Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

po tej fotce widać, że szedł na rekord, albo na śmierć ;)

 

 

 

nie wiem czemu, ale jestem jakoś strasznie podjarany tym rajdem.

Nic dziwnego, najwspanialszy rajd i to na świętej ziemi ;) A poza tym Robert już 3-ci raz, po testach, lubi ten rajd, więc może być dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nauczyłem się nie napalać przed rajdem. W tym roku, tak po cichu liczyłem, że w Portugalii może być niespodzianka - całkowicie nowy rajd dla wszystkich, nieznane oesy, wszyscy startują od zera itp.

W Finlandii spodziewam się czasów w okolicach 7-10 miejsca i takiego samego wyniku w generalce, jeśli nie będzie jakiegoś dużego odsiewu. Myśle, że Robert będzie walczył w grupce Evans-Solberg-Sordo-Hanninen- ewentualnie Paddon (chociaż ten dostanie już nowy silnik). Szkoda, że rok temu praktycznie cały piątek to było zwiedzanie przyrody i service parku. Odcinki idą praktycznie identycznie jak w ubiegłym roku, albo są takie same, albo spora część pokrywa się z ubiegłoroczną. Wiele też zależy od pogody, jeśli będzie padać to pozycja nie będzie atutem. Ale coś mam czuja, że Pirellki mogą zatrybić w tym rajdzie i dawać lekką przewagę.

 

Robert aż się pali do zapoznanie i jako pierwszy zaatakował Ouninpohje  :)

https://twitter.com/rallytravel/status/625925651913117696

 

A to miejsce gdzie Łukjaniuk wczoraj wywalił (od 0:20 sek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tej fotce widać, że szedł na rekord, albo na śmierć ;)

 

Na testach? Na testach to sie auto ustawia, sprawdza, dopicowuje, a nie idzie wszystko bo w razie kuku nie bedzie czym rajdu pojechać....

Na treningu mozna sobie pobijać rekordy.

 

Co nie zmienia faktu, że to olbrzymi dramat dla chłopaka, dobry samochod, wspaniały rajd, możliwość pokazania się... Szkoda go :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stary piernik dalej to samo. Wydawałoby się, że jako kierowca rajdowy powinien mieć większe pojęcie o temacie. Roberta przygody to głównie małe prędkości, a nie spektakularne rolki w stylu Novikowa....

 

 

Aktualnym przykładem przeciwieństwa pańskiego stylu jazdy jest Robert Kubica. Co sadzi Pan o jego próbach wyrobienia sobie nazwiska w WRC ?

 
Röhrl: „Bałem się, że Kubica w rajdach się zabije. Swoim zachowaniem mogł się do tego przyczynić podczas każdego rajdu. Musi zrozumieć, że to jest coś innego niż wyscigi. W wyscigach strefy bezpieczeństwa stale się powiekszały w ciągu ostatnich 20 lat. W rajdach drzewo stoi w tym samym miejscu co 30 lat temu. Aż się kiedyś coś przydarzy. W Polsce dojechał do mety bez większej rolki jako ósmy.
Najwyraźniej pojął, że musi powoli z góry rzeczywistości dotrzeć na jej doł. Najgorsze wypadki może jednak już przeżył.”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakimś cudem (ale nie przesadzajmy,że jest to czymś absolutnie niemożliwe) Toyota zbudowała konkurencyjne GT86 to była by szansa na zobaczenie na rajdowych transach bliźniaczego BRZ.

PS. Ktoś wie czy Kubek jest zadowolony z przebiegu testów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A stary piernik dalej to samo. Wydawałoby się, że jako kierowca rajdowy powinien mieć większe pojęcie o temacie. Roberta przygody to głównie małe prędkości, a nie spektakularne rolki w stylu Novikowa....

 

 

Aktualnym przykładem przeciwieństwa pańskiego stylu jazdy jest Robert Kubica. Co sadzi Pan o jego próbach wyrobienia sobie nazwiska w WRC ?

 
Röhrl: „Bałem się, że Kubica w rajdach się zabije. Swoim zachowaniem mogł się do tego przyczynić podczas każdego rajdu. Musi zrozumieć, że to jest coś innego niż wyscigi. W wyscigach strefy bezpieczeństwa stale się powiekszały w ciągu ostatnich 20 lat. W rajdach drzewo stoi w tym samym miejscu co 30 lat temu. Aż się kiedyś coś przydarzy. W Polsce dojechał do mety bez większej rolki jako ósmy.
Najwyraźniej pojął, że musi powoli z góry rzeczywistości dotrzeć na jej doł. Najgorsze wypadki może jednak już przeżył.”

 

 

Ten pacan ma ewidentny kompleks Kubicy, wydaje mu się że pozjadał wszystkie rozumy i może oceniać kogo chce i jak chce ale...

 

Debiutancki Rajd Monte Carlo ukończył na 45. miejscu a Kubica wygrał pierwszy OS, w którym wystartował... 45 miejsce czy walka z najlepszymi o zwycięstwa... 

 

​Był mistrzem świata, przez wielu uważany jest za najlepszego kierowce wszech czasów ale gdybym go spotkał "delikatnie" bym się kazał odstosunkować od naszego Roberta. 

 

:angry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Jyvaskyla urwanie chmury...

CLE-lJzUcAAVY91.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CLE356-WIAEvnEt.jpg:large

 

Lokalesi twierdzą, że w lipcu były może dwa w pełni słoneczne dni z temperatura powyżej 25 st. Reszta to właśnie opady. Ogier może już zacierać rączki, bo będzie miał najlepszą pozycje startową. Ja obawiam się o duże koleiny, mimo, że większość fińskich szutrów jest lepsza od naszych dróg asfaltowych to jednak ciągłe opady sprawiają, że podłoże jest coraz bardziej miękkie. Drugie przejazdy mogą być ciężkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...