Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Niby rozumiem ale nie całkiem. Czyli ratownik w ogień po mnie się nie rzuci, na wzburzone morze ratownik po mnie nie wypłynie? W górach mogę sobie wołać o pomoc do utraty tchu?

 

Dobry uratowany to żywy uratowany czy po prostu ratowany?

We Francji czy Włoszech jeśli warunki w górach zostaną uznane za zbyt ryzykowne do podjęcia akcji, to faktycznie możesz sobie wołać. U nas TOPR jeśli jest nadzieja, że idą po żywego a nie po ciało idzie w każdych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Byli w mokasynach ? 

 

Ale, że o so sie rozchodzi? Jakie mokasyny? :ph34r:

 

20 godzin temu, piwozniak napisał:

 

bo tam sie jaralo a nie sikalo :)

 

 

U mnie w ogołniaku na parterze i na piętrze były męskie toalety...ta na dole miała na framudze nad drzwiami wyskrobany napis Elitarny Klub Stefana Jaracza a ta na górze Stefana Kopcińskiego...ale już nie elitarny i bez grawerunku, tak sie mówiło.

 

8 godzin temu, Łukasz Zioła napisał:

We Francji czy Włoszech jeśli warunki w górach zostaną uznane za zbyt ryzykowne do podjęcia akcji, to faktycznie możesz sobie wołać. U nas TOPR jeśli jest nadzieja, że idą po żywego a nie po ciało idzie w każdych warunkach

 

W Tatrach można przejść z Morskiego Oka przez 5 Stawów do Gąsienicowej w ciągu 2-3h...bo mówimy o warunkach, w których helikopter nie poleci - a Alpach w 2h to idziesz z kolejki na Midi pod Triangul du Tacul...i to jak są dobre warunki i dobrze zasuwasz.

To są zupełnie inne wielkości, odległości i warunki. Tatry nie są górami lodowcowymi i na szczeliny nie musisz uważać. Wielkość ścian też jest zdecydowanie inna.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neutrino33 napisał:

U mnie w ogołniaku na parterze i na piętrze były męskie toalety...ta na dole miała na framudze nad drzwiami wyskrobany napis Elitarny Klub Stefana Jaracza a ta na górze Stefana Kopcińskiego...ale już nie elitarny i bez grawerunku, tak sie mówiło.

W jednej z korpo dla których pracowałem, wpadł ktoś na pomysł żeby salki konferencyjne ponumerowane od 1 do ponazywać nazwami miast polskich. Zakopane itp. Uważałem to za zbędne i gdy kiedyś zobaczyłem przyklejonego do drzwi toalety dla kobiet stickera z napisem "Szczawnica" to prawie złamałem się wpół ze śmiechu jednocześnie myśląc - nie jestem tu sam z takim myśleniem.

 

Wtedy przeszukałem szybko rejestry we własnej głowie i wyskoczył mi - Kałuszyn... :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Neutrino33 napisał:

 

Ale, że o so sie rozchodzi? Jakie mokasyny? :ph34r:

 

 

U mnie w ogołniaku na parterze i na piętrze były męskie toalety...ta na dole miała na framudze nad drzwiami wyskrobany napis Elitarny Klub Stefana Jaracza a ta na górze Stefana Kopcińskiego...ale już nie elitarny i bez grawerunku, tak sie mówiło.

 

 

W Tatrach można przejść z Morskiego Oka przez 5 Stawów do Gąsienicowej w ciągu 2-3h...bo mówimy o warunkach, w których helikopter nie poleci - a Alpach w 2h to idziesz z kolejki na Midi pod Triangul du Tacul...i to jak są dobre warunki i dobrze zasuwasz.

To są zupełnie inne wielkości, odległości i warunki. Tatry nie są górami lodowcowymi i na szczeliny nie musisz uważać. Wielkość ścian też jest zdecydowanie inna.

 

Ja to wszystko wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 09:39, Łukasz Zioła napisał:

U nas TOPR jeśli jest nadzieja, że idą po żywego a nie po ciało idzie w każdych warunkach

 

Aż tak to nie jest i w historii TOPR nie było. Akcje są przerywane, gdy ryzyko jest zbyt duże. W br. m.in. przerwano zimową akcję na Kopie Kondrackiej i bodajże po raz pierwszy próbowano dostarczyć sprzęt ratunkowy turystom za pomocą drona. Nawet przeszukiwanie lawiniska może zostać przerwane jest zbyt duże prawdopodobieństwo zejścia lawiny wtórnej.

 

Tak czy siak chłopaki prowadzą akcje nierzadko w b. trudnych warunkach, zimą, w nocy, w b. trudnym terenie. Czapki z głów. 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima blisko.
Melduję że kabriolety zasypiajo do 1maja... ;)
image.thumb.png.5628efd81b8045dcb0a111baf2ee65ba.png

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

W której to części Norwegii?

Na początku pomyślałem, że to Szwecyja jaka ale sylwetki członków "gangu Olsena" wyprowadziły mnie z mylnego błędu. :question:

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...