Skocz do zawartości

Nowy Forum - pytania techniczne i "jak to działa"


ape

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 846
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

powiecie, że hejtuje, ale: 1/ nie działa mi [enter] - nowa linia - w szybkiej odpowiedzi; 2/ autowylogowanie to jakaś pomyłka... da się coś z tym zrobić? 3/ szukajka mi nic nie zwraca (próba wyszukania frazy "autologowanie" albo "logowanie" w tym temacie to przykład pierwszy z brzegu). 4/ forum otwiera się masakrycznie długo w porównaniu do tego, co było (5 s na stronę główną w porównaniu do czasu rzędu 1 sekundy wcześniej?!)... trzeba chyba jakieś mechanizmy cache-ujące odpalić, bo z zagranicy jest... słabo :( (a było b.szybko).

 

5/ antyflood w szukajce - to chyba dla gości, ale żeby dla stałych użytkowników?

 

6/ jak ustawić ilość wyświetlanych postów na stronę globalnie? bo niektóre tematy mają już po kilkaset stron... 7/ czy brak bbcode-u IMG w migrowanych tematach będzie poprawiony, czy trzeba samemu dłubać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się wejść z listy tematów do pierwszego nieczytanego postu - jak klikam w osttnią strone to wchodze w pierwszy post na ostatniej stronie a jak w datę pod autorem to wchodze na ostatni post a bywa, że w temacie mam kilka postów nieprzeczytanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiecie, że hejtuje, ale: 1/ nie działa mi [enter] - nowa linia - w szybkiej odpowiedzi; 2/ autowylogowanie to jakaś pomyłka... da się coś z tym zrobić? 3/ szukajka mi nic nie zwraca (próba wyszukania frazy "autologowanie" albo "logowanie" w tym temacie to przykład pierwszy z brzegu). 4/ forum otwiera się masakrycznie długo w porównaniu do tego, co było (5 s na stronę główną w porównaniu do czasu rzędu 1 sekundy wcześniej?!)... trzeba chyba jakieś mechanizmy cache-ujące odpalić, bo z zagranicy jest... słabo :( (a było b.szybko).

 

5/ antyflood w szukajce - to chyba dla gości, ale żeby dla stałych użytkowników?

 

6/ jak ustawić ilość wyświetlanych postów na stronę globalnie? bo niektóre tematy mają już po kilkaset stron... 7/ czy brak bbcode-u IMG w migrowanych tematach będzie poprawiony, czy trzeba samemu dłubać?

2 - jest ustawione na 1 godzinę i raczej nie zwiększymy ze względów bezpieczeństwa

5 - możesz mieć rację, pomyślimy

6 - jest ustawione 25 na stronę, globalnie, użytkownik nie może tego zmienić

7 - jeśli chodzi o brak niektórych obrazków to jest bug, można samemu dłubać albo można zgłosić taki post do naprawienia

 

czy da się wejść z listy tematów do pierwszego nieczytanego postu - jak klikam w osttnią strone to wchodze w pierwszy post na ostatniej stronie a jak w datę pod autorem to wchodze na ostatni post a bywa, że w temacie mam kilka postów nieprzeczytanych

Kliknij na kropkę lub gwiazdkę przed tematem - to prowadzi do pierwszego nieprzeczytanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś z tym enterem da radę poradzić? (poza radą w stylu "zainstaluj sobie przeglądarkę X) / co ma wspólnego autologowanie z bezpieczeństwem? Ile case-ów mieliście do tej pory, gdzie ktoś komuś zajumał konto przez szerowane cookiesy... przecież to ipb a nie phpbb2 by przemo - w tym skrypcie jest kilka mechanizmów zabezpieczających uwierzytelniania z cookiesów i podobnie jak w vb - problem przechwytywania konta przez autologowanie nie występuje... plzzz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik majacy 43 posty nie może napisac w moim wątku o oliwie ( nie dlatego, że nie może go znaleźć, klikając w mój podpis - to jest osobny wątek: dlaczego link nie działa... - tylko dlatego, że ma podobno za mało postów).

Hę?

Ciekawi mnie odpowiedź na oba pytania.

Thx ;)

PS: Aga - też tak masz z oliwą!

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiecie, że hejtuje, ale: 1/ nie działa mi [enter] - nowa linia - w szybkiej odpowiedzi; 2/ autowylogowanie to jakaś pomyłka... da się coś z tym zrobić? 3/ szukajka mi nic nie zwraca (próba wyszukania frazy "autologowanie" albo "logowanie" w tym temacie to przykład pierwszy z brzegu). 4/ forum otwiera się masakrycznie długo w porównaniu do tego, co było (5 s na stronę główną w porównaniu do czasu rzędu 1 sekundy wcześniej?!)... trzeba chyba jakieś mechanizmy cache-ujące odpalić, bo z zagranicy jest... słabo :( (a było b.szybko).

 

5/ antyflood w szukajce - to chyba dla gości, ale żeby dla stałych użytkowników?

 

6/ jak ustawić ilość wyświetlanych postów na stronę globalnie? bo niektóre tematy mają już po kilkaset stron... 7/ czy brak bbcode-u IMG w migrowanych tematach będzie poprawiony, czy trzeba samemu dłubać?

2 - jest ustawione na 1 godzinę i raczej nie zwiększymy ze względów bezpieczeństwa

5 - możesz mieć rację, pomyślimy

6 - jest ustawione 25 na stronę, globalnie, użytkownik nie może tego zmienić

7 - jeśli chodzi o brak niektórych obrazków to jest bug, można samemu dłubać albo można zgłosić taki post do naprawienia

 

czy da się wejść z listy tematów do pierwszego nieczytanego postu - jak klikam w osttnią strone to wchodze w pierwszy post na ostatniej stronie a jak w datę pod autorem to wchodze na ostatni post a bywa, że w temacie mam kilka postów nieprzeczytanych

Kliknij na kropkę lub gwiazdkę przed tematem - to prowadzi do pierwszego nieprzeczytanego.

ja piernicze... to nie tylko entery, ale i cytowanie jest skopane w tym module ;)

 

6 - jest ustawione 25 na stronę, globalnie, użytkownik nie może tego zmienić

użytkownik może, tylko administrator zablokował - czy to będzie w przyszłości odblokowane? Jeśli nie - to dlaczego? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś do artykułów dodać nową kategorię :?:

Myślałem o kategorii "Nasze spotkania" jeśli mieści się ona w formule artykułów :???:

Wrzuciłbym te wierszydła o plejadach i urodzinach :mrgreen:

Edytowane przez Urabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piernicze... to nie tylko entery, ale i cytowanie jest skopane w tym module ;)

Well.. obydwa działają. Sprawdź swoją przeglądarkę ;)

 

6 - jest ustawione 25 na stronę, globalnie, użytkownik nie może tego zmienić

użytkownik może, tylko administrator zablokował - czy to będzie w przyszłości odblokowane? Jeśli nie - to dlaczego? :)

W poprzednich wersjach IP.B rzeczywiście było to możliwe. W obecnej już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z faviconem ?

A co ma być? Jest jaki był...

 

jeszcze taki drobiazg - w dziale Forum Subaru jest cala masa przyklejonych wątków - 16 sztuk. Czy to konieczne? Wchodząc w to forum muszę przewinąć 1,5 ekranu zanim dojde do "normalnych" wątków

Czyścimy.

 

evan, a oznaczyłeś wątki nowego forum jako przeczytane? Na nowym forum licznik przeczytań się chyba wyzerował :)

Nie dla wszystkich wątków zostały przeniesione znaczniki przeczytania.

 

PS emotikony nie dzialaja w podpisie? Patrz moj podpis :P

Spróbuj wyedytować swój podpis i zachować nową wersję.

 

Favicon mam inny. Jakaś V na niebieskim tle...

 

Jest pomiędzy "kreską" a "Evo"

post-1436-0-11567000-1352251910_thumb.jpg

Edytowane przez Hogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie tez zakładke aby wystwietlało wszystkie posty w ktorych sie udzialałem bo to fajna sprawa była w poprzednim forum.

po prawej na górze - masz swój nick. Klilknij - drugi link od góry "moja zawartość". Po lewej na dole masz listę swoich topików i postów.

Słabe. To jedna z tych najważniejszych funkcjonalności i nie tylko dla mnie. Poprzednia wersja była badziej user friendly...

po prawej na górze masz też "zobacz nową zawartość" z różnorodnością filtrów, według których chcesz przeglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy można ustawić sobie w poczcie stary podział na "wysłane" i "odebrane", czy jestem skazany na "konwersacje"?

2. Czy wysyłanie PW bezpośrednio z jakiegoś wątku można ustawić tak, żeby do tematu PW przepisywał się temat tego wątku?

 

 

Faktycznie paru prostych rozwiązań ze starej odsłony będzie brakowało ;)

 

pzdr,

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy wysyłanie PW bezpośrednio z jakiegoś wątku można ustawić tak, żeby do tematu PW przepisywał się temat tego wątku?

 

Podpinam się pod pytanie. Poprzednio było bardzo funkcjonalne wysyłanie PW z opcją cytowania zawartości postu itd. Teraz tego brakuje, moim zdaniem nawet bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głębokim żalem zawiadamiam, że doprowadzona uprzednio do stanu akceptowalego Szukajka po krótkim, acz bolesnym łikedzie wyzionęła ducha. Pogrążony w nieutulonym żalu:

Grzegorz Magdziarz

Cześć Jej pamięci!

 

PS

Otóż Szukajka gasnącą źrenicą dostrzegłszy swój nekrolog, czknęła straszliwie, jęknęła ochryple i sapiąc zaczęła wracać do życia. Będę miał ją na oku :)

Edytowane przez Grzegorz Magdziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się lub nie zauważyłem odpowiedzi na mój problem:

 

"Czy przy awatarze musi być napis 0 punktów ostrzeżeń ?

Jak to usunąć?

A może postarać się i 0 zmienić na przyzwoitszą cyfrę(liczbę)? :mrgreen: "

Ostrzeżenia to dawne paski... naprawdę chcesz dostać jeden? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...