Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Aga napisał(a):

Barcelona wczoraj  :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20231105_122727.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tylko uważaj na torebkę i telefon w kawiarni , nie kładź luzem na stoliku czy krześle bo chwila nieuwagi i znika w oczach  na skuterze.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Tylko uważaj na torebkę i telefon w kawiarni , nie kładź luzem na stoliku czy krześle bo chwila nieuwagi i znika w oczach  na skuterze.

Wiem wiem  ... ale...

 

Koleżance ukradli portfel w metrze, niestety z dowodem osobistym.

 A szczęście w sobotę, więc w niedzielę zdążyła wyrobić tymczasowy paszport w konsulacie.

 

Na drugie szczęście jej kartę miał  mąż, tak że tylko gotówkę straciła.

 

Niemniej, trzeba bardzo uważać, bo my byliśmy świadomi sytuacji z kradzieżami, ponadto byliśmy sporą grupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał(a):

Wiem wiem  ... ale...

 

Koleżance ukradli portfel w metrze, niestety z dowodem osobistym.

 A szczęście w sobotę, więc w niedzielę zdążyła wyrobić tymczasowy paszport w konsulacie.

 

Na drugie szczęście jej kartę miał  mąż, tak że tylko gotówkę straciła.

 

Niemniej, trzeba bardzo uważać, bo my byliśmy świadomi sytuacji z kradzieżami, ponadto byliśmy sporą grupą.

Podczas wycieczki do Barcelony 6osobowa paczką byliśmy w drodze na lotnisko i koleżance ukradli portfel, który trzymała w ręku. Najlepsze jest to, że cała nasza szóstka znajdowała się od siebie na wyciągnięcie reki o żadne z nas nie zarejestrowało momentu kradzieży łącznie z okradzioną:facepalm: na szczęście mieliśmy w zapasie trochę czasu i udało się załatwić tymczasowy paszport i koleżanka wróciła z nami tym samym lotem. Ludzie z konsulatu odwalili kawał dobrej roboty:hi:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Przypuszczam, że znając skalę tego złodziejskiego procederu mają procedurę która pozwala szybko poratować okradzionego/ okradzioną.

Trwa to max godzinę w konsulacie w Barcelonie  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Przypuszczam, że znając skalę tego złodziejskiego procederu mają procedurę która pozwala szybko poratować okradzionego/ okradzioną.

może dostają informację i są już przygotowani kto zapewne wkrótce się zjawi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam człek se pyka turystycznie w darta od lat w domku, czy na miastowych zawodach. 

No to pojechał sobie na Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w 3 osobowej ekipie, w tym jeden z dobrych kumpli całkiem konkretnie rzuca :puchar:

Efekt? U mnie 3 mecze, odpowiednio 2:0, 0:2 i 2:1 i na 56 graczy miejsce 33.Jak na takich wyjadaczy i na taki poziom co widziałem, to spoko ;)

 

 

Ktos tu sobie rzuca lotkami?? 

Screenshot_20231107_220748.jpg

Screenshot_20231107_221213.jpg

Screenshot_20231107_221229.jpg

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, skwaro napisał(a):

Mały spacerek rano był :)

20231110_064719.jpg

 

 

 

 

Czy to  u Ciebie to rydz ?

 

Bo natrafiłem  na coś  podobnego ale mleczko nie ciekło  po przecięciu  nogi i zostawiłem  nie będąc  pewny.

 

20231108_092015.jpg

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Czy to  u Ciebie to rydz ?

 

Bo natrafiłem  na coś  podobnego ale mleczko nie ciekło  po przecięciu  nogi i zostawiłem  nie będąc  pewny.

 

20231108_092015.jpg

Tak, to rydz. Ten u Ciebie też, jest charakterystyczny pomarańczowy kolor. Można go pomylić z mleczajem wełnianką, ale on nie ma gładkiego kalepusza i jest biały po przekrojeniu. Tu masz porównanie:

 

Screenshot_20231110_140233_Chrome.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Henryk82 napisał(a):

To ich było tam z 30 sztuk :facepalm:

Nigdy w (świadomym) życiu nie znalazłem w lesie żadnego rydza, a chciałbym choć raz :D
Odnoszę wrażenie, że w wielkopolskich lasach jakoś ich nie ma. Mój dziadek był zapalonym grzybiarzem i też wzdychał do rydzów, o których jeszcze w latach 90. mówił, że "już daaaawno" nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy (Łódzkie Wschodnie) też nie ma , takie okazy dopiero w środę zobaczyłem pod Kielcami w Mniów. Tam też borowika sosnowego ustrzeliłem co jest rzadkością.

20231108_102333.thumb.jpg.02a5c57e7cfc3e4a0c8a3cf5e7ecaff0.jpg

Edytowane przez Henryk82
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sartek napisał(a):

Nigdy w (świadomym) życiu nie znalazłem w lesie żadnego rydza, a chciałbym choć raz :D
Odnoszę wrażenie, że w wielkopolskich lasach jakoś ich nie ma. Mój dziadek był zapalonym grzybiarzem i też wzdychał do rydzów, o których jeszcze w latach 90. mówił, że "już daaaawno" nie widział.

W południowej wielkopolsce (w moich okolicach) pojawiły się rydze w zeszłym roku. W tym też były.
Za to prawdziwków ostatnio nie ma :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich miejscach pojawiły się pierwszy raz jakieś dwa lata temu, wcześniej praktycznie niespotykane. Co ciekawe nawet u mnie na działce pod sosną znalazłem dwie sztuki :)

Ale w tym roku zaledwie kilka trafiłem. 

Za to pierwszy raz znalazłem borowika ceglastoporego, u nas praktycznie niespotykany, no i wreszcie udało mi się trafić siedzunia sosnowego, zwanego kozią brodą, a który do 2015 był pod ochroną, niestety nie mam fotki. 

 

 

 

 

20231026_091828.jpg

20231026_090317.jpg

20230903_141859.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponiarze powinni nauczyć się poniższej klasyfikacji na pamięć i przekonać klientów do konieczności posiadania ośmiu kompletów opon.

https://zielona.interia.pl/klimat/news-schylek-czterech-por-roku-w-polsce-zostana-juz-tylko-dwie,nId,7140704

 

A te dwie z tytułu pory roku, na Górnym Śląsku, nazywają się od dawna: LATO; CIULATO.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

Kozie brody często  spotykałem  w okolicach Włocławka  tam gdzie Wojewódzki  i Nowicki mają  działki. A ceglastopore to w tym Mniowie bywają.

 

Mój tato kilka dni temu znalazł kozią brodę. Smażona podobno "palce lizać"...

WhatsApp Image 2023-11-07 at 22.06.43.jpeg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...