Skocz do zawartości

Wyliczenie! Koszty utrzymania: Subaru Imprezy WRX


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty Hogi jak myslisz ze jestes taki "kozak" z ortografi to wystartuj na ogolnopolskim konkursie ortograficznym... :cool: :lol: :grin: :smile: :twisted::mrgreen: :roll:

 

 

i wez ze sobą Przemeq .. :) ( nie wiem czy wam w jednej ławce pozwolą siedząc no ale ... :) ) heh

 

od kad zaczolem pisac na forum kazdy wie ze wale ortografy, a niektórzy sie czepiają niczym forum onet-owskie ... - zreszta nie wazne...

 

 

jesli chodzi o utrzymanie subaru , to wiem na co sie decyduje, (przynajmniej mi sie tak wydaje ) , i nie mam zamiaru sępic na utrzymanie - czesci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze przod mozesz kupic juz od 120zl komplet

klocki mozesz kupic juz od 80zl komplet

tarcze tyl mozesz kupic od 90zl komplet

a klocki na tyl od 70zl komplet

nigdy w zyciu do zadnego samochodu jakiego mialem nie oszczedzalem na hamulcach

hmmmm... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas, sorry - ale ja do GT-ka nie wloze tarcz za 120 PLN ani klockow za 80. Chce zyc. Raz - po kupnie - mialem cos takiego w samochodzie. Trzecie skrzyzowanie przelecialem na zeszklonych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, ale czytaj wyraźnie co pisze ;-) ja mówię że są takie, i mówię że takie można stosować do jazdy jak niedzielny kierowca.

 

i też piszę o jakości takich klocków...

napisałem również że są rzeczy na których się nie oszczędza ;-) jak właśnie hamulce... a chłodnica to obojętne jaka jest czy oryginał czy zamiennik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the.wolf, eee nauczcie sie czytać ;-)

 

pisze że ceny części tej samej klasy do subaru czy do innego auta kosztuja podobnie !!!!!! przykład klocki textara do passata kosztowały mnie 140zl a do subaru kosztują 130zl. Wiem że textar to nie najlepsze rozwiązanie bo sie zeszkliły w passacie ;/

do Subaryny kupiłem EBC cena coś koło 300zł do passata również klocek EBC kosztuje 300zł.

 

nikomu nie każe zakładać najtańszego i najgorszego produktu... piszę tylko że są takie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co?? !!! !!! ??? :evil:

 

jak zdalem mature to wywrzucilem wsszystkie ksiazki z jezyka polskiegobo poprostu mnie to nie interesuje... Potrafie sie dogadac tak jak pisze i jak mowiei naprawde mi to w niczym nie przeszkadza.

 

A Ty Hogi jak myslisz ze jestes taki "kozak" z ortografi to wystartuj na ogolnopolskim konkursie ortograficznym... :cool: :lol: :grin: :smile: :twisted::mrgreen: :roll:

 

sfaragdas Ja pisze podobnie jak Ty, jednak wspomagam się TYM, wbudowany słownik ułatwia życie. Robię to przez szacunek dla ludzi którzy będą chcieli lub musieli czytać moje wypowiedzi.

 

Co do twego "polaczkowania" nie dziwię Ci się, nasze państwo opodatkowało nas często podwójnie do tego ma w dupie podstawową zasadę podatku VAT jako wartości dodanej, ograniczając jego prawa np. na paliwo i nowe samochody. Dlatego ja nic przeciw nie mam, tylko nie przesadzaj bo będziesz się tłumaczyć potem jak mój kolega w skarbówce dlaczego w firmie tłuczecie zastawę Rosenthala dwa razy w roku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony co się dziwić: ogłoszenia "sprzedam koszty" nie wzięły się przecież znikąd; jasne jest też, że jak jest taka podaż, to i popyt pewnie jakiś też... :roll:

Zasada powinna byc taka, ze nie tworzy sie prawa liczac na uczciwosc ludzi, ktorych to prawo ma obowiazywac. Poki byla reglamentacja towarow i uslug, poty mozna bylo cos kupic "spod lady", czy zalatwic "przez znajomego", poki jest "reglamentacja odpisow", poty znajda sie kupujacy i sprzedajacy koszty.

 

Co oczywiscie nie znaczy, ze nie nalezy takich potepiac srodze i z cala surowoscia :twisted:

 

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 12:21 pm ]

:shock: :shock: :shock: myślałem że już takich ludzi coraz mniej :cry: jednak myliłem się :neutral:

Im wieksze podatki sie nalozy, im wiecej ulg sie zlikwiduje (i potworzy nowych, wezszych) i im bardziej utrudni sie zycie przedsiebiorcom, ale i fizycznym, tym wiecej takich ludzi bedzie. Smutne to, ale i prawdziwe.

 

Pamietasz, jak byly ulgi na darowizny? Najuczciwsi ludzie, ktorzy nie skrzywdziliby muchy, a ktorych do rany przyloz, kombinowali, jak mogli, by jakas darowizne odliczyc.

 

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 12:29 pm ]

ja również nienawidzę takiego naciągania, kombinowania i oszustw ale niestety w naszym kraju to codzienność, to norma w społeczeństwie, zaczynając od polityków kończąc na normalnym Kowalskim :neutral:

Co wiecej w kazdym kraju, w ktorym podziurawisz tak prawo podatkowe i przycisniesz z wysokoscia podatkow/srednie wynagrodzenie, predzej czy pozniej nastapi wzrost ilosci kombinatorow. Czyz nie o tym mowi krzywa Leffera?

 

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 12:34 pm ]

pomysl sobie dlaczego mamy takie podatki, akcyzy i ze jeszcze chca wprowadzic platne autostrady nie mowiac o tych ktore sa juz platne... dlaczego ci na gorze mysla o tym jak by tu najwiecej zabrac nam i jak najmniej dac...

Bo sa tacy, jak ty - ida na latwizne. Do tego naobiecuja nowych drog na skroty, naklamia, ze sie da i mniej, i lepiej, a tacy, jak ty, to kupia i koleczko sie zamyka.

 

Dlatego my tutaj, niektorzy po czesci nieswiadomie, probuja cie uswiadomic, bo edukacja, to klucz do wyrwania sie z tego zakletego kregu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, mysle ze poniewaz jezdzisz jak niedzielny kierowca, to by Ci spasowaly :mrgreen:

 

pumex1, pytam się, bo widzę że sfaragdas, oprócz tego że jest specjalistą od ulg podatkowych, to jest expertem w dziedzinie hamulców. Więc jeśli nie jest to dla niego problemem to może by napisał jak się sprawują klocki EBC w porównaniu z Ferodo, Pagid, Endless, Carbon Lorraine, Porterfield, Dixcel itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, słyszałem że są dobre więc je kupiłem założyłem ale opowiem Ci dopiero jak będę jeździł ;-)

 

Blue76, kolejny... hmm... no poprawię się...

 

Intakwrx, dzięki właśnie ściągnąłem ;-)

Vat jest podatkiem anty rozwojowym (stagnacyjnym) udowodnili to Japońscy i Amerykańscy ekonomiści...

wiesz niektórym spadają notebooki Ferrari z półek...

ale już mieliśmy nie pisać o tym... wrrr...

 

Olleo,

nie tak dawno i głośna była sprawa piekarza który zamiast chleb wyrzucać dawał go biednym... i jak sie skończyło?? poszedł z torbami bo musiał zapłacić podatek od darowizny... i nie wiem czy nie dostał odsiadki w zawiasach !!!! otwórzcie oczy!!!!

 

jak będą niższe podatki to więcej ludzi będzie je płacić... będzie więc więcej pieniędzy z tego... (ponoć ktoś robił symulacje kiedyś że jak by u nas Vat zrzucić na 14% i dochodowy na 12% to żyli byśmy jak w niebie ;-) a i rząd miałby więcej pieniędzy ;-)

 

kończymy temat o podatkach... chcecie to utwórzcie w OT taki wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się sprawują klocki EBC w porównaniu z Ferodo, Pagid, Endless, Carbon Lorraine, Porterfield, Dixcel itp.

mati... to troszke tak jak z 'winem jablkowym' za 3 PLN ... tez ma w nazwie wino :mrgreen: a tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośna była sprawa piekarza który zamiast chleb wyrzucać dawał go biednym

Akurat ten piekarz oszukiwał i to grubo, więc nie podawaj jego przypadku jako przykład.

mati, czytaj ze zrozumieniem :!:

sfaragdas, wyraźnie napisał, że do Imprezy klocki "textara".

Nie najlepsze są do "pasków".

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, ty mówisz chyba o klockach typowo do sportowej jazdy ;-) a ja mówię o klockach na ulice do jazdy po drogach publicznych z prawie przestrzeganiem prawa (to prawie to jak w tej reklamie żywca) ;-)

:?:

to jak tak klasyfikujesz z tym winem to klocki za 90zl gdzie ulokujesz??

:?:

co do wina ;-) :wink: to nie ma już wina za 3zł ;-) :wink: to się nazywa teraz fachowo produkt wino podobny ;-) :lol: :wink:

 

rombu, ja napisałem w takim sęsie: że skoro dobre klocki jak na zwykle cywilne samochody do normalnej jazdy textary się zeszkliły w passacie to w subci tym bardziej może stać się to samo... :lol: :grin: :smile: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będą niższe podatki to więcej ludzi będzie je płacić... będzie więc więcej pieniędzy z tego... (ponoć ktoś robił symulacje kiedyś że jak by u nas Vat zrzucić na 14% i dochodowy na 12% to żyli byśmy jak w niebie ;-) a i rząd miałby więcej pieniędzy ;-)

Pisalem juz o klamstwach i drodze na skroty... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na rozluźnienie :mrgreen:

Kochani forumowicze wróćmy do meritum, tematem tego posta jest Wyliczenie! Koszty utrzymania: Subaru Impreza WRX, bo zaraz się okaże że co niektórzy Zabrali babci dowód, :mrgreen: tylko poto żeby utrzymać samochód. :twisted:

 

Właśnie sfaragdas, jak to było z tym dowodem, przyznaj sie zabrałeś czy nie?? :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capricorn, hmm to Ci powiem ze oprocz paliwa i jak sie nic nie psuje to tylko koszty eksploatacji ;-) w zaleznosci jakie masz hamulce jaki olej itp... ;-) co 10tyskm olej, filtry (olej, powietrze (chyba ze masz olejowy)

co 40tys filtr paliwa, swiece (zalezy jakie kupisz platinium 40 zwykle 15 do 20tys km) oleje przekladniowe,

przewody WN co 80tys (chyba ze kupisz syfy to szybciej)

klocki zalezy jak jezdzisz od 10 do 30tyskm tarcze tak samo zalezy jak jezdzisz i jakich klockow uzywasz od 20 do 120tyskm

plyn hamulcowy co dwa lata, tak samo sprzegla,

rozrzad zieniasz calosc (rolki napinacz pompa wody pasek) co 90tys lub co 4 lata.

paski na alternator i klime niewiem... jak sie zjada to wymieniasz ;-)

no ichyba to wszystko z takich eksploatacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...