Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Hej planuje wymianę klocków z przodu. Wybór padł na Hawk Performance HP Plus. Co o nich sądzicie?

 

Druga sprawa akumulator, raz zostawiłem światełko z przodu i padł teraz jak postoi dłużej 1-2 tygodnie to kable trzeba użyć. Więc obstawiam że to jego kres. Możecie polecić jakiś sprawdzony akumulator żebym znowu za chwilę nie musiał wymieniać?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klocki HPS 5.0 i jestem zadowolony choć ja to podobno spowalniam auto a nie hamuję
Akumulator miałem wymieniony na gwarancji.


Zastanawiałem się nad tymi HPS 5.0. Według producenta te HP Plus nadają się i na ulicę i na tor. A z takim przeznaczeniem chciałbym je wykorzystać. Różnica w cenie żadna bo 50 zł. No nie wiem które wybrać.

Ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z akumulatorami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku żadna filozofia. jedziesz do jakiegoś dobrego sklepu/serwisu z akumulatorami i dobierasz do swojego modelu. dalej to już kwestia ceny. ja w swoim my11 (co w tym przypadku chyba nie robi różnicy ;) ) od ponad pół roku mam Bosha i nie ma się do czego przyczepić.

 

jeśli szukasz tego typu klocków to zwróć jeszcze uwagę na Carbon Lorraine RC-5+. mega klocki, piszczą niestety dość mocno przy delikatnych hamowaniach (a tym bardziej podczas dotaczania się do czerwonego na skrzyżowaniu w mieście), ale przy silniejszych hamowaniach już cichutkie ;) . hamują już nieźle nawet jak są zimne, a po rozgrzaniu - petarda. na torze rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał Wójcik napisał:

Ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z akumulatorami?

zapewne spora część użytkowników nowych Subaru bo ori aku zgodnie z lekturą forum i na własnym przykładzie padają w tych autach często. ASO o tym doskonale wiedza i wymieniają fabryczny bubel na aftermarket pod warunkiem że nie ma skończonych 24 miesięcy -więc jeżeli Ci pada to szybciutko do ASO - widzę ze w podpisie masz auto z 2015 więc może się załapiesz na wymianę. A jeżeli nie odpal wyszukiwarkę akumulatorów na stronie varty, bosha, yuasy czy innego polecanego i kup co wskaże wyszukiwarka...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem zepsute:D 2 Forestery, jeden 4 lata, drugi 7 lat, 2 Outbacki jeden 8 lat, drugi 7. I w co poniektórych do końca ciągnąłem na oryginalnych. Na pewno w obecnym OBK którego użytkuje ojciec był wymieniany w przeciągu roku, ale to ok 7 lat to chyba nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sikor44 napisał:

jeśli szukasz tego typu klocków to zwróć jeszcze uwagę na Carbon Lorraine RC-5+. mega klocki, piszczą niestety dość mocno przy delikatnych hamowaniach (a tym bardziej podczas dotaczania się do czerwonego na skrzyżowaniu w mieście), ale przy silniejszych hamowaniach już cichutkie ;) . hamują już nieźle nawet jak są zimne, a po rozgrzaniu - petarda. na torze rewelka

Mam i szczerze to piszczenie jest potworne i wg mnie nie do przyjęcia do jazdy na co dzień. Wkurza mnie to do takiego stopnia, że staram się nie hamować jak nie muszę.

Edytowane przez maver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, radekk napisał:

To ja miałem zepsute:D 2 Forestery, jeden 4 lata, drugi 7 lat, 2 Outbacki jeden 8 lat, drugi 7. I w co poniektórych do końca ciągnąłem na oryginalnych

słowo klucz to:

Godzinę temu, Karas napisał:

nowych Subaru

 

może kiedyś fabryczne aku były ok - tego nie wiem bo z marką do czynienia mam od 2014

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, właśnie byłem ciekaw to nowych oznacza że od kiedy. Moje, najstarszy 2003, najnowszy 2010.

Z tego co kojarzę w Obk z 2010 w którym wymieniałem albo w tym roku albo pod koniec zeszłego, był Panasonic, w którymś jeszcze też mi się kojarzy tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maver napisał:

Mam i szczerze to piszczenie jest potworne i wg mnie nie do przyjęcia do jazdy na co dzień. Wkurza mnie to do takiego stopnia, że staram się po nie hamować jak nie muszę.

 

Da się z tym żyć (choć faktycznie to już mój drugi komplet i mocno rozważałem alternatywę, ale w końcu raz jeszcze założyłem RC-5+). Kumpel ma HP Plusy w Hawku STI i efekty akustyczne są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafał Wójcik napisał:

Hej planuje wymianę klocków z przodu. Wybór padł na Hawk Performance HP Plus. Co o nich sądzicie?

 

Druga sprawa akumulator, raz zostawiłem światełko z przodu i padł teraz jak postoi dłużej 1-2 tygodnie to kable trzeba użyć. Więc obstawiam że to jego kres. Możecie polecić jakiś sprawdzony akumulator żebym znowu za chwilę nie musiał wymieniać?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 



ja nie dawno miałem ten sam problem jeśli chodzi o dobór klocków, wybór padł na HAWK HP+. Klocki hamują świetnie (sprawdzone na torze i ulicy) piszczenie uważam za bardzo małe ale mi to nie przeszkadza dla mnie mogły by piszczeć bardziej i pylą dużo mniej od standardowego oryginalnego klocka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nie czytałem wcześniej. Tylko ja to rozumiem że może będzie koniec STI pod tą nazwą, a jak co to wprowadzą nowy model który zastąpi go.

Z drugiej strony jak nie będzie przez jakiś STI to czy jest szansa na wprowadzenie OBK 3.6 do oferty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...