Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Robert może byc rozżalony ale dla niego ważne jest tylko jezdzenie nic wiecej, a ludzie miewają tez inne problemy.

No juz dajcie spokój temu Maćkowi Baranowi. Jak pisałem chłop musiał mieć ważny powód, nie wiem jaki ale skoro tak postanowił to tak musi byc i koniec. Rajd GB nie miał absolutnie żadnego znaczenia, Robert ani nie walczył o punkty, ani o stołek w aucie... Ot nagroda za tytuł i tyle.

Robert może byc rozżalony ale dla niego ważne jest tylko jezdzenie nic wiecej, a ludzie miewają tez inne problemy.

Jak maja ludzie inne problemy to nie powinni siedziec w sporcie zawodowym tylko przed telewizorem :biglol:

 

Robert może byc rozżalony ale dla niego ważne jest tylko jezdzenie nic wiecej, a ludzie miewają tez inne problemy.

No juz dajcie spokój temu Maćkowi Baranowi. Jak pisałem chłop musiał mieć ważny powód, nie wiem jaki ale skoro tak postanowił to tak musi byc i koniec. Rajd GB nie miał absolutnie żadnego znaczenia, Robert ani nie walczył o punkty, ani o stołek w aucie... Ot nagroda za tytuł i tyle.

Robert może byc rozżalony ale dla niego ważne jest tylko jezdzenie nic wiecej, a ludzie miewają tez inne problemy.

Jak maja ludzie inne problemy to nie powinni siedziec w sporcie zawodowym tylko przed telewizorem :biglol:

 

Pemo wytlumacze ci o co halo jak sie znowu spotkamy :biglol: a teraz widze zrobilo sie troche zamieszania wiec zmiana tematu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz dajcie spokój temu Maćkowi Baranowi. Jak pisałem chłop musiał mieć ważny powód, nie wiem jaki ale skoro tak postanowił to tak musi byc i koniec. Rajd GB nie miał absolutnie żadnego znaczenia, Robert ani nie walczył o punkty, ani o stołek w aucie... Ot nagroda za tytuł i tyle.

Robert może byc rozżalony ale dla niego ważne jest tylko jezdzenie nic wiecej, a ludzie miewają tez inne problemy.

 

W dzisiejszym PS jest wywiad CG z RK, w którym RK mówi, że chciał się wycofać z tego rajdu zdając sobie sprawę z trudności jakie mogą go spotkać z nowym pilotem. Okazało się to niemożliwe. Zadaję pytanie wszystkim tym, którzy biorą w obronę pana MB czy on nie wiedział o tym, że jest zgłoszony do rajdu Walii?

Tu można przeczytać wywiad w PS: http://powrotroberta.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak ten watek i w ostatnich mailach niektórzy zachowują sie jak Szanowny Pan Prezes: 'wiem ale nie powiem....'

Albo wiesz i mowisz albo milczysz.....!

 

Sorry uniosłem sie ale troszkę sie zirytowałem :) Dobra jak mozna przeczytac miedzy wierszami eMSport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie też tak uważam. Jak mówisz A to potem B. Ja rozumiem że rodzina, różne sytuacje itd. ale jeśli cały rok z kolesiem cieżko pracowałem i on dostaje taką wisienkę na torcie, to poświęcam te 1-2 tygodnie i nasze drogi sie rozchodzą, a tak został straszny smród. No chyba ze facet jest umierających lub ktoś z bliskich czego nikomu nie życzę. Dał tylnej części ciała po całości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz dajcie spokój temu Maćkowi Baranowi. Jak pisałem chłop musiał mieć ważny powód, nie wiem jaki ale skoro tak postanowił to tak musi byc i koniec. Rajd GB nie miał absolutnie żadnego znaczenia, Robert ani nie walczył o punkty, ani o stołek w aucie... Ot nagroda za tytuł i tyle.

Robert może byc rozżalony ale dla niego ważne jest tylko jezdzenie nic wiecej, a ludzie miewają tez inne problemy.

 

"Prawdziwy mężczyzna dotrzymuje słowa nawet w ekstremalnych okolicznościach" - https://www.facebook.com/cezarygutowskiofficial?ref=hl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz dajcie spokój temu Maćkowi Baranowi. Jak pisałem chłop musiał mieć ważny powód, nie wiem jaki ale skoro tak postanowił to tak musi byc i koniec. Rajd GB nie miał absolutnie żadnego znaczenia, Robert ani nie walczył o punkty, ani o stołek w aucie... Ot nagroda za tytuł i tyle.

Robert może byc rozżalony ale dla niego ważne jest tylko jezdzenie nic wiecej, a ludzie miewają tez inne problemy.

 

"Prawdziwy mężczyzna dotrzymuje słowa nawet w ekstremalnych okolicznościach" - https://www.facebook.com/cezarygutowskiofficial?ref=hl

 

Ale my nie dyskutujemy o tym, bo nie mamy o czym dyskutować. Ty Apis znasz konkretne powody rezygnacji Maćka? Ja tez ich nie znam ale mamy problem typu " czy ktoś ma prawo do własnych decyzji, czy musi stać na posterunku bo jedzie z ikoną"

Cezary jest źródłem informacji nie chciałbym żeby stał sie kolejnym medium opiniotwórczym ;)

 

a tak na zmianę tematu... ile otrzymuje kierowca wrc, wrc-2 za wygranie danego rajdu, ile pilot... ma ktoś wiedzę? Jak kilka miesięcy temu powiedział Robert to musiał dołożyć do startu...

 

Z tego co czytałem tylko 2 kierowców WRC dostaje pensje i są to kierowcy VW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest raczej, czy musisz dokładać ze swoich, czy wnoszeni sponsorzy to pokrywają i jeździsz za darmochę ;)

To jest wlasnie gaki zajebisty sport i dlatego mamy w nim takich mistrzostw jakich mamy.

Oczywiście nie jest tak ze topowi jezdza za darmo dostają wynagrodzenie od sponsorów ale milionowe kontrakty się skończyły. Dlatego pewnie Neuville poszedł do Hyundaia.A wracajac do naszych bohaterów to nie lubię nikomu zagladac do kieszeni i tego nie robie ale pewnie przez pare lat w F1 i lukratywne kontrakty sponsorskie Robert uzbietal z kilka klikanascie ml euro wiec może sobie pozwolic na inwestowanie w karierę. Maciek byl i pilotem i koordynatrem calego Cersanit rally team i to byla jeo praca i źródło utrzymania.Maac rodzinę ciężko jezdzic za darmo tylko dla pasji a żona sirdzaca w domu z malym dzieckiem raczej pienidz nie zarabiatulko wwydaje.To taki temat d przemyślenia w głupiej i tak dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo kazdy z nich jest na kontraktach za ciezka kase bo im sie za cos takiego nalezy,natomiast jest to tak pilnowane i owiane tajemnica ,ze nawet NBP tak nie pilnuja :biglol: a to co pisza pismaki,ze 2-3 to kakim czyms moga karmic tych co nie maja o tym pojecia i beda naiwni, ze ktos poswieca kawal swojego zycia,zdrowia aby darmo jezdzic :biglol: :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie piszcie że jeźdzą za darmo bo to nie jest prawda, chodzi o to że płatnikiem pensji nie jest np citroen, ale to jest standard w takich sportach, pensji nie płaci koncern samochodowy, tylko albo sponsor i często są to stawki stałe identycznie np w narciarstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  •  

 

Yves Matton o RK od Cezarego Gutowskiego

 

 

"Kubica imponuje mimo wypadków. On chwali i chce Polaka!

 

Perypetie z Rajdu Walii nie zmniejszyły szans Roberta Kubicy na angaż w teamie fabrycznym.

 

Szef Citroen Racing jest pod wrażeniem dokonań Roberta w 2013 r. - Jeden nieudany Rajd nic nie zmienia - zapewnia Yves Matton. - Chcieliśmy umożliwić Robertowi start w WRC. Na początku sezonu umówiliśmy się, że jeśli zdobędzie mistrzostwo świata, nagrodą będzie start w teamie fabrycznym. Z powodu takiego ustawienia kalendarza było to możliwe tylko w Wielkiej Brytanii, ale to, co się mu przydarzyło... Nie sądzę, że to cokolwiek zmieni w naszym podejściu.

 

Szef Citroen Racing nie uważa też, że przygody Kubicy w Rajdzie Wielkiej Brytanii były wynikiem przesiadki do szybszego samochodu. - Nie sądzę by to, co się przydarzyło w Walii, miało związek z przejściem z samochodu RRC do WRC. W piątek wyszedł brak doświadczenia i umiejętności czytania drogi, przez co Robert nie zauważył, że w jednym miejscu jest bardziej ślisko niż oczekiwał. Wszyscy wiemy, co stało się następnego dnia. Przydałoby się więcej informacji po przejechaniu większej liczby OS-ów, ale już na tych odcinkach, które przejechał zobaczyliśmy, że Robert potrafi robić interesujące rzeczy za kierownicą samochodu WRC.

 

Czy to znaczy, że Kubica znajduje się na liście kandydatów na sezon 2014? - Tak, podobnie jak innych kierowców, którzy są obecnie na naszej liście - mówi tajemniczo Matton, ale nie da się ukryć, że jest pod wrażeniem umiejętności Polaka: - Na asfaltach nie zostałem zaskoczony, bo widzieliśmy w zeszłym roku w Rajdzie Var i kilku innych, gdy startował w Clio, że stać go na wiele. Za to na szutrach jego postęp okazał się olbrzymi. Nie spodziewałem się, że może być tak szybki. Jego zdolność wyczucia, jak działa samochód i opony, oraz postęp w czytaniu drogi, imponuje. Biorąc pod uwagę, że przejechał mniej niż 10 rajdów szutrowych w życiu, jestem pod wielkim wrażeniem - zaznaczył Belg.

 

Matton przyszłość Kubicy widzi w WRC. Uważa, że już teraz naszego kierowcę stać na zwycięstwa, przynajmniej na pojedynczych odcinkach. - Tak jest, ale musi stawiać krok po kroku. Stać go na ustanawianie najlepszych czasów na OS-ach mistrzostw świata. Z pewnością na asfalcie. Robi bardzo szybkie postępy, ale jakie są jego limity w tym momencie trudno to przewidzieć - powiedział Matton.

 

Kubica z pewnością wpasuje się w strategię teamu na przyszły rok. - Martwi mnie raczej liczba dostępnych kierowców, którzy byliby w stanie walczyć o mistrzostwo świata. Z pewnością naszej ekipie brakuje lidera, jakim w przeszłości był Sebastien Loeb, który prowadził całą ekipę w dobrym kierunku i podejmowaniu odpowiednich decyzji. W przyszłym roku rajdy trochę się zmienią. Mamy pomysł, aby przynajmniej jeden z kierowców był młodym, obiecującym talentem, a celem będzie wygranie poszczególnych rajdów. Być może na początku roku nie powiem, że naszym celem jest tytuł, ale raczej sprowadzenie nowych talentów i próba wygrania kilku rajdów. Zobaczymy wtedy, jakie przyniesie to efekty na koniec sezonu - powiedział Yves Matton."


  •  

Edytowane przez Domso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie dyskutujemy o tym, bo nie mamy o czym dyskutować. Ty Apis znasz konkretne powody rezygnacji Maćka? Ja tez ich nie znam ale mamy problem typu " czy ktoś ma prawo do własnych decyzji, czy musi stać na posterunku bo jedzie z ikoną" Cezary jest źródłem informacji nie chciałbym żeby stał sie kolejnym medium opiniotwórczym ;)

 

Miałem już nie zabierać głosu w tej sprawie ale widzę, że Ty całkowicie pominąłeś moje pytanie więc jeszcze raz je powtarzam: Zadaję pytanie wszystkim tym, którzy biorą w obronę pana MB czy on nie wiedział o tym, że jest zgłoszony do rajdu Walii? Ja odpowiadam - wiedział, bo było to wiadome wszystkim już przed rajdem Hiszpanii. Panowie Cezary Gutowski i Mikołaj Sokół są źródłem informacji bo bezpośrednio rozmawiają z RK, przeczytaj sobie jeszcze to bo widzę, że w tym temacie masz wiedzę powierzchowną: http://sokolimokiem.tv/?p=10432

Radzę Ci również obejrzeć wypowiedź pana MB tuż przed rajdem Walii (chodzi o jego nastrój - nie widać by się wydarzyło coś strasznego w jego życiu) w TVN Fakty Ekstra: http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/byly-pilot-roberta-kubicy-w-rozmowie-z-mateuszem-kudla,371474.html

Poruszam ten temat bo mi bardzo żal Pana Roberta Kubicy, który jest moim zdaniem obecnie najwybitniejszym polskim sportowcem, a cały czas walczy z różnymi przeciwnościami losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...