszkadza

edit

jakiego producenta możecie polecić?

Bez znaczenia wielkość hydroforu. Wiele zależy od wydajności pompy. Jak masz bardzo dużą i wydajna pompę, i hydrofor duży, ale jak masz małą, to najlepiej 150-200l.

 

przecież pompa jest w zestawie razem z hydroforem. czyż nie??? :unsure:

ja zastanawiałem się czy 50l wystarczy a tu 150-200...

Edytowane przez wojo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pompa jest w zestawie razem z hydroforem. czyż nie??? :unsure: ja zastanawiałem się czy 50l wystarczy a tu 150-200...

Kto tak powiedział? Nie wiem jaką masz studnię. Jak masz wierconą, to może mieć nawet 100m głębokości i musisz mieć taką rurową GRUNDFOS. Jak masz studnię taką z kręgów, to możesz zastosować kompakt z pompą i zbiornikiem. Najpierw napisz jaką masz studnię i na jakiej głębokosci wodę. Głębokość studni nie oznacza poziomu wody.

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przecież pompa jest w zestawie razem z hydroforem. czyż nie??? :unsure: ja zastanawiałem się czy 50l wystarczy a tu 150-200...

Kto tak powiedział? Nie wiem jaką masz studnię. Jak masz wierconą, to może mieć nawet 100m głębokości i musisz mieć taką rurową GRUNDFOS. Jak masz studnię taką z kręgów, to możesz zastosować kompakt z pompą i zbiornikiem. Najpierw napisz jaką masz studnię i na jakiej głębokosci wodę. Głębokość studni nie oznacza poziomu wody.

 

hej

studnia jest na poziomie domu

od gruntu do wody jest z metr

głębokość od lustra wody do dna = 3 metry

 

post-9004-0-11658700-1426527947_thumb.jpg

 

taki się nadaje?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5112898636&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem

chyba z 5 stówek w Krakowie kosztuje...

na razie odpompuję wodę, niech się naleje "nowa" i będę używał wyłącznie do kąpieli i toalety.

wodę pitną można kupować w sklepie za około 3 zl/5 l

potem przebadam

dzięki za dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie będę robił instalację elektryczną (tzn. będę zlecał ;-)).

 

Czy mógłby ktoś podesłać na co zwrócić uwagę, jakie ogólne założenia przyjąć?

 

Np. ile gniazdek na obwodzie (myślę o 3), jakie zabezpieczenia do tych gniazdek (10 czy 16A)?

Jakiej firmy kable, akcesoria, etc?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"głównej" ekipy to nie polecę ale jak będziesz potrzebował ludzi od elektryki, G-K, hydrauliki + ogrzewanie to mogę coś pomóc. Mam jeszcze kontakty i wiem, że cały czas działają

Dzieki wszystkim . Napewno jak bede juz mial mury postawione to sie do was odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie będę robił instalację elektryczną (tzn. będę zlecał ;-)).

 

Czy mógłby ktoś podesłać na co zwrócić uwagę, jakie ogólne założenia przyjąć?

 

Np. ile gniazdek na obwodzie (myślę o 3), jakie zabezpieczenia do tych gniazdek (10 czy 16A)?

Jakiej firmy kable, akcesoria, etc?

 

Z góry dziękuję.

 

Wg wytycznych jest do 10 gniazdek jeśli mnie pamięć nie myli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zamontować barierkę aby dzieciaczek mi do kuchni nie wchodził i w związku z tym muszę wywiercić dziury w ścianie. Problem w tym, że nie wiem co to za ściana. Mieszkam w starym budownictwie i na bank nie jest to ściana z cegieł. Skąd wiem ? Ano stąd, że daje inny odgłos przy ostukiwaniu :D Nie ma też żadnej klasycznej futryny.

Zdjęcie poglądowe górnej części: 20150325_213623.jpg

 

 

Muszę wiercić w tym pogrubieniu. I teraz jakim wiertłem ma to wiercić ? Do betonu ? Do drewna ? No i na jaką głębokość ?

 

A przy okazji: jakim wiertłem wierci się w ścianie z cegieł ? Do betonu ? Czy wtedy udar musi być włączony ?

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli totalnie nie wiesz co tam się może kryć pod spodem to spróbuj zrobić nawiert cienkim wiertłem do betonu, bez udaru. Dowiesz się co tam siedzi, później rozwierć do docelowej średnicy.

Wiercenie w cegle (zależy jeszcze jaka to cegła), ale bezpiecznie będzie wiertłem do betonu, bez udaru.

Edytowane przez furmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...