Skocz do zawartości

ILE PALI NA 100KM ???


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Od nigdy Nie sadze by sie splamili czyms takim

 

Pewnie chodzi o wydech a`la mugen naszych rodzimych producentow, uniwersalny za 200 zl

 

Pierwszy link w googlach ... (tak swoja droga ciekawi mnie potocznosc uzywania tej nazwy, czy ona aby nie zastrzezona jest?)

 

http://sklep.istore.pl/sklep,219,,,03,, ... 057,0.html

 

To jest orginał? Czy podróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój GTek:

 

Trasa Wrocław-Praga - 9,0 l/100km !!! to jest wynik.

Jak wracałem 13l :lol:

 

Po mieście - od 11do 13 przy normalnej jeżdzie do powyżej 20 na lotnisku w zimie gdzie auto nigdy nie jedzie po linii prostej:) :twisted::twisted:

 

CO jest zastanawiające przy 160-180 pali koło 12 litrów/100km.

CZyli spokojnie można pomykac po autostradzie trzymając się zasady jednostajnej jazdy bez gwałtownych przyspieszeń i hamowań:):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Szczecinie było troszke śniegu więc zawitałem kilkukrotnie na placykach celem pokręcenia się w kółko. Pod dystrybutorem okazało się , że zamiast standardowych 7,8-8l/100km wyszło jakieś 10% więcej bo blisko 8,8l/100km. Nie jest źle porównując do Imprezy czy Legacy ale biorąc pod uwagę moc i masę autka to troszkę więcej niż się spodziewałem przed zakupem. Ale trudno przyjemności kosztują :)

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 postów wyżej :mrgreen:

Cytuje:

"W zimę to dlamnie w mieście norma 10 litrów! Choć dziś jak liczyłem na stacji miałem 8.5! Rekord osiągłem teraz w zimę miałem 7 litrów plus minus... Sądze że w lato na wąskich (orginalnych) kapciach zejde do 6... Ale to jest straszne :twisted: A tak na maxa to jechałem w trasie za borą chyba ok 160 km/h stale to miałem na 100/pół baku aż sam się dziwiłem gdzie ta benzyna spierd... myślałem, że wskażnik coś nie tego jest "

Ja auto kręce do 3-4 chybą że wyprzedzam 8) w tedy 5-6 tys na 3 biegu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest ile pali na 100KM :)

Więc jak ja miałem jeszcze serie i w Fabi 100 KM to paliła przy spokojnej jeździe mego ojca nawet 4,0/100 Km Ropy :)

Teraz gdy autko ja dorwałem i po tuningu jak zrobiłem to ma ze 160 KM i 340 N/m jak wszystko podliczę:

Power BOX, filtr stożkowy, 3 magnetyzer, strumienica, wydech Mugen. Przy mojej nodze to w trasie 5.0 do 5,5 ale ponoć po chipowaniu można osiągnąć 3,8/100 Km ON, ale jak chcesz jeździć jak ciota to poco dopalać auto :)

zeby ze TDI 100KM zrobic 160KM trzeba turbo zmienic, chipy daja 140km, boxy troche mniej, schamuj fure jeszcze raz. Magnetyzer strumnieca i wydech mugen to w tdi (i nie tylko) smiech na sali :lol:. Odniosnie spalania to kwesta prawej nogi da sie mniej niz 5 jak nie przekraczasz 100km/h i nie wyprzedzasz. Przetestowalem to w GOLFIE V seria 105KM/250Nm --> po korekcie 150KM i 314Nm [polecam CompSport] auto zapieprza i pali mniej o ok 0,5l. Wysztkich posiadaczy Subaryn pociesze ze jezdzac dynamicznie to ten VW pali mi 10l w niescie albo i wiecej, a na autostradzie ciezko zejsc ponizej 8, a ostanio mialem 10l -> fakt wiecej sie nie dalo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi pali czy to lato czy to zima 13-15 w jezdzie mieszanej czyli: wiocha- warszawa- wiocha

autostrada z boxem 17 :evil:

ps.probowalem nie przekraczac 4000 obrotow ale roznica w spalaniu minimalna a nerwy byly jak diabli ze sie czlowiek wiezie a nie jedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy spec B manual

Gdańsk - Glinojeck wg komputera 13,4 l/100, czas przejazdu 1,5h.

 

Mało!

 

:?:

Mało spalił czy mała prędkość?

Bo jeśli mało spalił to te ich komputery to na choinkę się tylko nadają, bo nie sądzę, że podejrzewasz mnie o kłamstwo. :twisted::D

 

IMHO - to mało spalił. Podejrzewam, że 2.0 przy tych prędkościach nie spaliłaby wiele mniej... Albo nawet więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2,2 w manualu i teraz w zimie pali mi jakies 12-13/100km (caly zbiornik ok 450 km, w tym 100 km upalania :) ) . To oczywiscie w miescie przy jezdzie umiarkowanej, w trasie sprawdze w tym tygodniu. Moj poprzedni 2,0 kombi palil jakies 14 gazu w miescie, za to w trasie 10,5 - 11/100km.

 

Czy ktos jeszcze czeka na wiecej sniegu tak jak ja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest ile pali na 100KM :)

Więc jak ja miałem jeszcze serie i w Fabi 100 KM to paliła przy spokojnej jeździe mego ojca nawet 4,0/100 Km Ropy :)

Teraz gdy autko ja dorwałem i po tuningu jak zrobiłem to ma ze 160 KM i 340 N/m jak wszystko podliczę:

Power BOX, filtr stożkowy, 3 magnetyzer, strumienica, wydech Mugen. Przy mojej nodze to w trasie 5.0 do 5,5 ale ponoć po chipowaniu można osiągnąć 3,8/100 Km ON, ale jak chcesz jeździć jak ciota to poco dopalać auto :)

zeby ze TDI 100KM zrobic 160KM trzeba turbo zmienic, chipy daja 140km, boxy troche mniej, schamuj fure jeszcze raz. Magnetyzer strumnieca i wydech mugen to w tdi (i nie tylko) smiech na sali :lol:. Odniosnie spalania to kwesta prawej nogi da sie mniej niz 5 jak nie przekraczasz 100km/h i nie wyprzedzasz. Przetestowalem to w GOLFIE V seria 105KM/250Nm --> po korekcie 150KM i 314Nm [polecam CompSport] auto zapieprza i pali mniej o ok 0,5l. Wysztkich posiadaczy Subaryn pociesze ze jezdzac dynamicznie to ten VW pali mi 10l w niescie albo i wiecej, a na autostradzie ciezko zejsc ponizej 8, a ostanio mialem 10l -> fakt wiecej sie nie dalo :D

 

Nie prowokujcie bo na jakąś hamownie pojadę ! Gdzie najbliżej Kołobrzegu ?

W trasie jak chce to nikt mnie nie wyprzedzi ! A spalanie wtedy góra 8,5 litra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważna deklaracja...

Ja bym użył innego przymiotnika... :wink:

 

Zbigniew B. - Ty się chłopie nie odgrażaj, tylko jedź na tę hamownię i wklej tu wykres.

 

Bo póki co, to wygląda na to, że liczysz sobie tę moc na kartce przy zastosowaniu technologii małego jasia: czyli teoretyczne założenie, że stożek dodaje 10%, a magnetyzer 20% (albo odwrotnie), no to na kartce masz 100 + 10 = 110, i do tego 110 + 22 = 132... i tak dalej.

Zmartwię Cię - po pierwsze, te tjuningowe procenty to bajer i fikcja, po drugie, nie sumują się narastająco.

 

Tylko nie zakładaj niebieskiej diodki pod zderzak... Choć niektórzy twierdzą, że one dodają ok. 12.7% koni i 9.46% momentu... zwłaszcza w VW-podobnych dieslach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokujcie bo na jakąś hamownie pojadę ! Gdzie najbliżej Kołobrzegu ?

W trasie jak chce to nikt mnie nie wyprzedzi ! A spalanie wtedy góra 8,5 litra :)

 

a skrzynie biegow wymieniales??? bo V bieg konczy sie przy max 210km/h a tego co wiem to jest troche szybszych aut na tym forum :mrgreen:

ps jak chcesz dowiedziec co swoim TDI to polecam to forum i topic http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=27779

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest ile pali na 100KM :)

Więc jak ja miałem jeszcze serie i w Fabi 100 KM to paliła przy spokojnej jeździe mego ojca nawet 4,0/100 Km Ropy :)

Teraz gdy autko ja dorwałem i po tuningu jak zrobiłem to ma ze 160 KM i 340 N/m jak wszystko podliczę:

Power BOX, filtr stożkowy, 3 magnetyzer, strumienica, wydech Mugen. Przy mojej nodze to w trasie 5.0 do 5,5 ale ponoć po chipowaniu można osiągnąć 3,8/100 Km ON, ale jak chcesz jeździć jak ciota to poco dopalać auto :)

zeby ze TDI 100KM zrobic 160KM trzeba turbo zmienic, chipy daja 140km, boxy troche mniej, schamuj fure jeszcze raz. Magnetyzer strumnieca i wydech mugen to w tdi (i nie tylko) smiech na sali :lol:. Odniosnie spalania to kwesta prawej nogi da sie mniej niz 5 jak nie przekraczasz 100km/h i nie wyprzedzasz. Przetestowalem to w GOLFIE V seria 105KM/250Nm --> po korekcie 150KM i 314Nm [polecam CompSport] auto zapieprza i pali mniej o ok 0,5l. Wysztkich posiadaczy Subaryn pociesze ze jezdzac dynamicznie to ten VW pali mi 10l w niescie albo i wiecej, a na autostradzie ciezko zejsc ponizej 8, a ostanio mialem 10l -> fakt wiecej sie nie dalo :D

 

Nie prowokujcie bo na jakąś hamownie pojadę ! Gdzie najbliżej Kołobrzegu ?

W trasie jak chce to nikt mnie nie wyprzedzi ! A spalanie wtedy góra 8,5 litra :)

 

 

HA HA HA, - ZBIGNIEW.B. BĄDZ POWAŻNY CZŁOWIEKU, BO SIE TU Z CIEBIE WSZYSCY ŚMIEJĄ, BO MÓWISZ JAK BYŚ MIAŁ CONAJMNIEJ JAKIEŚ FERRARI I DO TEGO BYŁ KIEROWCĄ JAK KUZAJ, A TY MASZ TYLKO JAKĄŚ PSEUDOSTUNINGOWANA HAVRANKĘ, A CO DO UMIEJETNOŚCI TO CHCIAŁBYM CIE ZOBACZYC W AKCJI NA JAKIMŚ TORZE LUB SJS,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią nie ocenia się książki po okładce! Więc pooooczekamy zoooooobaaaaczymy!

Sam jestem ciekaw.... Może to jest jakaś wersja magiczna :mrgreen:

 

Pełno jest różnych śmiesznych aut jak punto 1.8 chyba 150 koni :/ czy to clio z silnikiem z tyłu.... itd może ZBIGNIEW.B. także posiada takie auto :mrgreen:

 

8) albo to te magnetyzery? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew B ! Twoje 150 KM Fabii mnie nie powalają, kiedyś miałem pomarańczowe Coupe: Polonez 1500 C 75 KM w standarcie + 200 KM dodatkowo z pięknej perforacji karoserii... Były takie powiewy w kabinie, że miałem efekty jak na 275 konnym ścigaczu...... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, byłbym zapomniał... popsuć Koleżeństwu humor... :twisted:

 

Kolejne tankowanie mojego SPORTOWEGO ( :wink: ) auta... Wychodzi jak w twarz - 9 litrów na setkę. Wyłącznie miasto. Zima i raczej krótkie przebiegi. Jazda na fun. Wysokie obroty non-stop, jak tylko silnik dojdzie do jakiej-takiej temperatury...

 

Żyć, nie umierać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...