Skocz do zawartości

ILE PALI NA 100KM ???


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak juz jestesmy przy temacie spalania to moze jeszcze wspomne ze pratycznie caly czas jezdzilem na vpower 99 dopiero ostatni bak postanowilem zalac na BP U98 i jestem podwojnie zaskoczony , po piwersze jest 75gr taniej na litrze a po drugie mam wrazenie ze auto mniej pali

 

W moim aucie jest identycznie. Silnik zuzywa wiecej VPb99 niz UPb98 :)

 

 

 

nic dziwnego im wyższa liczba oktanowa tym mniej "kaloryczne paliwko" Sprawdzcie Pb95 , pali najmniej( i wcale nie szkodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy temacie spalania to moze jeszcze wspomne ze pratycznie caly czas jezdzilem na vpower 99 dopiero ostatni bak postanowilem zalac na BP U98 i jestem podwojnie zaskoczony , po piwersze jest 75gr taniej na litrze a po drugie mam wrazenie ze auto mniej pali

 

W moim aucie jest identycznie. Silnik zuzywa wiecej VPb99 niz UPb98 :)

 

 

 

nic dziwnego im wyższa liczba oktanowa tym mniej "kaloryczne paliwko" Sprawdzcie Pb95 , pali najmniej( i wcale nie szkodzi)

Są tacy, którzy mają odwrotne odczucia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mam za sobą spokojną świąteczną trasę z rodzinką na pokładzie. Wyszło zacnie bo nie przekraczając 120km/h Justyna zadowoliła sie 6,87l/100km. To juz miło. Teraz tylko trening jazdy ekonomicznej w mieście - bedzie trudno :) ale zobaczymy czy uda się zejść poniżej 7,8l/100km?

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny Forester 2.0XT automat na trasie Budapest-Praha (znakomita większość po autostradzie z prędkoscią 180-200 km/h) średnio 21l/100km. To samo auto w normalnej ;)jeździe (połowa miasto, połowa trasa) 16l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT'99 - 100&bawełny seria

 

miasto średnio-dynamicznie - 15-17

 

trasa - 12-14

U mnie jest podobnie, miasto 12-18 w zależności od tego jak się jedzie.

Trasa 10-15 w zależności od tego jak się jedzie.

Upalanie na torze, bądź na śniegu >35l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Forysia spodziewałem się 10 /100 km, no i jest tyle, ale przy moim poprzednim aucie (Civic 1,4, 90 KM, 6.2 L/100 km) mam wrażenie wira w baku. Dzięki wam za słowa otuchy. Teraz będę deptać Forysia bo i tak mniej spli niż wasze cacka !!!!!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić o spalaniu nie wiedząc, jak kto jeździ, a w związku tym przecież różnice są największe.

Z ostatnich przykładowych jazd, mi wychodzi tak:

Trasa Gliwice Warszawa (dokładniej Janki) 2,5 godziny, 13 litrów na 100

Trasa Gliwice Kraków 45 minut (mieszkam jakiś kilometr od autostrady, w Kraku cel to Królewska) 14 litrów na 100.

Miasto 17-18

Upalanie - diabli raczą widzieć.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio mialem spalanie 8 litrow / 100 km :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: - jezdzilem na dojazdowce (do 80 km/h) ... da sie? da sie! :twisted:

 

OGS, też bym tak chciał... Mówisz - założyć dojazdówkę...?

 

Heh, to nie jest gwarancją.. Pamietam, jak jeszcze jeździłem Civic'em z VTEC'em, jadę spbie spokojnie jakieś 100km/h i nagle wyprzedza mnie Civic bez VTEC'a z lewej jadąc na dojazdówce :-) Więc sama dojazdówka nie jest gwarantem :-)

 

pzdr;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, jak jeszcze jeździłem Civic'em z VTEC'em, jadę spbie spokojnie jakieś 100km/h i nagle wyprzedza mnie Civic bez VTEC'a z lewej jadąc na dojazdówce :-) Więc sama dojazdówka nie jest gwarantem :-)

No jak nie jak tak :) Zobacz jakie opory toczenia taka dojazdówka robi - gość się toczy prawie jak na kołach od roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy 2.2 '97

 

miasto - 14.5

wies - 12

(gazu)

 

Ostatnio stwierdzilem ze na spalanie cudownie robi:

a) poczatkowa faza smierci sprzegla - jakos tak delikatniej sie rusza;

B) letnie opony (w zimie) - jakos tak wolniej sie jedzie.

Wynik: Warszawa - Krakow 9.8 gazu (benzyny nigdy nie spalil mi ponizej 10).

 

Niestety zrezygnowalem juz z tych oszczednosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik: Warszawa - Krakow 9.8 gazu (benzyny nigdy nie spalil mi ponizej 10).

U mnie na LPG wyniki podobne były, ale jazda naprawdę spokojna. Natomiast zawsze beznyny u mnie pali mniej niż gazu - to chyba normalne :)

 

Niestety zrezygnowalem juz z tych oszczednosci...

Przy obecnej zimowej relacji cen paliw jest to praktycznie ten sam koszt jazda na LPG albo beznyna, ale od wiosny pewnie znowu się to niestety zmieni na niekorzyść beznyny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...