Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Jaca68 napisał:

Może do Krosna się przeniósł.

FLEZ87WWQAEaM2V.thumb.jpg.38b93b4fda6ef95cff1cc4338dd3bfcb.jpg

No teraz się zacznie. Bo przecież w akademickich szpitalach w wielkich miastach wynagrodzenia są jeszcze wyższe?

 

A ja tu chciałem zapytać czy Grecja już zwróciła Polsce zapomogę wpłaconą przez Polskę do wspólnego wora i czy Ukraina już zapłaciła Polsce za gaz tłoczony z Polski wirtualnym rewersem, gdy nie mieli pieniędzy na gaz z Rosji. :facepalm:

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wymigali się w tym piśmie z innych datków pieniężnych, które można lekarzowi przelać na konto :biglol: Znam te triki, wypłaty ma facet 7 000 zł, ale wypłatą (wynagrodzeniem) już nie jest np. dodatek motywacyjny w kolejnej podobnej kwocie :biglol:

Edytowane przez Panbenonium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Blixten napisał:

To musi być jakiś bulszit. 

Podejrzane, że szpital udostępnia takie info .... ??

Gdyż ponieważ tam pracujemy, to jest prawda. To jest odpowiedź na publiczne zapytanie wspomnianej Grupy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Guliwer napisał:

Gdyż ponieważ tam pracujemy, to jest prawda.

 

No to słabiutki masz ten garaż przy takich pensjach ... :huh:

 

Szkoda, że ta "grupa" nie zapytała ile wynoszą; średnia i najniższa pensja - wtedy mielibyśmy pełen obraz. 

Dlaczego w takim razi taka masa pielęgniarek i lekarzy wyjeżdża szukać pracy za granicą ?? 

 

P.S: W pkt.4 jest błąd :scenic:

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Córce trzeba było umyć głowę no to mówię:

Ja: Choć, umyję Ci głowę.

Córa: Nie, ja chcę, żeby mamusia mi umyła.

J: Ja też chcę ci umyć.

C: Nie. Zakaz chłopców w łazience.

 

Kurtyna.

Złote dziecko :wub:

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Blixten napisał:

 

No to słabiutki masz ten garaż przy takich pensjach ... :huh:

 

Szkoda, że ta "grupa" nie zapytała ile wynoszą; średnia i najniższa pensja - wtedy mielibyśmy pełen obraz. 

Dlaczego w takim razi taka masa pielęgniarek i lekarzy wyjeżdża szukać pracy za granicą ?? 

 

 

 

Ludzie emigrują z rozmaitych powodów.

 

Ludzie wykształceni, myślę że z powodów finansowych ale też z powodu o kilka rzędów wielkości większego komfortu podczas i w miejscu pracy. Można to co napisałem odnieść nawet do kierowców ciężarówek i z szacunkiem do ich wykształcenia..

Edytowane przez Szürkebarát
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał:

Jednak większość za pracą/ lepszymi zarobkami. 

Byt określa świadomość ;) .

 

Na pewno nie są w większości tuziny bloggerów, mieszkających sobie gdzieś tam i opisujących jak im tam dobrze i ciepło. Tuziny rozbitków życiowych czy po prostu lewusów, pokroju szturmujących obecnie polską granicę migrantów, też nie są większością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaca68 napisał:

Może do Krosna się przeniósł.

 

Popatrzyłem i w sumie się oburzyłem. Wynagrodzenie 0.55 mln / rok  na umowę c-p?

 

Więc policzyłem na szybko wg sprawozdania finansowego z 2020 r. (najnowsze dostępne).

 

95 mln PLN wynagrodzenie + składki (nazwijmy to duże brutto) / 1300 etatów (wg stanu na 2015 r. - taki najnowszy znalazłem)  = 73 tys. PLN (duże brutto) / rocznie.

 

Miesięcznie 6089 PLN (duże brutto). 

 

Czyli brutto dla pracownika na pełnym etacie to będzie duże brutto minus składki pracodawcy (emerytalna, rentowa etc.) = 5054 PLN brutto (średnio) ~= 3651 PLN netto (średnio) <- pracownik na pełnym etacie.

 

Mam nadzieję, że nie ma jakieś "grubej" pomyłki.

 

 

 

 

Jeszcze popatrzyłem na prof. dr n. med. T. Grodzkiego, Kierownika Kliniki Transplantologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, 188 tys. PLN (rok 2018). 

 

Źródła:

http://www.krosno.med.pl/BIP/pobierz/raport_finansowy_2020.pdf

https://static.pb.pl/atta/2879-dodatek.pdf

https://www.senat.gov.pl/download/gfx/senat/pl/senatsenatorowie/893/9/osw/grodzki_2018.pdf

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

No to słabiutki masz ten garaż przy takich pensjach ... :huh:

Szkoda, że ta "grupa" nie zapytała ile wynoszą; średnia i najniższa pensja - wtedy mielibyśmy pełen obraz. 

Dlaczego w takim razi taka masa pielęgniarek i lekarzy wyjeżdża szukać pracy za granicą ??

Po pierwsze to nie gonimy za $$$ i pracujemy tam łącznie parę godzin w tygodniu.

Po drugie - tam są maksymalne zarobki pracowników, którzy "żyją" w szpitalu, a rodzinę widzą na zdjęciach. Gro pielęgniarek i obsługi siedzi na 3010 zł.

Po trzecie - za swoje piję ile chcę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Guliwer napisał:

Po pierwsze to nie gonimy za $$$ i pracujemy tam łącznie parę godzin w tygodniu.

Po drugie - tam są maksymalne zarobki pracowników, którzy "żyją" w szpitalu, a rodzinę widzą na zdjęciach. Gro pielęgniarek i obsługi siedzi na 3010 zł.

Po trzecie - za swoje piję ile chcę.

Dlatego właśnie zwracałem uwagę na średnie i minimalne zarobki w służbie zdrowia. 

Za tak odpowiedzialną pracę powinno się godnie zarabiać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Nie kopiemy leżącego. 

Jak zwykle błyskotliwie, krytycyzm- level master :thumbup:

A co do użytkownika Jaca, to z każdym postem utwierdza mnie w przekonaniu, że 68 to nie jest rok urodzenia :facepalm: 

Nie mam czasu się tu z wami bawić w piaskownicy, muszę zarobić na swój wirtualny garaż. Bawcie się...

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec 3 słowa podsumowania. Swój medyczny "belkot" (jest pole do popsiu-jedziecie) zacząłem od wywodu, że Polska służba zdrowia jest niedofinansowana, że nawet nie otrzymuje 6% PKB, w odpowiedzi bombardowano mnie informacjami że to bzdura i jeden z użytkowników placi bardzo dużo, a dodatkowo nie korzysta, a w zasadzie to większość idzie na zarobki dla personelu. Stąd była moja próba udowodnienia, że zarobki są b. różne i jednostki zarabiające po 50tys. psują średnia i trzeba ocenić medianę. Tego nie zrozumiał Jacuś, ale mu wybaczam i dlatego zajrzał do garażu, co skwitowałem żartem z prostytucja. A to był młyn na wodę, zółc się wylała z każdego otworka... Nawet mecenasowi kultury i opanowania, który to na określenie służba zdrowia dostał piany i określił wszystkich pracowników prostytkami.

Tyle...

Cześć i czołem.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaca68 napisał:

To taka kompensacja kompleksów? Czy jest na sali psychiatra? :yahoo:

Tak Jacku, próbuj dalej :thumbup:

Zostałeś już określony mianem pewnego warzywa, a Ty nadal nie kumasz. Trochę nawet współczuję...

Edytowane przez Dottoree
.
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...