Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę więcej o projekcie Makinena.

http://rajdy.autoklub.pl/news/makinen-wybral-jyvaskylae,62628

Dalej jakoś nie jestem optymistycznie nastawiony do niego. Dobre chociaż to, że planują zatrudnić kierowców którzy mają lepsze obeznanie z nową generacją wurców (nie zdziwię się jeżeli wszyscy będą z Finlandii). No i spora ilość aut testowych, świadczy, że kasa raczej nie jest problemem. Jak Tommi będzie tak dobrze zarządzał ludźmi jak jeździ to jestem spokojny

Ciekawe co będzie z obecnym Yarisem, którego testuje już sam nie wiem kto (TMG ?), od prawie 2 lat... Strasznie długo się zbierają Japońce z tym, Hultaj potrafił zbudować rajdówkę w 6 miesięcy i może nie była idealna na początku ale z każdym rajdem przyspieszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku ubiegłego roku były plany wykorzystania infrastruktury MI jako tymczasowej bazy teamu, żeby przechowywać wurce i inne rajdówki, ale chyba w ogóle nie doszło do współpracy. Więc pewnie to projekt TMG, no bo kogo innego ?

 

Edit:

TMG odpowiada za ten projekt, który wiedzieliśmy na testach do tej pory. Na autoklubie nie było info, ale w oryginale jest:

http://www.rallye-magazin.de/wm/nachrichten/artikel/d/2015/07/29/maekinen-ab-maerz-beginnen-die-tests/

Dobrze, że Tommi wyraża chęć współpracy z parkiem technologicznym w Kolonii w wielu obszarach, głupotą byłoby nie skorzystać z tamtejszej infrastruktury.

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale byc 4 krotnym mistrzem swiata a zbudować konkurencyjne WRC nie mając w tym doświadczenia to troche inna para kaloszy tym bardzie ze Tommi jako kierowca fabryczny testował bardzo mało bo nad rozwojem samochodu i testy odpowiedzialny był Lasse Lampi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze z finansowego punktu widzenia wyjdzie na tym bardzo dobrze.

Kolejna rzeczą o która sie martwię to to ze będzie pewnie chciał obstawiać skład fińskiemi kierowcami co zamknie drogę na przykład Robertowi biorąc pod uwage ze Toyota che mieć w składzie młodego Japonca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem będzie dobranie odpowiednich ludzi, ogarniętych i obeznanych w temacie, coś co dobrze zrobił VW.

 

 

Skład kierowców to jeszcze odległy temat, nie wiemy ile wurców będą wystawiać. Narazie nie widać, żadnego Japończyka który w Europie jakoś się wyróżnia, a żeby wychować swojego to też trzeba czasu i nikt nie rzuci w pierwszym sezonie jakiegoś żółtodzioba do auta WRC.

Też się spodziewam, ze Finowie będą mieli priorytet u Makinena, ale na dobrą sprawę to ile jest kierowców z doświadczeniem w WRC ? Haninen, Hirvonen (który nie wiem czy chciałby jeszcze startować w WRC), Lappi (w wurcu zerowe doświadczenie, nie wiem czy nie ma kontraktu z VW). Pierwsi dwaj nie należą do najmłodszych, a reszta to młodziki bez doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neste Oil Rally Finland

2015-07-30 09:24:01 Shakedown

 

1.14 Robert Kubica POL FORD RC1 2.13,8 2.

2 Jari-Matti Latvala FIN VOLKSWAGEN RC1 2.14,0

3. 1 Sebastien Ogier FRA VOLKSWAGEN RC1 2.14,1

4. 6 Ott Tänak EST FORD RC1 2.14,6

5. 3 Kris Meeke GBR CITROËN RC1 2.15,1

6. 4 Mads Östberg NOR CITROËN RC1 2.15,5

7. 20 Hayden Paddon NZL HYUNDAI RC1 2.15,7

8. 9 Andreas Mikkelsen NOR VOLKSWAGEN RC1 2.15,7

9. 5 Elfyn Evans GBR FORD RC1 2.16,3

10. 21 Martin Prokop CZE FORD RC1 2.17,5

11. 8 Dani Sordo ESP HYUNDAI RC1 2.18,1

12. 15 Juho Hänninen FIN FORD RC1 2.19,3

13. 37 Lorenzo Bertelli ITA FORD RC1 2.20,6

14. 12 Khalid Al Qassimi UAE CITROËN RC12.26,4

Edytowane przez wojo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...