Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bosman napisał(a):

Gratki! Na pewno da dużo funu jeśli w dobrym stanie

Serwis w listopadzie był zrobiony, nowe klocki półmetalowe, nowe uszczelnienia amorów. Gratis dostałem jeszcze nowe gripy. Teraz tylko szlifować formę, bo jeździ się petarda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Daroot napisał(a):

Używam, polecam ten. Suchy, nic się nie klei do niego no i smaruje :)

 olej-do-lancucha-squirt-lube-120ml-3510. 

Dzięki, ale mi bardziej chodzi o to, że mam sprawdzony motocyklowy i zawsze to wygodniej mieć jeden do wszystkiego :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, znów będę Wam zawracał dupę i marudził. Żona się przejechała moim rowerem i zażyczyła sobie coś bardziej dopasowanego pod jej wzrost. I dylemat wrócił że zdwojoną siłą, bo jak każdy facet wie "happy wife, happy life". Powiedzcie mi co sądzicie o tym? :) Założenia podobne jak u mnie, tylko budżet trochę mniejszy, bo powiedzmy do 2,5k. 

https://m.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-full-specialized-xc-rock-shox-CID767-IDUstJ0.html

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalipost z wczoraj B)

Ostravę polecam, zwłaszcza Dolni Vitkovice jeżeli ktoś lubi klimaty industrialne..

 

https://www.relive.cc/view/v1vj9AJBEYq

 

264-Ostrava.thumb.jpg.b6bc11ae438ac4ab749803609e9e1822.jpg

 

20230603_122846.thumb.JPG.53bf24074ef8aa62cd5d1d6709eda0c1.JPG

 

20230603_123413.thumb.JPG.385961e23cfae5673d07b7200c8e7272.JPG

 

20230603_123813.thumb.JPG.6e64dcc5a9e78ae24851287b6f24e3c7.JPG

 

20230603_124425.thumb.JPG.523512d2cf52727649f287487541302a.JPG

 

20230603_124942.thumb.JPG.ceaeba648ecc09f3133362ed9c413275.JPG

 

20230603_125617.thumb.JPG.aa2e36bccf1121d96ee88c3c91e4092d.JPG

 

20230603_125826.thumb.JPG.5f0ccf6b208d20fd66d080565d6b8419.JPG

 

20230603_135132.thumb.JPG.52714969ad1597c3e9ff51e9c1d064ff.JPG

 

20230603_155706.thumb.JPG.ac8ff03541621df073b5e003886d7304.JPG

 

20230603_155722.thumb.JPG.cc4bc99c174f8b1bec34a710e0f2438c.JPG

 

 

A w kwestii ostatnich rozkminek na temat sprzętu, itp.. (generalnie uważam, że to jest trochę jak ze zdjęciami czyli dobry fotograf zrobi fajną fotkę nawet małpką, a jak ktoś nie czuje weny to nie pomoże nawet najlepsza lustrzanka FF) - u mnie:

*  budżetowy '16 Spec MTB HT na kołach 27.5 i oponach 2.2

*  amortyzowana sztyca (prawie 50 na karku więc trzeba wspomóc kręgosłup ;))

*  aktualnie napęd Alivio 3x9

*  smar - do tej pory używałem Brunoxa, ale tym razem postanowiłem wypróbować ceramiczny Muc-Off i trochę się zawiodłem, bo łańcuch wyczyściłem i przesmarowałem w piatek i w sobotę już po 150km zacząłem go słyszeć, a po 200km to ćwierkał tak jakby się miał zaraz rozsypać :wacko:

*  zamiast licznika - przy kierownicy pancerny telefon z dużą baterią (dodatkowy, bo daily wożę w kieszeni spodenek ze słuchawkami:  muza, podcasty, audiobooki, itp.);  od roku katuję uleFone X8 (robi za licznik, navi, itp.)

 

 

 

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 7
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, znów będę Wam zawracał dupę i marudził. Żona się przejechała moim rowerem i zażyczyła sobie coś bardziej dopasowanego pod jej wzrost. I dylemat wrócił że zdwojoną siłą, bo jak każdy facet wie "happy wife, happy life". Powiedzcie mi co sądzicie o tym?  Założenia podobne jak u mnie, tylko budżet trochę mniejszy, bo powiedzmy do 2,5k. 
https://m.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-full-specialized-xc-rock-shox-CID767-IDUstJ0.html

Kumpel u mnie takiego trzyma, wiec czasami pojeżdżę po lesie. Bardzo fajny rower ( ale ja się nie znam - mój pierwszy kontakt z fullem) jedna uwaga to rozmiarówka ramy - niby L a na mnie za mała (180cm) 70ac6042b5fb5aa998e8103906ebb131.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skwaro napisał(a):

Czy motocyklowy smar Motorexa do łańcuchów nadaje się do roweru? :)

Motorex ma również linię dla rowerów, ale nie wiem, czy i czym to się różni. Spróbuj, jak napęd będzie cichy, a łańcuch nie stanie dęba, to się nadaje.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czekker napisał(a):

smar - do tej pory używałem Brunoxa, ale tym razem postanowiłem wypróbować ceramiczny Muc-Off i trochę się zawiodłem, bo łańcuch wyczyściłem i przesmarowałem w piatek i w sobotę już po 150km zacząłem go słyszeć, a po 200km to ćwierkał tak jakby się miał zaraz rozsypać

Cudów nie ma, albo się brudzi i starcza na dłużej, albo czysty i na krócej :) Dlatego do roweru stricte wyprawowego, na długie spokojne trasy najlepszy jest napęd paskowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, skwaro napisał(a):

Czy motocyklowy smar Motorexa do łańcuchów nadaje się do roweru? :)

Mokry czy suchy?  Na jakie warunki...bloto, pyl, piach? W rowerach kasety i zebatki moga byc aluminiowe, wiec generalnie trzeba ostrozniej podejsc ze smarowaniem lancucha, niz w moto.  IMO temat - rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eryk napisał(a):

Mokry czy suchy?  Na jakie warunki...bloto, pyl, piach? W rowerach kasety i zebatki moga byc aluminiowe, wiec generalnie trzeba ostrozniej podejsc ze smarowaniem lancucha, niz w moto.  IMO temat - rzeka.

Suchy, biały w sprayu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Daroot napisał(a):

Gdzie wysłać koła karbonowe na wymianę szprych i centrowanie? Dzisiaj mi jedna pękła, inna widzę luźna. Macie sprawdzony serwis? Google nic nie wypluwa.

 

To koła trzeba gdzieś wysyłać do wykonania podstawowych czynności serwisowych? No bez jaj :biglol: Nie możesz ich po prostu oddać do serwisu w Olsztynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał(a):

Suchy, biały w sprayu 

Motorex dobra firma, to zapewne spoko na suche warunki... Jak lancuch szybko zacznie halasowac to bedziesz wiedzial czy to dobre smarowidlo.  Jakby co, to ja uzywam Rock n Roll (gold), i jestem zadowolony, w suchych warunkach dobrze dziala.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek_z napisał(a):

 

To koła trzeba gdzieś wysyłać do wykonania podstawowych czynności serwisowych? No bez jaj :biglol: Nie możesz ich po prostu oddać do serwisu w Olsztynie?

A widzisz. Dwa serwisy nie mają sprzętu, mam kontakt na trzeci, jutro jadę zawieźć żeby obejrzeli. Widać nie dla wszystkich to podstawowa czynność, a nie mam nikogo zaufanego od kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2023 o 22:00, skwaro napisał(a):

Czy motocyklowy smar Motorexa do łańcuchów nadaje się do roweru? :)

 

Ale wiesz, że najpierw to trzeba łańcuch dobrze umyć? Dobrze oznacza czasem spłukać dokładnie bo niektóre środki zostawiają lekko lepką powłokę, której smar może się nie chwycić. I będziesz później narzekał, że smar drogi a po 50km w lesie już 'wyleciał' z łańcucha... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Knurek1111 napisał(a):

 

Ale wiesz, że najpierw to trzeba łańcuch dobrze umyć? Dobrze oznacza czasem spłukać dokładnie bo niektóre środki zostawiają lekko lepką powłokę, której smar może się nie chwycić. I będziesz później narzekał, że smar drogi a po 50km w lesie już 'wyleciał' z łańcucha... ;)

Wiem wiem, spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Knurek1111 napisał(a):

 

Ale wiesz, że najpierw to trzeba łańcuch dobrze umyć? Dobrze oznacza czasem spłukać dokładnie bo niektóre środki zostawiają lekko lepką powłokę, której smar może się nie chwycić. I będziesz później narzekał, że smar drogi a po 50km w lesie już 'wyleciał' z łańcucha... ;)

 

 

Do łańcucha to jakiś specjalny smar, bo wczoraj przeleciałem Motulem 300V LE MANS 20W60 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...