Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

W czeluściach szaf znalazłem Zenita z 1979 w stanie prosto z fabryki. 

W oryginalnym opakowaniu, żadnych śladów użytkowania, skórzane etui pachnie tak mocno i świeżo mimo swoich 42 lat... 

Aparat dla mnie bezcenny, bo należał do Dziadka :) 

 

 

20210702_205657.jpg

  • Super! 6
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. "Olimpijski" (Moskwa 1980) Zenit. :)

Na początku lat 80-tych przyjaciel z liceum mojego brata handlował najnowszymi wówczas Zenitami 12xp (wersja eksportowa), a u nas w domu miał "dziuplę". :biglol:

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał:

W czeluściach szaf znalazłem Zenita z 1979 w stanie prosto z fabryki. 

W oryginalnym opakowaniu, żadnych śladów użytkowania, skórzane etui pachnie tak mocno i świeżo mimo swoich 42 lat... 

Aparat dla mnie bezcenny, bo należał do Dziadka :) 

 

 

20210702_205657.jpg

 

 

Cudo! Jeśli chcesz użyć, to po tylu latach koniecznie oddaj na serwis CLA (przesmarowanie i regulacja czasów), fabryczny smar w mechaniźmie po takim czasie zamienił się w galaretkę.

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 11:21, radnor napisał:

 

 

Cudo! Jeśli chcesz użyć, to po tylu latach koniecznie oddaj na serwis CLA (przesmarowanie i regulacja czasów), fabryczny smar w mechaniźmie po takim czasie zamienił się w galaretkę.

 

A ja się z Wami nie zgadzam. Jeżeli trzyma czas 1s (wymawiajać 121) To ożywać obserwować.

Jaki jest fan używać hasela, jak wszystkie foty robi tak samo perfekcyjnie (wiadomo przy poprawnej obsłudze)

A jaki jest fan robiąc zdjęcie kijem (kievem 88, CW ifd na dodatek z nieszczelną kasetą) 20 procent jest nie do pokazania, ale jak zaświeci flara to wychodzi kosmos, którego świadomie nie zaplanujesz.

: PPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy swojego zenita sprzedać.. Właściwie już kupiec nagrany. Chyba jednak sprzedam i kupie coś japońskiego..
Zenit niby był w rodzinie, ale nie był darzony sympatią. 

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sykatore napisał:

 

A ja się z Wami nie zgadzam. Jeżeli trzyma czas 1s (wymawiajać 121) To ożywać obserwować.

Jaki jest fan używać hasela, jak wszystkie foty robi tak samo perfekcyjnie (wiadomo przy poprawnej obsłudze)

A jaki jest fan robiąc zdjęcie kijem (kievem 88, CW ifd na dodatek z nieszczelną kasetą) 20 procent jest nie do pokazania, ale jak zaświeci flara to wychodzi kosmos, którego świadomie nie zaplanujesz.

: PPP

 

Gorzej kiedy akurat na jednym zdjęciu ci zależy. :D

 

Przetestować można łatwo, fotorezystor wszeregu z jakimś mały rezystorem, podłączyć do wejścia mikrofonowego w komputerze, włożyć do aparatu, przed obiektyw latarkę i pstrykasz. Nagrywasz efekt w Audacity i mierzysz czas impulsu, to twoja otwarta migawka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leto napisał:

Ja się zastanawiam czy swojego zenita sprzedać.. Właściwie już kupiec nagrany. Chyba jednak sprzedam i kupie coś japońskiego..
Zenit niby był w rodzinie, ale nie był darzony sympatią. 

sprzedaj to badziewie i kup prakticę VLC z kominkiem, jest mega, mam dwie takie : D

Albo klasyka 5B tak tam ślicznie migawka klapie, lubię ten dźwięk

 

A po co tak zawile testować, bierzesz jakaś cyfrę najlepiej lustro, stawiasz dwa body z podobną optyka i porównujesz światło na dwóch lub zwykły światłomierz nawet rosyjski Sverdolovsk 4 , mam takie dwa do wielkiego formatu (grosze kosztują) a pomiar jest bardzo rzetelny.

 

 

Edytowane przez Sykatore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300vs400.jpg
Przyszedł w końcu takumar 300mm. Dla porównania obok 400mm.
Production Years: 1962 to 1965. Stara szkoła 18 listków przesłony, 1.5kg, 400setka jest lżejsza o 0.2kg.

Edytowane przez leto
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moja skromna kolekcja zabytkowych pentaxów.  Jeszcze wielu brakuje.. niestety wśród brakujących są też bardzo drogie sztuki.

200mm f3.5 pentaxa takumar(4/4) duże zaskoczenie jakością obrazu. wycinek 1:1

kolekcja_2021.jpg

_IGP3933b.jpg

Edytowane przez leto
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leto napisał:

Moja skromna kolekcja zabytkowych pentaxów.  Jeszcze wielu brakuje.. niestety wśród brakujących są też bardzo drogie sztuki.

Jako aktywny Pentaksiarz pozytywnie zazdroszczę :thumbup: Pochwal się nimi na forum pentax.org.pl.

Moje najstarsze szkła na bagnet K są z serii SMC-A, nie mam już nic z SMC-M, a co dopiero z SMC-K lub wcześniejszych na gwint M42.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leto napisał:

Moja skromna kolekcja zabytkowych pentaxów.  Jeszcze wielu brakuje.. niestety wśród brakujących są też bardzo drogie sztuki.

200mm f3.5 pentaxa takumar(4/4) duże zaskoczenie jakością obrazu. wycinek 1:1

kolekcja_2021.jpg

 

To można powiedzieć, że też zacząłem kolekcjonować Pentaxy :)
Mam taki sam stolik :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabytkowe, może trochę na wyrost napisałem, poprawniej byłoby vintage. Z drugiej strony technika tak poszła do przodu..
Fajnie gdyby udało mi się  coś zdobyć na m37, to był początek "legendy" ale póki co czekam na fakturę z fedex, jak na wyrok..
Pentax jest ciekawą firmą.. podobnie jak Subaru. Wydaje się że obie marki mają swoich fanów, wbrew wszystkiemu złemu:D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test, 400mm f5.6.
Pierwszy pełny otwór, drugi f8. Przymknięty jest całkiem niezły.

i jeszcze zdjęcie z 200mm f3.5 wycinek 1:1, aberracje przy blikach są spore, obiektyw nie ma smc które mogłyby pomóc, ale gdy strzela się np w b/w nie ma to znaczenia.

_IGP3978.jpg

_IGP3979.jpg

_IGP39551-1.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Sykatore napisał:

Natrafiłem na foto trafnie opisujące relację fotograf-modelka.

On ma pokusy, ale stara się oprzeć,

Ona szuka pewnego rodzaju adoracji, potwierdzenia atrakcyjności...

Psychika jest potęgą i ma sporo zakamarków

foto z netu

 

96401.jpg

A gdy fotograf jest kobietą? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aga napisał:

A gdy fotograf jest kobietą? :P

 

To polecam przeczytać książkę "Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek" autorstwa mojej znajomej :)

https://www.goodreads.com/pl/book/show/58113845-jedyne-nieopowiedziane-historie-polskich-fotografek

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę przeglądać 169 stron wątku, więc zapytam. Do robienia fot "profi" mam lustrzankę Canon 6D. A może 7D? hmmm... nieważne. 

Wiadomo, że nie biegam ze sprzętem non-stop, więc czasem idzie fota z komórki (Samsung S20). I teraz - czy seryjna apka może/powinna być zastąpiona czymś lepszym, czy nie kombinować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...