Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

V-brak'i w suchych warunkach sa badzo porzadne... U siebie uzywam Avid'y z klockami Avid, i wszystko gra... To znaczy hamuje.

 

Klocki do trialu nie nadaja sie do uzytku na codzien, bo poprostu one w inny sposob dzialaja.

Edytowane przez Eryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może sprawdzony komis z rowerami ? Szukam MTB rozmiar L, budżet do 5k oraz szosy w budżecie do 8k - idealnie jakby wchodziły większe opony (do 35mm). Przede wszystkim zależy aby rowery jakąś weryfikację przechodziły przed wystawieniem (techniczną i pochodzeniową). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RoadRunner napisał(a):

Znacie może sprawdzony komis z rowerami ? Szukam MTB rozmiar L, budżet do 5k oraz szosy w budżecie do 8k - idealnie jakby wchodziły większe opony (do 35mm). Przede wszystkim zależy aby rowery jakąś weryfikację przechodziły przed wystawieniem (techniczną i pochodzeniową). 

https://szybkierowery.pl/
Mam od nich gravela Bianchi, jeste
m bardzo zadowolony.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa. Współczesnego hardtaila oraz zabytkowego hardtaila z 1999 roku, którego trzymam z sentymentu. Albo dlatego, że przed paroma laty wpakowałem w niego bezsensowne pieniądze. Albo po to, żeby raz w sezonie przypomnieć sobie jak fajnie kiedyś pracował napęd Shimano LX 3x8…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj młody poznał co to prawdziwy las - nie 3-5km przez las Młochowski ale prawdziwa puszcza. Wrzuciłem rowery na dach i pojechaliśmy do Kampinosu. Trasa Roztoka-Wiersze-Palmiry-Truskaw-Mariew-Roztoka. Wyszło 32km w zasadzie samego lasu - może 5km po szutrowych i betonowych drogach pożarowych. Sporo podejść bo trafiliśmy na fajną ścieżkę przez liczne pagórki i suma przewyższeń wyszła ponad 800m. Piasku było stosunkowo niewiele ale było go wystarczająco żeby młody określił się ofiara piasku - pierwsze marudzenie było juz na 6-tym km ale potem jakoś zaskoczyło. Będą z niego ludzie :)

 

20230722_175622.jpg

20230722_183233.jpg

20230722_175631.jpg

20230722_183833.jpg

20230722_181655.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to hit z wczoraj - na klasyczne "daleko jeszcze?" odpowiedziałem że już zaczynamy wracać i zostało nam mniej niż to co już przejechaliśmy. Józek sprawdził sobie co ma na liczniku i stwierdził że skoro zrobiliśmy 14km t mniej to będzie 12km na co oczywiście przytaknąłem. Jak przy 26km nie było widac mety to zaczął dopytywać gdzie koniec? Sprawdziłem i mówię, że jeszcze 3-4km - odpowiedź = "Chcesz mnie zabić? Daj natychmiast batona!"

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, STIFF napisał(a):

a to hit z wczoraj - na klasyczne "daleko jeszcze?" odpowiedziałem że już zaczynamy wracać i zostało nam mniej niż to co już przejechaliśmy. Józek sprawdził sobie co ma na liczniku i stwierdził że skoro zrobiliśmy 14km t mniej to będzie 12km na co oczywiście przytaknąłem. Jak przy 26km nie było widac mety to zaczął dopytywać gdzie koniec? Sprawdziłem i mówię, że jeszcze 3-4km - odpowiedź = "Chcesz mnie zabić? Daj natychmiast batona!"

W tym wieku kalorie ewidentnie pomagają, najlepiej tak co 10 kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie wróciliśmy z lasu, lokalnie jakieś 10km z młodym w foteliku, więc bez szaleństw. Ale i tak wróciłem podrapany, bo musieliśmy z młodym przez chaszcze i jeżyny omijać zwalone na ścieżkę drzewa. Gdzie się nie ruszyliśmy to wycinka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 20:10, RoadRunner napisał(a):

Ile rowerów macie ?

Ja półtora:

1) Gravela

2) Starą Meridę wpiętą do trenażera :) 

zawsze o 1 za mało :D

(aktualnie 4, a sumarycznie w domu to nawet nie liczę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RoadRunner napisał(a):

Jak lubisz smak prochu o poranku to czemu nie ;)

nie ma nic lepszego :)

a na poważnie to musiałem się doraźnie ratować a tylko to miałem pod ręką. A sam zestaw nigdy nie używany - dostałem gratis jak kupowałem maske pgaz i kevlar na głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęceni jutubowymi i pisanymi opiniami wybraliśmy się na podbój rzekomo najpiękniejszej trasy rowerowej w Polsce - Velo Czorsztyn. Uczucia mam mocno mieszane. To, co najbardziej utknie mi w pamięci to nie widoki, a ciągnące się w nieskończoność metalowe płoty. Mimo piątku i umiarkowanego ruchu jeździło się średnio - przyczepki, elektryki, turystyki, jedni wypychają, inni podjeżdżają, jeszcze inni zjeżdżają - spory bajzel. Podsumowując - przejechać warto, ale ja jestem daleki od piania z zachwytu

IMG_1682.thumb.jpeg.1068bb65e8497cd269d0e6727fdeaf67.jpeg

IMG_1684.thumb.jpeg.7b43f45982e19dc6f332c5138fe38809.jpeg

IMG_1687.thumb.jpeg.ad847ff608d51e5ee81d16b57f5b3faa.jpeg

IMG_1695.thumb.jpeg.cdcd0a88882dd48135554d99e516e1f6.jpeg

 

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zyzol napisał(a):

To, co najbardziej utknie mi w pamięci to nie widoki, a ciągnące się w nieskończoność metalowe płoty. Mimo piątku i umiarkowanego ruchu jeździło się średnio - przyczepki, elektryki, turystyki, jedni wypychają, inni podjeżdżają, jeszcze inni zjeżdżają - spory bajzel.

Jako przyczynę obstawiam porę roku. Dosłownie 2 dni temu oglądałem film m.in. z tym fragmentem, tyle że z przełomu maja/czerwca br. Wyglądało pięknie i towarzysząca filmowi opowieść to potwierdzała.

Płot nie dość że nie jest piękny, to jeszcze nie jest skuteczny - kilka dni temu ktoś spadł z 2m do Dunajca właśnie z tej ścieżki...

Edytowane przez keyman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierki to zmora dróg rowerowych. Rozumiem, że zabezpieczają przed upadkiem z wyższych miejsc, ale zwłaszcza jak jadę z dzieciakami, znacznie bardziej się obawiam, że się któryś na moment zagapi, zahaczy kierownicą i przydzwoni zębami w asfalt. Ja bym się czuł pewniej, gdyby tych barierek nie było.

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...