Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

bo gdyby tak zrobic, to wynik RK bylby co najwyzej.... mierny :wacko:http://www.ewrc-resu...t=Robert-Kubica

Czytasz w ogóle to co piszę ? Tu zupełnie nie chodzi o RK, ale widać jest okazja aby podkreślić, że ten nie ma wyników ;)

 

 

Oto moja lista na szybko kierowców których bardziej bym się spodziewał na tym mijescu niż Camilli którego NIKT nie brał pod uwagę:

 

Evans, Tanak, Meeke, P.Solberg, Protasov, Bouffier, Sarrazin, Abbring, Lappi, Ketomaa i pewnie jeszcze innych bym znalazł.

A jeśli już musisz porównywać wyniki to... Camilli nie wygrał w tym sezonie żadnego rajdu w WRC2 na 8 startów.

RK w 2013 roku wygrał 7 z 9 w których startował.

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego Camliliego , to nawet wróżbita Maciej by nie wymyślił, już mniejszą niespodzianką dla mnie byłoby wzięcie Kajta. Prawda jest jednak taka, że żaden inny kierowca nie jest w stanie wnieść 10 milinów euro. 

Nic nie mam do tego kierowcy, ale żaden argument za nim nie przemawia aby zasługiwał na miejsce fabrycznym aucie, ani wyniki, ani wiek (bo już do najmłodszych nie należy, ani tempo- może kilka razy pokazał niezłe, ale takich kierowców było multum. To jest obrzydliwe w ówczesnym sporcie motorowym jak talent i pasja przegrywa z pieniędzmi.

Edytowane przez Dudu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszne jest jak wiele osób na tym Forum zna się lepiej na rajdach i na prowadzeniu fabrycznych zespołów rajdowych od ich szefów, którzy zajmują się tym od lat. Skoro uważacie ich wszystkich za idiotów, to załóżcie własny zespół, zbierzcie budżet, skompletujecie zespół i pokażcie jak się powinno to robić. Jak widać na przykładzie nawet Kubicy, nie jest to takie proste.

Oczywiście każdy kibic ma prawo do swojej opinii i wyrażania swojego zdania – natomiast czasami te opinie są trochę śmieszne…

Powtórzę jeszcze raz to co pisałem już kilkukrotnie wcześniej: dla zespołu liczy się kasa i wyniki czyli rezultaty = zdobyte punkty. W przypadku M-Sport liczy się głównie kasa (stąd Camili), a w przypadku np. VW wyniki (stąd Ogier).

Co do oceny Roberta, to obawiam się, że większość z Was ma ją mało obiektywną. Oczywiście doceniam talent, ogrom pracy i zaangażowania Roberta (zresztą pisałem już to), natomiast patrząc przez pryzmat liczb (a głownie tak patrzą menedżerowie) to już ten obraz nie jest taki wspaniały. Chcecie porównywać Roberta do Colina (dajmy spokój Prokopowi ;) ) – ok, pasja, bezkompromisowość, styl jazdy podobny. Natomiast nie zapominajcie, że Colin zdobył mistrzostwo świata i wygrał 25 rajdów, a Robert jak na razie 14, ale odcinków specjalnych…

Edytowane przez tamer9
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przypadku M-Sport liczy się głównie kasa (stąd Camili)

Rozumiem to z biznesowego punktu widzenia, ale tak jak napisałem, nie podoba mi się to ze sportowego punktu widzenia, i mam do tego prawo. Podobne rzeczy dzieją się np. w F1 i też mi się to nie podoba. Rozumiem, ale nie lubie ;) Prościej chyba się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W przypadku M-Sport liczy się głównie kasa (stąd Camili)

Rozumiem to z biznesowego punktu widzenia, ale tak jak napisałem, nie podoba mi się to ze sportowego punktu widzenia, i mam do tego prawo. Podobne rzeczy dzieją się np. w F1 i też mi się to nie podoba. Rozumiem, ale nie lubie ;) Prościej chyba się nie da.

 

mi też wiele rzeczy się nie podoba i to nie tylko w motorsporcie...

niestety dla menedżera liczą się liczby: € i pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ilu latach rajdowania Colin zdobył to mistrzostwo ? Nie ma co porównywać Roberta do Colina, bo RK jest teraz na zupełnie innym etapie.

Zobaczymy co będzie, ale ja uważam, że Camilli może osiągać lepsze rezultaty niż teraz Lefebvre. 

 

Teraz pytanie, co w takim razie z Evansem ? Sezon w WRC 2 nową Fiestą R5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ilu latach rajdowania Colin zdobył to mistrzostwo ? Nie ma co porównywać Roberta do Colina, bo RK jest teraz na zupełnie innym etapie.

Zobaczymy co będzie, ale ja uważam, że Camilli może osiągać lepsze rezultaty niż teraz Lefebvre. 

 

Teraz pytanie, co w takim razie z Evansem ? Sezon w WRC 2 nową Fiestą R5 ?

Porównanie do Colina to nie moje, tylko kolegów z Forum. Padło nawet stwierdzenie, że za 20 lat wszyscy będą pamiętać wyczyny Roberta w rajdach. Szczerze tego mu życzę, chciałbym jednak zauważyć,że jak na razie poza zdobyciem mistrza WRC2 Robert nie odniósł spektakularnych sukcesów w rajdach.

Rossi pokonał Neuvilla w Monza Rally Show. W zeszłym roku to Robert był najlepszy.

https://www.youtube.com/watch?v=DXcNfZKKs5c

Edytowane przez tamer9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niestety dla menedżera liczą się liczby: € i pkt.

Nie wszystko się opiera się tylko o dwuwymiarową tabelkę w excelu.

Wartość Kubicy to nie tylko punkty, ale wizerunek czy ekwiwalent PR-owy. Jak już tu wielu wspominało zainteresowanie Kubicą jest bardzo duże. Idzie za tym potencjał marketingowy i PR-owy, który również przynosi wymierne korzyści w $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest jeszcze szansa by Kubica jeździł w M-Sport:

http://swiatwyscigow.pl/rajdy/wrc/item/8714-czy-bertelli-i-kubica-stworza-m-sport-b


 

niestety dla menedżera liczą się liczby: € i pkt.

Nie wszystko się opiera się tylko o dwuwymiarową tabelkę w excelu.

Wartość Kubicy to nie tylko punkty, ale wizerunek czy ekwiwalent PR-owy. Jak już tu wielu wspominało zainteresowanie Kubicą jest bardzo duże. Idzie za tym potencjał marketingowy i PR-owy, który również przynosi wymierne korzyści w $.

 

Masz rację,potencjał marketingowy też jest ważny i też da się go policzyć czy oszacować. Dam Ci przykład: pracuję dla firmy, która w 2012 sponsorowała Kena Blocka (Gymkhana 5), ludzie mądrzejsi ode mnie policzyli koszty i zyski i wyszło im, że kontynuowanie współpracy się nie opłaca. A popularności Kenowi (szczególnie w skali globalnej) chyba nie odmówisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dam Ci przykład: pracuję dla firmy, która w 2012 sponsorowała Kena Blocka (Gymkhana 5), ludzie mądrzejsi ode mnie policzyli koszty i zyski i wyszło im, że kontynuowanie współpracy się nie opłaca. A popularności Kenowi (szczególnie w skali globalnej) chyba nie odmówisz

Czyli zaprzeczasz sobie ;) Ken Block nie zdobył wielu punktów ani pewnie nie zapłacił swojej kasy za ten angaż ;) Ktoś zaangażował go tylko dla jego potencjału marketingowego. Kasa w sumie się nie zapięła ale równie dobrze mogę podać wiele marek, które dzięki kontraktom z osobami medialnymi zyskały na wartości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dam Ci przykład: pracuję dla firmy, która w 2012 sponsorowała Kena Blocka (Gymkhana 5), ludzie mądrzejsi ode mnie policzyli koszty i zyski i wyszło im, że kontynuowanie współpracy się nie opłaca. A popularności Kenowi (szczególnie w skali globalnej) chyba nie odmówisz

Czyli zaprzeczasz sobie ;) Ken Block nie zdobył wielu punktów ani pewnie nie zapłacił swojej kasy za ten angaż ;) Ktoś zaangażował go tylko dla jego potencjału marketingowego. Kasa w sumie się nie zapięła ale równie dobrze mogę podać wiele marek, które dzięki kontraktom z osobami medialnymi zyskały na wartości ;)

 

Ken był sponsorowany ze względu na rynek USA i kontrakt dotyczył filmu/samochodu, a nie startów w WRC, których w USA nikt nie ogląda - tam ogląda się Nascar i uwierz mi, dla sponsorów liczą się osiągane wyniki. Jeśli chodzi o rajdy i rallycross to Block osiąga bardzo dobre wyniki w USA - wygrywa zawody + do tego jest bardzo medialny (chociażby youtube)

A wracając do meritum  (bo odbiegliśmy od tematu), czyli Roberta, to myślę, że jest pewna różnica miedzy sponsorowaniem zawodnika, a zatrudnianiem go jako kierowcy fabrycznego.

Edytowane przez tamer9
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chciałbym jednak zauważyć,że jak na razie poza zdobyciem mistrza WRC2 Robert nie odniósł spektakularnych sukcesów w rajdach.

 

A ocenia to kto? Bo rozumiem że Twoje sukcesy przyćmiewają zdobycie tytułu Mistrza Świata w Rajdach Samochodowych WRC2.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chciałbym jednak zauważyć,że jak na razie poza zdobyciem mistrza WRC2 Robert nie odniósł spektakularnych sukcesów w rajdach.

 

 

A ocenia to kto? Bo rozumiem że Twoje sukcesy przyćmiewają zdobycie tytułu Mistrza Świata w Rajdach Samochodowych WRC2.  ;)

Czy krytyka Waltera Rohrla będzie dla ciebie bardziej spójna?

Czy naprawdę żeby krytykować sportowca trzeba nim być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krytyka Waltera Rohrla będzie dla ciebie bardziej spójna?

 

to ten co nie opanował i zdemolował na torze 918 Spyder :) a tak wróżył RK...

 

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...