Skocz do zawartości

Sterowanie audio z kierownicy nie działa [legacy MY07]


Charlie9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a więc udało mi się okazyjnie kupić przyciski do sterowania audio z tempomatem do legacy my07, w innym poście pisałem, że bardzo mi tego brakuje. Otrzymałem przyciski, ale zanim rozbiorę kierownicę chciałbym być pewny, że mam komplet, dlatego czy ktoś może wie, czy do tych paneli (zwłaszcza audio, bo tempomatu i tak mam) nie brakuje czasem czarnego elementu na zatrzask do którego powinna wchodzić śruba od dołu kierownicy? Czy to jest już w kierownicy mimo, że siedzi tam teraz zaślepka.

 

37375879.jpg

Shot at 2011-06-15

 

77257582.jpg

Shot at 2011-06-15

 

Przyznam, że jeszcze nie sprawdzałem, czy w ogóle mam pociagniętą instalację do radia, ale zanim sprawdziłem to sprzedający i tak mi dorzucił te przyciski do uchwytu na napoje praktycznie w cenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, a więc tak jak w temacie, podłączyłem przyciski ze sterowaniem audio i tempomatem, wcześniej upewniłem się, czy do radia wchodzi wtyczka odpowiedzialna za sterowanie audio (3 przewody - jest) a następnie dokupiłem przyciski. Niestety po złożeniu okazało się, że przyciski się podświetlają ale radio nie reaguje na nie...Co jest w takim razie nie tak? czy radio ma zablokowaną tą funkcję programowo? Czy jednak gdzieś jakiejś wiązki kabli jeszcze brakuje? Czytając na wielu forach zagranicznych i nie tylko wyszło, że z reguły Radio 6CD nie wymaga dodatkowej wiązki i wystarczy po prostu podłączyć przyciski...u mnie niestety nie działa;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czekam na 2 plastikowe elementy których brakuje :) Ale instalacja pociągnięta jest, więc jak przyjdą to zakładam :)

 

-- N lip 17, 2011 12:33 pm --

 

Kontynuacja problemu z przyciskami w tym poście: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=23&t=146154&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, a więc minął rok a ja dalej nie rozwiązałem problemu ze sterowaniem radiem z kierownicy....tak jak napisałem powyżej, po wpięciu przycisków sterowania radiem i tempomatem w gniazdo w kierownicy, radio dalej nie reaguje na przyciski, które jednak się podświetlają. Z tego tematu http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=23&t=144995&p=1350618&hilit=przyciski#p1350618 wynika, że przewodu które są odpowiedzialne za sterowanie głośnością z kierownicy są wpięte do gniazda. U mnie jest tak samo. Jakieś sugestie? Może ktoś wie, czy jeszcze gdzieś brakuje jakiejś wiązki po drodze? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!

 

-- Pn lip 02, 2012 3:40 pm --

 

Nawiązując do tego wątku: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=13&t=115867&start=0 wychodzi na to, że w MY07 2.0 R HID , czyli w takim jak mój, powinno działać po podłączeniu samych przycisków...

 

-- Pn lip 02, 2012 5:07 pm --

 

Tutaj zdjęcia wtyczki...: Są dokładnie 3 kable, fioletowo-biały, pomarańczowo-biały i zielony, odpowiedzialne za sterowanie radiem. Wszystkie wchodzą w wiązkę.

 

 

img7644j.th.jpg

img7643i.th.jpg

img7640u.th.jpg

img7639b.th.jpg

img7637o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wygląda, że wszystko jest poprawnie podłączone. Jednostka ma wejścia opisane następująco (5-ka i 6-ka to sterowanie radiem).

b541fn.gif

 

Na początek proponowałbym przeprowadzenie procedury sprawdzającej przyciski, czy w ogóle działają.

audiosat.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię to w wolnej chwili....ale jakie jest prawdopodobieństwo, że akurat te od głośności nie działają??? Przecież to się pewnie nawet nie psuje...od tempomatu działają, ich podświetlenie działa. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja u siebie wpiąłem i zadziałało od razu, legac rok 2007, MY'08, radio GX-204LE.

Ale niestety potrzebuje tego "czarnego elementu na zatrzask do którego powinna wchodzić śruba od dołu kierownicy" (lewego od przycisków do radia), bo sprzedającemu się połamał przy demontażu. Ma może ktoś na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
1 godzinę temu, siedemczwartych napisał:

1. SW KEY GROUND

2. SW KEY 1

3. SW KEY 2

SW KEY Ground idzie do masy auta, gdziekolwiek.

SW KEY 1 lub SW KEY 2  (obojętnie który) idzie do jednego kabla od przycisków.

Drugi kabel od przyciskow idzie do masy auta.

Następnie programowanie przycisków w radiu i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, siedemczwartych napisał:

Dzięki wielkie. 

Pierwszy SW KEY do którego z kierownicy? Ma to znaczenie?

A drugi SW KEY?

swkey obojetnie ktory idzie do jednego z kierownicy a drugi z kierownicy do masy. Drugi sw key pozostaje wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...