Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Blixten napisał(a):


No właśnie, Ty masz świeże i spore doświadczenie w temacie, ale ostatecznie wszystko poszło przez bezgotówkowo przez ASO - jeśli dobrze pamiętam ? 

Poszło wszystko bezgotówkowo w drugim ASO która miała podpisaną umowę z TU sprawcy. Oczywiście stało się tam nieważne, że w pierwszym ASO kosztorys był o 1/3 niższy niż w drugim gdzie sięgał całki, tylko że pierwszy nie miał umowy a kosztorys był na sporo wyższą kwotę niż kwota gwarantowana, której wypłatą zaskoczono mnie gdy już zabierałem samochód z pierwszego ASO. To wszystko wynikło z mojego braku doświadczenia w takich sprawach i z braku komunikacji i z "opiekunem" z TU sprawcy i z przedstawicielem pierwszego ASO.

 

Jeśli zaś chodzi o samochód zastępczy i przejścia z nim (parkuję w strefie płatnego parkowania a zastępczy abonament mieszkańca jest wydawany na czas naprawy) to jeszcze nie zapomniałem jak co kilka dni musiałem zasuwać żeby przedłużyć ale już nie chcę wałkować tego bo też nie było za dobrze. Rysa na drzwiach kosztowała mnie ~1500 PLN po zdaniu samochodu.

 

W sumie trwało to o 1,5 miesiąca za długo, w sumie 2,5, i nabrałem wstrętu dla tych wszystkich "opiekunów", "osobistych przedstawicieli" itp. jakby tam nie zechcieli się ponazywać.

 

Ale mogę opowiedzieć, dopóki jeszcze pamiętam. ;)

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, niebieskiultras napisał(a):

tj. 160rbh

mój nieoficjalny ale poważny serwis Subaru ma prawie dwa razy drożej, podobnie syna nieoficjalny ale poważny serwis Mini/BMW

W BMW rbg to 1500 pln. Nie ma tutaj jakiejś pomyłki?

Nie wiem ile obecnie rbg kosztuje w GD ASO ale za chwilę się dowiem - mam rozrząd do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, siara76 napisał(a):

Nie ja żona wracała z pracy ktoś jej wyjechał odbiła i skutek ;) krawężnik 

i tak lepsze niż stłuczka... Dlatego w obu mam dozjazdówki. Kupiłem te wkłady oryginalne oraz dojazdówki zarówno od Forka STI jak i Imprezy GH

 

Edytowane przez AdaSch
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blixten napisał(a):

Zdrowo ich tam porąbało (jeśli to nie pomyłka) :blink:

nie, dokładnie BMW Zdunek, taki koszt RBG dla wymiany podstawy filtra oleju (szacunek naprawy na ponad 5k) - jak to w BMW "wszędzie" cieknie olej. Zrobiłem w polecanym nieoficjalnym. Od przodu już nie cieknie, ale po roku, coś się poci od tyłu - podobno norma w BMW jak to powiedział mi człowiek z obsługi klienta, stwierdzając, że pewnie jeżdżę Japończykiem stąd takie moje zdziwienie :)

 

Edit, Dodam, że to ten kochany i nienawidzony silnik PSA/BMW. Świetne parametry, ponad 200 koni z 1.6T, małe spalanie w normalnej jeździe, fantastycznie nowoczesny z jednym dużym ALE

Katastroficzne seryjne tłoki i pierścienie. Wystarczy wymienić na aftermarket i robi się prawdziwa BOMBA. Młody jeździ delikatnie, auto nie ma dużego przebiegu i oleju nie specjalnie trzeba dolewać, ale i tak nie ma przed tym ucieczki...

Edytowane przez AdaSch
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AdaSch napisał(a):

mój nieoficjalny ale poważny serwis Subaru ma prawie dwa razy drożej, podobnie syna nieoficjalny ale poważny serwis Mini/BMW

W BMW rbg to 1500 pln. Nie ma tutaj jakiejś pomyłki?

Nie wiem ile obecnie rbg kosztuje w GD ASO ale za chwilę się dowiem - mam rozrząd do zrobienia...

 

Tyle mam w wycenie z aso Pietrzak z Katowic 160rbh

 

 

Warta ceni na 70rbh w stodole u jakiegoś mirka bo adres co podali to prywatny dom

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daniel Janus napisał(a):

82 kg

Wrzucając to na Toyotę (210cm) musiałem "śwagrów" prosić o pomoc, a to nie zawsze w czasie się zgrywalo. Teraz luzik. Ściąganie i zakładanie wg potrzeb i zachcianek.

 

8 godzin temu, PWK55 napisał(a):

Dzięki, wiadomo jak to jest z tymi "swagrami" a co jeszcze później :wine-glass::D.

W tym miejscu chciałbym podziękować swojemu śwagrowi, który też był niezastąpiony przy przekładaniu namiotu z jednego na drugie auto i z powrotem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mattipk napisał(a):

 

W tym miejscu chciałbym podziękować swojemu śwagrowi, który też był niezastąpiony przy przekładaniu namiotu z jednego na drugie auto i z powrotem.

Instytucja śwagra w wielu aspektach jest niezastąpiona;)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Tylko że trzeba by i garderobę i obuwie, że o paznokciach nie wspomnę, dopasować. I makijaż.

 

I kij do odpędzania zalotników naszykować ;) .

Mam sukienkę w takim kolorze :P

Reszta na czerwono :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82 kg
Wrzucając to na Toyotę (210cm) musiałem "śwagrów" prosić o pomoc, a to nie zawsze w czasie się zgrywalo. Teraz luzik. Ściąganie i zakładanie wg potrzeb i zachcianek.

Szczególnie że jak „ śwagry” przyjdą to można na wyprawę nie wyjechać….


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, niebieskiultras napisał(a):

Jakieś fatum..

Ostatnio teściowa a teraz brata od teścia w lusterku nie zauważył facet..

20240609_160122.jpg

Wszystko z nim ok? Bo moto nie wygląda najlepiej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...