Skocz do zawartości

Subaru vs reszta Świata


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ajax powedz tak szczerze i uczciwie czy jeżeli mogl bys na auto wydać 300 , 400 tys. czy na prawdę kupil byś Subaru ?

 

Musiał bym być szalony:P Właśnie dlatego napisałem, że Subaru NIE jest marką premium.

 

Jeśli miałbym taką kasę na samochody to w Subaraki byłby by do zabawy 22b itp, a na co dzień jakiś kosmos jak Maseratti Quatroporte:)

No widzisz a haubi65 by może kupil a resztę wsadził do skarpety albo zakopał w słoiku bo jest skapy jak sam to powiedział ....ale do rzeczy na takiej samej zasadzie ktos kto kupil Legca 2.0D mogl kupic jakąś Skode i tez parę dziesiąt tys. by zostało w kieszeni ale jednak sie szarpnal z sobie znanych powodów no i zawsze to lepiej brzmi ze jeździ Subaru niz Skoda.Ot co mam na myśli przez obłude.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajax powedz tak szczerze i uczciwie czy jeżeli mogl bys na auto wydać 300 , 400 tys. czy na prawdę kupil byś Subaru ?

 

Musiał bym być szalony:P Właśnie dlatego napisałem, że Subaru NIE jest marką premium.

 

Jeśli miałbym taką kasę na samochody to w Subaraki byłby by do zabawy 22b itp, a na co dzień jakiś kosmos jak Maseratti Quatroporte:)

No widzisz a haubi65 by może kupil a resztę wsadził do skarpety albo zakopał w słoiku bo jest skapy jak sam to powiedział ....ale do rzeczy na takiej samej zasadzie ktos kto kupil Legca 2.0D mogl kupic jakąś Skode i tez parę dziesiąt tys. by zostało w kieszeni ale jednak sie szarpnal z sobie znanych powodów no i zawsze to lepiej brzmi ze jeździ Subaru niz Skoda.Ot co mam na myśli przez obłude.

 

No w sumie racja. Tylko tak na to patrząc to zawsze dojedziemy do Dacii bo ktoś mógł kupić Dacie i w kieszeni by zostało kilka PLN a zawsze lepiej brzmi, że się ma Skode niż Dacie :)

 

No cóż ale prawda jest taka, że my wszyscy często ulegamy takim pokusom i wydajemy więcej kasy nie tylko w przypadku samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudzi_GT skapy to ja jestem ale jezeli chodzi o wydawanie kasy na auta. Wole patzrzec jak rosna te miliony na koncie niz wydawac na Sexreisen VW i Audi Vorstand, a ze mi i tak nie staje to nic mi nie da udowadnianie cokolwiek :P

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ton wypowiedzi przemawia przez niektórych w sąsiednim wątku Skoda lepsza od Subaru.

 

Ajax powedz tak szczerze i uczciwie czy jeżeli mogl bys na auto wydać 300 , 400 tys. czy na prawdę kupil byś Subaru ?

 

Musiał bym być szalony:P Właśnie dlatego napisałem, że Subaru NIE jest marką premium.

 

Jeśli miałbym taką kasę na samochody to w Subaraki byłby by do zabawy 22b itp, a na co dzień jakiś kosmos jak Maseratti Quatroporte:)

No widzisz a haubi65 by może kupil a resztę wsadził do skarpety albo zakopał w słoiku bo jest skapy jak sam to powiedział ....ale do rzeczy na takiej samej zasadzie ktos kto kupil Legca 2.0D mogl kupic jakąś Skode i tez parę dziesiąt tys. by zostało w kieszeni ale jednak sie szarpnal z sobie znanych powodów no i zawsze to lepiej brzmi ze jeździ Subaru niz Skoda.Ot co mam na myśli przez obłude.

 

No w sumie racja. Tylko tak na to patrząc to zawsze dojedziemy do Dacii bo ktoś mógł kupić Dacie i w kieszeni by zostało kilka PLN a zawsze lepiej brzmi, że się ma Skode niż Dacie :)

 

No cóż ale prawda jest taka, że my wszyscy często ulegamy takim pokusom i wydajemy więcej kasy nie tylko w przypadku samochodów.

No niestety tak jest ja zawsze kupuje sercem a nie rozumem.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ton wypowiedzi przemawia przez niektórych w sąsiednim wątku Skoda lepsza od Subaru.

dokladnie tak... jak ktos kupuje Subaru zamiast Audi i uwaza sie za spryciarza, bo za mniej kasy kupil lepsiejsze auto (w jego opinii), to jest OK, ale jak ktos kupuje Skode zamiast Subaru, to juz jest kapelusznik (w najlepszym wypadku :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ton wypowiedzi przemawia przez niektórych w sąsiednim wątku Skoda lepsza od Subaru.

 

Ajax powedz tak szczerze i uczciwie czy jeżeli mogl bys na auto wydać 300 , 400 tys. czy na prawdę kupil byś Subaru ?

 

Musiał bym być szalony:P Właśnie dlatego napisałem, że Subaru NIE jest marką premium.

 

Jeśli miałbym taką kasę na samochody to w Subaraki byłby by do zabawy 22b itp, a na co dzień jakiś kosmos jak Maseratti Quatroporte:)

No widzisz a haubi65 by może kupil a resztę wsadził do skarpety albo zakopał w słoiku bo jest skapy jak sam to powiedział ....ale do rzeczy na takiej samej zasadzie ktos kto kupil Legca 2.0D mogl kupic jakąś Skode i tez parę dziesiąt tys. by zostało w kieszeni ale jednak sie szarpnal z sobie znanych powodów no i zawsze to lepiej brzmi ze jeździ Subaru niz Skoda.Ot co mam na myśli przez obłude.

 

No w sumie racja. Tylko tak na to patrząc to zawsze dojedziemy do Dacii bo ktoś mógł kupić Dacie i w kieszeni by zostało kilka PLN a zawsze lepiej brzmi, że się ma Skode niż Dacie :)

 

No cóż ale prawda jest taka, że my wszyscy często ulegamy takim pokusom i wydajemy więcej kasy nie tylko w przypadku samochodów.

No niestety tak jest ja zawsze kupuje sercem a nie rozumem.

 

ja tez :D

i jezdze Skoda.

 

porabalo mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a haubi65 by może kupil a resztę wsadził do skarpety albo zakopał w słoiku bo jest skapy jak sam to powiedział ....ale do rzeczy na takiej samej zasadzie ktos kto kupil Legca 2.0D mogl kupic jakąś Skode i tez parę dziesiąt tys. by zostało w kieszeni ale jednak sie szarpnal z sobie znanych powodów no i zawsze to lepiej brzmi ze jeździ Subaru niz Skoda.Ot co mam na myśli przez obłude.

 

Masz w gruncie rzeczy racje. Niemniej byc moze slowo "obluda" jest nieadekwatne, bo sugeruje zle zamiary i wydzwiek ma bardzo negatywny. Wszystko sprowadza sie po prostu do wlasnej granicy postrzeganej wartosci (personal value?). Rozpatrzmy nastepujace przypadki:

 

1) Wlasciciel Skody Octavii ceni sobie praktycznosc auta, nie-ekstrawagancji wyglad (bo co by sasiedzi pomysleli?) i lubi miec swiadomosc, ze wlasciwie to dostaje Golfa i cala technologie VAG, ale za nizsza cene (ha, ale sie wycwanil!). Dacii by w zyciu nie kupil, bo to to juz za tanie, poza tym za malo pakowne, technologia jest francuska, a marka postkomunistyczna. Subaru zas to dla niego jakas egzotyka, rajdy, duze spalanie i na tych wartosciach jemu nie zalezy wiec nie jest gotow zaplacic wyzszej ceny.

 

2) Myslacy do bolu pragmatycznie Niemiec uwielbia swoja Dacie bo w czasach niepewnosci finansowej, ona spelnia wszystkie podstawowe zalozenia (transport od A do B), niewiele pali i jest dostepna w trzech odcieniach szarego. Nie widzi powodu doplacac do Skody.

 

3) Wiekszosc nas tutaj ceni sobie Subaru ze znanych nam przyczyn, ale malo kto uwaza dodatkowe wyposazenie Mercedesa za warte tej doplaty, nawet jakby czesc z nas moglaby sobie na Merca pozwolic.

 

4) Wlasciciel Merca ceni sobie wygode, jakosc i bezpieczenstwo i fotele z funkcja masazu i choc moglby sie postarac o dodatkowy kredyt na Maserati Quattroporte to nie uwaza, ze warto bo wloska marka nie oferuje takiej precyzji wykonania i wiekszy prestiz nie jest mu potrzebny.

 

 

Kazdy z powyzszych znajduje cos dla siebie i nie widzi sensu wydawania kasy na "alternatywy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z powyzszych znajduje cos dla siebie i nie widzi sensu wydawania kasy na "alternatywy".

Zaiste humanistyczne to podejście (coś jak ćwiartowanie Polski podczas rozbiorów na trzy nierówne połowy) ;)

Alternatywa to działanie dwuargumentowe! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z powyzszych znajduje cos dla siebie i nie widzi sensu wydawania kasy na "alternatywy".

Zaiste humanistyczne to podejście (coś jak ćwiartowanie Polski podczas rozbiorów na trzy nierówne połowy) ;)

Alternatywa to działanie dwuargumentowe! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sugerujesz, że klient skody tak naprawdę nie rozważa niczego innego? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się, widziałem nową octavię:). Po zobaczeniu zdjęć byłem naprawdę byłem zaskoczony, bo wyglądała naprawdę nieźle, ale na żywo okazało się tak, jak zresztą w przypadku poprzednich wcieleniach, że to kolejny tylko poprawny samochód. Ale RS, który pewnie będzie rozsądnie wyceniony i z dodanym jakimś pakietem może być całkiem fajnym dupowozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie że w wątku o nowym foresterze daliśmy się wciągnąć w prowokację.Ktoś na siłę chce udowodnić że w zasadzie każdy SUV na rynku jest lepszy od forka.

Swoją drogą, z innej beczki, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Grand Vitarą? Z tego co słyszałem, to:

-autko jest fajne

-możliwości konfiguracyjne praktycznie żadne

-bardzo dobre w terenie, prawdziwe 4x4

-gorzej na szosie i głośniej

 

Ja mam.Jeżdżę tym od czasu do czasu na trasie,koleżance nie chce się prowadzić.Moje wrażenia:

Silnik 2.0 benz. zagazowana.Samochód w zasadzie wogóle nie jedzie.Dobre zestopniowanie jedynie na I biegu.Wyje ,ryczy a rozpędzenie do 140 trwa wieki.Jak dla mnie plastiki i wykończenie wnętrza o klasę gorzej nawet od starego forka.Drążek zmiany biegów trzęcie się w każdą stronę jak w jelczu.Jak już się rozpędzi to jedzie jakoś.Nawet zbytnio nie buja.W terenie to najlepszy SUV jaki jest na rynku-mechaniczna blokada,niestety duży ciężar ogranicza te możliwości.

Jak sie mieszka w głębokim terenie-dobry pomysł,jak na bulwarówkę lub auto okazyjnie wjeżdżające na błotko-bez sensu.Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turdzi, tez byś nie wydał, bo nie ma takiego Subaru ;)

 

Jak to nie ma jak jest?

http://www.autoscout...574668130000000

 

Fajny i szybki Legas. Tylko wersja jakaś tak dziwna. GT spec EU miały SI drive. Audio Harmon Kardon ma odpowiednie oznaczenia na desce. Nie ma słowa o zawieszeniu Bilsteina a to standard dla GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turdzi, tez byś nie wydał, bo nie ma takiego Subaru ;)

 

 

Jak to nie ma jak jest?

http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=205219175&cd=634574668130000000

Cóż mówią że miłość nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.....

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...