Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe słowa Michała Sołowowa o jeździe z brytyjskim pilotem: „Nie sądziłem, że tak wielkim wyzwaniem może być zrozumienie notatek czytanych w obcym języku. W samochodzie rajdowym w ułamku sekundy trzeba zrozumieć wszystko bardzo precyzyjnie, bo każde słowo i sposób jego wymowy mają krytyczne znaczenie. Przy takich prędkościach nawet niewielka pomyłka – np. spóźnione hamowanie albo niewłaściwe wejście w zakręt – mogą skończyć się wypadnięciem z drogi”.

 

W pierwszym starcie z Chrisem Pattersonem Sołowow zajął 14. miejsce w Rajdzie Wielkiej Brytanii, wyraźnie poprawiając tempo w miarę upływu czasu: „Można powiedzieć, że uczyłem się rajdowego angielskiego „live”. Chris Patterson to świetny pilot i prawdziwy zawodowiec. Po czterech dniach spędzonych w samochodzie, udało nam się w miarę dobrze zgrać. Dzięki temu ostatni etap pojechaliśmy szybciej, z większą pewnością siebie. Nieznajomość odcinków była dodatkowym utrudnieniem. Pod względem sportowym pewnie mogłoby być lepiej, ale biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki wynik jest niezły. Jest to bardzo cenne doświadczenie na przyszłość”.

 

Copyright Synthos Cersanit Rally Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego Rob miał "proste" koła jak leciał bokiem ? Wyobrażał bym sobie pełną kontrę i but. Gdyby leciał tyłem to rozumiem,że trzeba by się tylko wbić w fotel ale lecąc bokiem sądziłem,że rajdówki co nieco się odpychają.

 

PS.Podstawowa różnica jest taka,że Sołowowi dane było zobaczyć metę. Tempo ma drugorzędne znaczenie.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Rob miał "proste" koła jak leciał bokiem ?

 

Bo chciał wrócić na trasę, a nie pojechać "w bok"?

 

Rozrysuj sobie wektory sił w takich warunkach działających - skoro składową boczną ma już dostatecznie dużą (skoro zsuwa się z drogi jadąc bokiem), to po co było mu dokładanie większej siły w tym kierunku? Chyba lepiej te resztki trakcji przeznaczyć na próbę powrotu na zadany tor, a boczny opór na zmniejszenie prędkości w niepożądanym kierunku.

 

Oczywiście to wszystko gdybanie... Ale gdybać to sobie można... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego Rob miał "proste" koła jak leciał bokiem ? Wyobrażał bym sobie pełną kontrę i but. Gdyby leciał tyłem to rozumiem,że trzeba by się tylko wbić w fotel ale lecąc bokiem sądziłem,że rajdówki co nieco się odpychają.

 

PS.Podstawowa różnica jest taka,że Sołowowi dane było zobaczyć metę. Tempo ma drugorzędne znaczenie.

Czekam na wypowiedź Bebna...on Ci to wytłumaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wpadł pan w pułapkę. Gdy poprosiłem Ogiera i Latvalę, aby sobie wyobrazili, że jadą ten rajd z nowym pilotem i w innym języku, to uznali to za jakąś abstrakcję. A pan pojechał. Czy to była sytuacja bez wyjścia?

Robert Kubica: Nie można nikogo winić i trzeba akceptować każdą decyzję i na pewno Maciek miał jakiś ważny powód, żeby ją podjąć. Uważam jednak, że moment jej podjęcia i poinformowania mnie nie był najlepszy. Szczególnie, że zgłaszając się do Rajdu Wielkiej Brytanii reprezentowaliśmy zespół Citroena razem. Dlatego jego decyzja nie była za fajna nie tylko względem mnie, ale też względem naszej ekipy. Często piloci narzekają że ich się nie bierze pod uwagę, ale jak się to robi... Przecież w aucie jest nas dwóch i ponosimy wspólną odpowiedzialność za wszystko, dlatego uważam, że sytuacja w jakiej zostałem postawiony nie była łatwa. Zdawałem sobie sprawę, że jest abstrakcyjna, ale nie było zbyt wielu rozwiązań. Po prostu nie miałem innego wyjścia, jak znaleźć innego pilota i wywiązać się ze zobowiązania.

 

 

http://www.przeglads...7319,1,352.html

To gdzie teraz sa obroncy tego swietego Maciusia ?ktory mial az tak powazny powod ,ze zostawil Robiego swojego wspolnika na 1rajd ,nie znam faceta i jako kumpel moze byc ok ale jako sportowiec zawodowiec to totalne ZERO jesli jestes zawodowym spotowcem nie mowie tu o naszych partaczach z 11,to jak podpisujesz kontrakt to musisz i jestes swiadom tego,ze tniesz na wynik a nie na rodzine ktora niestety moze ogladasz przez miesiac w roku dlatego kariery sa takie szybkie i krotkie a jesli robisz tak jak Maciek to jestes partaczem nawet jak zrobiles mistrza swiata WRC2 obys Robi juz nigdy nie trafil na takiego czlowieka pseudo sportowca :biglol:

 

Jedyne co moglo go usprawiedliwic to nagla zmiana jego stanu zdrowia ale nic takiego nie mialo miejsca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie teraz sa obroncy tego swietego Maciusia ?ktory mial az tak powazny powod ,ze zostawil Robiego swojego wspolnika na 1rajd ,nie znam faceta i jako kumpel moze byc ok ale jako sportowiec zawodowiec to totalne ZERO jesli jestes zawodowym spotowcem nie mowie tu o naszych partaczach z 11,to jak podpisujesz kontrakt to musisz i jestes swiadom tego,ze tniesz na wynik a nie na rodzine ktora niestety moze ogladasz przez miesiac w roku dlatego kariery sa takie szybkie i krotkie a jesli robisz tak jak Maciek to jestes partaczem nawet jak zrobiles mistrza swiata WRC2 obys Robi juz nigdy nie trafil na takiego czlowieka pseudo sportowca :biglol: Jedyne co moglo go usprawiedliwic to nagla zmiana jego stanu zdrowia ale nic takiego nie mialo miejsca :P

 

spokojnie, zauważ że nie wypowiadają sie tutaj osoby, które mogą znać sprawę... a jezeli komuś już było dane poznać sprawę, to nie jest upowazniony do opowiadania tego dalej, bo jak każdy dobrze wie - każdy medal ma dwie strony, a prawda czasem nie jest tak oczywista z jaką chcielibyśmy się zetknąć... radzę powstrzymać się od radykalnych opinii, aby potem nie trzeba było się rakie z nich wycofywac i robić z siebie wariata, że co innego się miało na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem, moze faktycznie mial jakis bardzo wazny powod, nie wnikam

 

 

 

 

 

omg

http://sport.tvn24.pl/rajdy,131/sad-nad-kubica-w-wrc-robert-to-geniusz-ale-moze-trzeba-bylo-odpuscic,372519.html

 

 

ten Zientarski niech się nie odzywa już....................

Edytowane przez Domso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie teraz sa obroncy tego swietego Maciusia ?ktory mial az tak powazny powod ,ze zostawil Robiego swojego wspolnika na 1rajd ,nie znam faceta i jako kumpel moze byc ok ale jako sportowiec zawodowiec to totalne ZERO jesli jestes zawodowym spotowcem nie mowie tu o naszych partaczach z 11,to jak podpisujesz kontrakt to musisz i jestes swiadom tego,ze tniesz na wynik a nie na rodzine ktora niestety moze ogladasz przez miesiac w roku dlatego kariery sa takie szybkie i krotkie a jesli robisz tak jak Maciek to jestes partaczem nawet jak zrobiles mistrza swiata WRC2 obys Robi juz nigdy nie trafil na takiego czlowieka pseudo sportowca

Dość radykalna opinia. :huh:

Bez znajomości powodów i zdania MB,raczej pochopny osąd.Chyba,że znasz powody podjęcia takiej decyzji?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos-wrx ja jestem bardzo spokojnym czlowiekiem :) powody moga byc naprawde rozne do rezygnacji z dalszej jazdy w przyszlym sezonie i dobrze,ze powiedzial o tym wczesniej,natomiast ,ze zostawil swojego partnera w ty sezonie na 1 ostatni rajd !!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest karygodne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos-wrx ja jestem bardzo spokojnym czlowiekiem :) powody moga byc naprawde rozne do rezygnacji z dalszej jazdy w przyszlym sezonie i dobrze,ze powiedzial o tym wczesniej,natomiast ,ze zostawil swojego partnera w ty sezonie na 1 ostatni rajd !!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest karygodne :P

 

nie znasz sytuacji, nie bij piany... spokojnie, znam bardziej karygodne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opiniami jest jak z dupą - każdy ma swoją (a znajomość faktów 100% nigdy nie jest). Ale abstrahując od przyczyn - jeśli RK po tym sezonie odejdzie z rajdów na rzecz WTCC, czy DTM, to MB raczej popularności wśród kibiców rajdowych wielkiej mieć nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Przeglądu Sportowego o "trzech opcjach":

 

- Numer 1: "to jeżdżenie jeżdżenie w rajdach na profesjonalnym poziomie" (...)

- Numer 2: "jeżdżenie w rajdach na niższym poziomie. Kontynuowanie tego, co zacząłem w tym roku, tylko zamiast trzech kroków w przód zrobiłbym jeden" (...)

- Numer 3: "opcją, która nagle dostała dużo większą szansę, są tory"...

 

Jak dla mnie to opcja druga najmniej ciekawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz mowie to jest zawodowy sport mozesz miec tysiac powodow ale od przyszlego sezonu natomiast ten masz dojechac do konca chyba ,ze twoj stan zdrowia niepozwala a inne powodu na bok

 

powiedziałbym coś.........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ale nie powiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dojechac do konca
tyle tylko że koniec sezonu dla nich jako pary był rajd wcześniej - taki był plan i Maciek go wykonał. Niemniej jednak moim zdaniem "powody osobiste" to nie jest powód żeby nie pojechać jeszcze jednego , chyba najważniejszego rajdu w sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dojechac do konca
tyle tylko że koniec sezonu dla nich jako pary był rajd wcześniej - taki był plan i Maciek go wykonał.

Czyj plan? MB się na temat tej sytuacji nie wypowiada, ale RK wyraźnie mówił w niejednym wywiadzie, że plan był na 3 lata minimum.

Edytowane przez Crazy_Ivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.chlopaki koncze ten temat bo nie o piane chodzi tylko zachowanie w sporcie na swiatowym poziomie ,sezon sie konczy z kalendarzem startow a jakby Robi mial gorsze wyniki to i tak Walie by jechali razem czy go zostawil? :biglol: dobra koniec mojej ironi wszystko jest ok :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...