Skocz do zawartości

ILE PALI NA 100KM ???


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak przywoziłem swojego "Dziadka" z Mannheim, to na trasie do Warszawy spalił mi 11-12l/100km, mój ojciec zmieścił się w 13l przy prędkości ~170km/h (120-220).

A już w Polsce na trasie np. Warszawa-Szklarska Poręba-Warzsawa przy prędkości 100-140km/h spalił 9.5l/100km.

Teraz nie sprawdzam, bo co to zmieni...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid da sie ale to jest cholernie trudne :lol:

A wyjazd pod wzgledem sportowym wypas, bylem pierwszy raz wiec jestem w szoku, a pod wzgledem zabawy -3, dlaczego nie pytaj :lol:

 

Owoc pojechalem wkoncu STi i nie bylo dramatu, balem sie tylko czy mi nie beda chcieli zabrac dowodu za glosnosc wydechu ale oprucz czeskiego celnika, ktoremu nie spodobal sie wydech i zaczal sprawdzac dokumenty (prowadzila fajna kolezanka i chyba tylko dlatego odpuscil :mrgreen: ) wszystko bylo ok. Nawet mi ludzie na trasie cykali zdjecia z tel kom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba coś albo z głową albo z nogą albo z samochodem :?: :twisted: Zrobiłem nim 9 000 km i ani razu nie spadłem poniżej 18 :twisted: Cały czas na baku 200-300 km, i nic wiecej. Najgorsze jest to że na trasie mi wiecej pali jak w mieście....Fakt faktem kłade mu równo, no ale już sie przyzwiczaiłem i mam to głęboko w dupie... ile mi pali. Za to jaka frajda :P

 

Dlatego nie kupilem Sti :twisted: !

Ale teraz ciagle mysle, czy dobrze zrobilem (bo chcialbym miec wiecej koni :lol: ) :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kupilem Sti !

Nudno na forum więc napiszę:

Szukam (narazie tylko wyszukuję :mrgreen: ) nastepcę po moim WRX i o dziwo w zadnej wyszukiwarce nie wpisuję "STI". Oprócz wymienionych marek będzie to WRX lub EVO. Uważam, że WRX jest super autem na "codzień".

P.S.Mam nadzieje, że zacznie się dyskusja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja moze dodam od siebie kilka slow.

W miescie pali mi 17-20 litrow gazu przy jezdzie dosyc dynamicznej, a benzynki ok 16-1- co daje niecale 2 wiaderka 10 litrowe.

W trasie jest to ostatnio 12,5 litra gzu na 100 i jakies 10-11 litra benzyny- to prawie 1 lub nieco ponad wiadro.

Odkrylem jednak zaleznosc ze dla zyskania 20-25 minut czasem sie nie oplaca spalac tych kilku litrow wiecej, ale jak mam ochote na przebudzenie to szybko mi jakos to paliwo ucieka. Jak to mowil moj kumpel do 140 spoko, powyzej 140 spalanie podaje sie w wiaderkach;).

TURBO zyje- TURBO pije....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, w ramach samoedukacji, nauczyłem się dziś, jak na Yarkowym komputerze ustawiać chwilowe zużycie.

 

Jak w pewnym momencie zaczęło oscylować między 66 a 80 litrów, to omal nie owdowiałem... :wink:

 

Ale średnią w Yarku mam teraz około 8 (głównie miasto), co dedykuję posiadaczom Subaru (przeliczcie sobie to na konie mechaniczne, a jeszcze lepiej, na sekundy do setki... :twisted: ).

 

No, to se humor poprawiłem... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na początku witam wszystkich forumowiczów (we wlasciwym watku tez napisze), jako nowy (stary) maniak Subaru :)

wyczytalem bardzo ciekawe rzeczy na temat diesla kolegi Zbigniewa :

Teraz gdy autko ja dorwałem i po tuningu jak zrobiłem to ma ze 160 KM i 340 N/m jak wszystko podliczę:

Power BOX, filtr stożkowy, 3 magnetyzer, strumienica, wydech Mugen. Przy mojej nodze to w trasie 5.0 do 5,5 ale ponoć po chipowaniu można osiągnąć 3,8/100 Km ON, ale jak chcesz jeździć jak ciota to poco dopalać auto

Dodam tak od siebie zczipowana (program + hamownia + korekta) octavia 2 z 2.0tdi ma (a raczej miala zima - hamowana przy temp. 5st zima) 175 koni i 380Nm (seria 155- taki bonus od fabryki) u mnie zuzycie praktycznie bez zmian - przy szybkich przelotach tj okolo 170-190km/h zuzycie okolo 9 litrow (kolega ze srebrnego Evo IX jadacy za mna z Ostrody do Plosnka rej chyba GDxxxx - jesli czyta to forum to wie o czym pisze), dynamiczna jazda na trasie to minimum 7,5 - co prawda da sie zrobic 5,8 (110-130 spoookojnie jaaadac) tylko po co?

Sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac czytajac takie banaly jak na stronie internetowej sprzedawcy magnetyzerow.

Dobrze wiedziec ze subaru tyle pali (juz na nie zbieram - konkretnie na 06 sti us spec), dlatego jak juz je bede mial to zostawie skode na dluugie trasy - zwlaszcza ze robie okolo 70kkm rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich forumowiczów (we wlasciwym watku tez napisze), jako nowy (stary) maniak Subaru :)

wyczytalem bardzo ciekawe rzeczy na temat diesla kolegi Zbigniewa :

Teraz gdy autko ja dorwałem i po tuningu jak zrobiłem to ma ze 160 KM i 340 N/m jak wszystko podliczę:

Power BOX, filtr stożkowy, 3 magnetyzer, strumienica, wydech Mugen. Przy mojej nodze to w trasie 5.0 do 5,5 ale ponoć po chipowaniu można osiągnąć 3,8/100 Km ON, ale jak chcesz jeździć jak ciota to poco dopalać auto

Dodam tak od siebie zczipowana (program + hamownia + korekta) octavia 2 z 2.0tdi ma (a raczej miala zima - hamowana przy temp. 5st zima) 175 koni i 380Nm (seria 155- taki bonus od fabryki) u mnie zuzycie praktycznie bez zmian - przy szybkich przelotach tj okolo 170-190km/h zuzycie okolo 9 litrow (kolega ze srebrnego Evo IX jadacy za mna z Ostrody do Plosnka rej chyba GDxxxx - jesli czyta to forum to wie o czym pisze), dynamiczna jazda na trasie to minimum 7,5 - co prawda da sie zrobic 5,8 (110-130 spoookojnie jaaadac) tylko po co?

 

Sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac czytajac takie banaly jak na stronie internetowej sprzedawcy magnetyzerow.

Dobrze wiedziec ze subaru tyle pali (juz na nie zbieram - konkretnie na 06 sti us spec), dlatego jak juz je bede mial to zostawie skode na dluugie trasy - zwlaszcza ze robie okolo 70kkm rocznie.

wiem ze OT ale skoro masz TDI to dzis mnie przewioz kolega 250 konnym Toledo 1,9 TDI, (460Nm) i wrazenia jako pasazer jak w STI (serii). Dlubij swoja Skode zaskoczysz wielu z 2.0 TDI 240KM to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostanie juz tak jak jest kolejny cel .... wiadomy :)

 

 

poza tym przy tej mocy to juz nie ta trakcja, nie mozna boczkow robic itd, no i serduszko nie te :) moze pali malo ale czy auto jest tylko po to zeby bylo super ekonomiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostanie juz tak jak jest kolejny cel .... wiadomy :)

 

 

poza tym przy tej mocy to juz nie ta trakcja, nie mozna boczkow robic itd, no i serduszko nie te :) moze pali malo ale czy auto jest tylko po to zeby bylo super ekonomiczne?

trakcja powyzje 100km/h jest (sucha droga) fakt zabawy (boków) nie ma ale na dlugie trasy auto calkiem ciekawe i szokuje osiagami na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nigdy nie próbowałem tego liczyć ile pali moje evo, ale napewno sporo, po miescie zbiornik wystarcza mi na 150 km ale bez szaleństw, a po trasie tak do 160 km/h nie więcej niż 200 km.

 

Od początku wiedziałem, że to Twoje EVO to jakieś badziewie jest. Już nie porównuję do Subaru, bo nie chcę Cię zawstydzać, ale:

EVO IX gr1zly'ego pali dwa razy mniej, a jeździ (na pewno, przecież to GT340, a nie jakiś syf) lepiej :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF z tego co wiem to Arturoo wczoraj jechal z Danielem rowna swoja 180+ (?) ibiza wiec 250 km w budzie toledo zadnego szalu nie robi, zreszta sprawdzilem juz to subaru :wink:

co nie zmienia tego ze to 1,9 tdi jest naprawde mocne...

swiat nie konczy sie na 400metrze, fakt Daniel ruszal wolno bo sprzeglo ma trudnosc przeniesc +/- 460Nm, a dwa ma ciezka bude ale jak mnie przewiozl to powyzej 80km/h wrazenia byly zajebiste :mrgreen: strasznie zapierdala a ja zadko cos takiego mowie. Toledo przechodzilo Ibize jak chcialo przy wyzszych predkosciach. Poprzednio wozil mnie kumpel Ibi Cupra TDI po modach 198KM i az tak dobrze nie jezdzila jak Toledo.

Jestem pod wrazenie bo osobiscie nie wiezylem ze TDI maja jakies extra osiagi (nawet po modach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, zdaje się że GT340 ma sporo mniej koni niż Evo Tomka ;-)

 

Wątpię, przecież już dawno doszliśmy do wniosku, że EVO Tomka to nie dość że:

- brzydkie;

- wolne;

- jak się teraz okazało - dużo pali;

 

 

... to jeszcze się nim nie przejechałem :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, zdaje się że GT340 ma sporo mniej koni niż Evo Tomka ;-)

 

Wątpię, przecież już dawno doszliśmy do wniosku, że EVO Tomka to nie dość że:

- brzydkie;

- wolne;

- jak się teraz okazało - dużo pali;

 

 

... to jeszcze się nim nie przejechałem :mrgreen:.

 

:mrgreen::mrgreen:

 

Owoc666 - Ty padalcu( to za sierściucha :wink: ) znów musisz mi dokładać :mrgreen::mrgreen:

a tak powaznie jak ktoś pisze że ponad 300 konne auto benzynowe z turbo pali poniżej 15 l to ja w to nie wierzę, no chyba że zmienia biegi przy 3 tys i jeżdzi do 120 km/h, mój dupowóz Saab 250 km (tyle że automat) nie zchodzi po trasie przy prędkościach 140-160 poniżej 14 l/100km

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...