Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

W sobote akcja w miejscowości z okazji dnia ziemii.  Kilku mieszkańców plus druhowie z mojego OSP poszli sprzątać miejscowość i pobocza.

 

Efekt poniżej ...FB_IMG_1681682754134.thumb.jpg.81de2e64dce56a2f4e47bbddd4c7ac94.jpg

 

 

FB_IMG_1681682749788.thumb.jpg.b9d70a72d64e9e8b2ac523beb1bae3f7.jpg

 

 

Szczytem idiotyzmu wykazał się facet który do śmieci zwiezionych pod remize w nocy dorzucił kilkanaście opon z osobówki bo prawdopodobnie gmina mu tego nie odebrała (limit 4szt na rok). Facet zapomniał tylko że cały teren dookoła remizy jest monitorowany i nagrane są blachy z auta i jego wizerunek. Rozumiem, że lepiej na stertę niż do lasu ale mógł chociaż zapytać lub dołączyć się do akcji a nie po zmroku wyładować opony i z zadowoleniem odjechać.

 

Swoją drogą jak miałem do utylizacji 20 szt opon to dogadałem się z sąsiadami co nie wystawiali opon na zbiórkę "gabarytów" i rozłożyłem tam moje opony. Efekt opony zutylizowane a ja mam czysto w garażu

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, niebieskiultras napisał(a):

W sobote akcja w miejscowości z okazji dnia ziemii.  Kilku mieszkańców plus druhowie z mojego OSP poszli sprzątać miejscowość i pobocza.

Super, u mnie OSP od dziś zbiera elektro złom na sprzęt medyczny, po pracy podjadę do nich z dwoma elektro złomami.

https://www.facebook.com/ospjustynow/?locale=pl_PL

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, niebieskiultras napisał(a):

Szczytem idiotyzmu wykazał się facet który do śmieci zwiezionych pod remize w nocy dorzucił kilkanaście opon z osobówki bo prawdopodobnie gmina mu tego nie odebrała (limit 4szt na rok)

Lepiej tam niż do lasu, swego czasu chciałem oddać zderzak przedni z legacy to na PSZOKu mnie pogonili z nim z informacją że takich odpadów nie przyjmują. Na szczęście sobie poradziłem tnąc go wyrzynarką na kawałki małe  i do kubła na odpady zmieszane ale ilu jest takich że zawiezie do lasu bo system nie przewidział takich odpadów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki za odbiór odpadów są coraz wyższe a wielu rzeczy które się "produkuje" w zwykłym gospodarstwie domowym firmy nie chcą odbierać, dlatego to ląduje w lasach, krzakach i akcje sprzątania problemu nie rozwiążą.
Pierwszy z brzegu przykład, nie każdy z wymianą filtra powietrza czy kabinowego jedzie do mechanika, ale wymieniając samemu zostajesz z odpadem typu "część samochodowa" i z PSZOK'u gonią, z kubła wybiorą i wrzucą spowrotem, a chcąc zapłacić i oddać to do specjalistycznej firmy która go zutylizuje, żadna firma nie chce nawet gadać o takiej ilości jak jedna, trzy czy pięć części.
Mam w garażu dwie zużyte opony od ciągnika ogrodowego, rozmiarowo to mniej więcej jak 17" z osobówki i wystawiałem je już z 5 razy podczas zbiórki gabarytów. Same, z innymi oponami, pomiędzy innymi oponami. Za każdym razem są oglądane i odstawiane bo to "opony rolnicze", a żaden ze mnie rolnik obszarnik i takiej działalności nie prowadzę.
W sobotę tez była u mnie w miejscowości akcja sprzątania i z krzaków powyciągali opony od ciężarówek, traktorów, osobówek i czego tam jeszcze mieli. Ta sama firma je zabrała.
Teraz, pociąć i wrzucić do worka? Zawieźć do lasu czy pod remize? :mrgreen:
 

Edytowane przez Efti
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kartonu je wrzuć i przysyp papierem to zabiorą jako makulaturę, swego czasu za młodu pamiętam jak moczyło się papier i do środka wkładało by zwiększyć wagę na skupie makulatury :evil2:

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie wpadłem :D. Nie tyle chce się ich pozbyć, co pozbyć tak żeby być w zgodzie z własnym sumieniem i nie zaszkodzić foczkom na Alasce i delfinom w Atlantyku.
Podobnie z olejem samochodowym, w PSZOKu przyjmują ale wrzucają bańkę do śmieciary z resztą gratów to jaka to utylizacja... I tak zbieram tego Motula nie wiem na co, chyba smażalnie ryb otworze przy przekopie Mierzei Wiślanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 10:47, Aga napisał(a):

Będzie jajecznica? :lol:

 

W dniu 16.04.2023 o 11:08, Szürkebarát napisał(a):

Najpierw jajecznica, po tem rosół ;) 

 

W dniu 16.04.2023 o 11:23, skwaro napisał(a):

Raczej kurczak w sosie słodko-kwaśnym :)

 

W dniu 16.04.2023 o 12:12, Adi napisał(a):

Na śniadanie, a na obiad proponuję radykalne podejście- gołąbki ;) 

 

Widzę tu pełen przekrój ludzi o gołębich sercach :biglol: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pobujałem się z braćmi jak należy Subaru po Dolnym Śląsku. Była ku temu dobra okazja - impreza kolejowa "Fiatem po podsudeckiej":

subaru-fiatem_po_podsudeckiej0.thumb.jpg.f4c8105d666414c9b50adbad1d6daacd.jpg

 

subaru-fiatem_po_podsudeckiej.thumb.jpg.41c9cd582ac555d7f9ee5986a7667c50.jpg

 

Jeśli ktoś nad Dolnym Śląsku (między Legnicą a Kamieńcem Ząbkowickim) widział w sobotę brudne Subaru, to byłem ja.

 

Tutaj jeszcze fota rzeczonego pociągu.

Fiatem po Podsudeckiej


Ktoś na forum ma podobne zainteresowania, czyli szeroko pojęty trainspotting?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...