Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Knurek1111 napisał:

Paweł Weroński, który Paryż - Roubaix przejechał kilkakrotnie, opowiadał mi kiedyś że drgania od tamtejszej kostki brukowej powodowały u niego zaburzenia rytmu serca. Zresztą nie tylko u niego.

I z dużym sceptycyzmem podszedł do obietnic BMC, że dzięki odpowiedniemu ułożeniu włókien w tylnym trójkącie ich rama tłumi ten typ drgań. Ale podobno jak spróbował to musiał odszczekać ;)

Paweł  bardzo dużo wie o rowerach , znam go od dziecka i zawsze były rowery ma tapecie, takze całe życie  w kolarstwie siedzi. Ale tez handluje BMC obecnie wiec moze choc nie musi byc troszkę nieobiektywny ... Niemniej jednak ja tam mu ufam w  temacie rowerów  i lubie go słuchać bo zna sie na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jaszyn napisał:

Paweł  bardzo dużo wie o rowerach , znam go od dziecka i zawsze były rowery ma tapecie, takze całe życie  w kolarstwie siedzi. Ale tez handluje BMC obecnie wiec moze choc nie musi byc troszkę nieobiektywny ... Niemniej jednak ja tam mu ufam w  temacie rowerów  i lubie go słuchać bo zna sie na rzeczy

 

Fajny awatar. Uwielbiam gościa ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaszyn napisał:

Paweł  bardzo dużo wie o rowerach , znam go od dziecka i zawsze były rowery ma tapecie, takze całe życie  w kolarstwie siedzi. Ale tez handluje BMC obecnie wiec moze choc nie musi byc troszkę nieobiektywny ... Niemniej jednak ja tam mu ufam w  temacie rowerów  i lubie go słuchać bo zna sie na rzeczy

 

Fakt, każdy z czegoś żyje ;) Natomiast odniosłem wrażenie, że jest bardzo krytycznie nastawiony do większości cudownych wynalazków dostępnych na rynku i to może brać górę nad chęcią zysku. Doradził / odradził mi kilkakrotnie różne rzeczy wiedząc, że sam nie skorzysta na tym finansowo.

Zresztą jego zaangażowanie w BMC wygląda bardziej na misję niż biznes :biglol:

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakończyłem sezon snowboardowy (chyba) i dzisiaj zaliczyłem pierwszy wypad rowerowy. Rok temu pamiętam że pisałem, że ogarnięcie się na to pierwsze wyjście to jakiś dzień świra i się potwierdziło. Szykowałem się chyba ponad godzinę. Uznałem że w bidon naleję sobie wodę gazowaną. Mając świadomość że na wyrypie może mi się otworzyć, ale nie przewidziałem że niosąc do samochodu w plecaku już wyleci (mimo że ustnik się nie otwarł, to chyba pod uszczelką musiało wypchnąć) Zorientowałem się jak położyłem plecak na nogach i jakoś tak mokro mi się zrobiło, więc jeździłem z mokrym plecakiem, po czasie mokra koszulką i na początku mokrymi spodniami jakbym się zlał:mrgreen:

Druga wtopa, z racji że nawet jeżdżąc w bliskiej okolicy, często nie chce mi się robić tych samych tras wokół domu, więc wrzucam rower na samochód i jadę 5-10 km dalej żeby pojeździć więcej nowymi drogami. I tak dzisiaj również zrobiłem, problem w tym że wracając będąc praktycznie przy domu, zapomniałem że pojechałem samochodem i musiałem wracać po niego:facepalm::biglol: W sumie dobrze że dzisiaj, a nie rano chcąc jechać do pracy:upside-down-face_1f643-small:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2022 o 06:44, Neutrino33 napisał:

 

Ja mam taki kask, że wszystkie chłopaki od brzdąców, przez nastolatków aż po doświadczonych "deskarzy" się za mną oglądają :-P

Jesli to ten z avatara to faktycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony polecacie do jazdy MTB dla 10 latka? Obecnie jezdzi na Schwelbe Black Jack 26x2. 1 ale zaraz zaczyna sie sezon zawodów więc muszę mu nowe ogumienie kupić. Zejdę mu chyba na rozmiar 26x2.0 bo aż po tak ciężkim terenie jeszcze nie jeżdżą a większość zawodów dla nich to jednak po ścieżkach w lesie się odbywa. 

Zastanawiam się nad kolejnymi Schwelbe lub Continental race king. Chyba że ktoś poleci coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Na dniach przesiadam się z komunikacji miejskiej na rower

image.thumb.png.e1d96584014b0489a588348d734483ad.png

 

I potrzebuję kupić jakieś zabezpieczenie na wypadek pozostawienia mojego KTM-a na parkingu rowerowym na czas zakupów itp.

 

Co polecacie? 

 

Druga kwestia dotyczy kasku, jaki typ, styl będzie Pasował to tego typu rowera?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, OWOC napisał:

Szanowni,

 

Na dniach przesiadam się z komunikacji miejskiej na rower

image.thumb.png.e1d96584014b0489a588348d734483ad.png

 

I potrzebuję kupić jakieś zabezpieczenie na wypadek pozostawienia mojego KTM-a na parkingu rowerowym na czas zakupów itp.

 

Co polecacie? 

 

Druga kwestia dotyczy kasku, jaki typ, styl będzie Pasował to tego typu rowera?  

Kryptonite i szosowy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, OWOC napisał:

Szanowni,

 

Na dniach przesiadam się z komunikacji miejskiej na rower

image.thumb.png.e1d96584014b0489a588348d734483ad.png

 

I potrzebuję kupić jakieś zabezpieczenie na wypadek pozostawienia mojego KTM-a na parkingu rowerowym na czas zakupów itp.

 

Co polecacie? 

 

Druga kwestia dotyczy kasku, jaki typ, styl będzie Pasował to tego typu rowera?  


Jakis wysoki model Abusa

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych kłódek widziałem na jutubkanałach ciętych bitych czy wytrychowanych i trza rzec że:

1: Kryptonite New York (acz ja mam pomarańczowy też daje radę).

2. Abusy

3. dalej nie ma.

Oczywiście kątówka z lidla na aku  za 250 pln wszystkiemu poradzi. To trzeba tez wiedzieć.

 

Edytowane przez eurojanek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych kłódek widziałem na jutubkanałach ciętych bitych czy wytrychowanych i trza rzec że:
1: Kryptonite New York (acz ja mam pomarańczowy też daje radę).
2. Abusy
3. dalej nie ma.
Oczywiście kątówka z lidla na aku  za 250 pln wszystkiemu poradzi. To trzeba tez wiedzieć.
 

Tylko Abus jest mega kompaktowy - najwyższy model taki do motocykli 6xxxx jest wielkosci 1,5 redbula na dlugosc i mniej wiecej tej srednicy
A kryptonite jak pół kotwicy :-)

Na plus Krypto trzeba zaliczyc odstraszajacy wyglad.

Zlodziej wtedy pojdzie po rower z gorszym zabezpieczeniem. Bo nie bedzie pod galeria handlowa krzesał iskier :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak zgubiłem klucz do zabezpieczenia typu gruba linka stalowa, to miałem okazję się osobiście przekonać, że obcięcie tego nożycami do drutu średniej wielkości zajmuje jakąś sekundę i nawet nie wymaga specjalnie większej siły. Łańcuchy podobnie.

Niestety jeśli to ma działać na dłuższy postój, to musi ważyć tak z 1,5 kg i mieć jedną z form rekomendowanych przez kolegów powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Daroot napisał:

Im droższy rower, tym większe zaangażowanie w kradzież.

Najgorzej jest zostawiać rower regularnie w tych samych miejscach o tych samych porach, bo ktoś go może sobie upolować :-/ Wtedy nawet najlepsze zabezpieczenie nie pomoże.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updejt odnośnie sztycy amortyzowanej redshifta po roku użytkowania i 3 zawodach grawelowych po ok 170 km:

1) 200g więcej niż normalna sztyca nie obchodzi mnie bo sam mam tak z 7-8 kg do zrzucenia :cry:

2) nastawy rekomendowane są zbyt miękkie. Jak się ustawi na 20kg więcej niż własna waga to jest ok, tzn. na równym asfalcie nie ma żadnego ugięcia w wyniku pedałowania.

3) na nierównych drogach, szutrach, korzeniach robi robotę: po pierwsze tyłek nie boli po kilku godzinach. Po drugie można po prostu szybciej jechać po nierównościach. Na tego typu nawierzchniach zawsze udawało mi się odjeżdżać. 4) minusem jest brak możliwości podczepienie torebki pod siodło - w sumie i tak nie stosuję, ale jakby co to piszę ;)

 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RoadRunner napisał:

minusem jest brak możliwości podczepienie torebki pod siodło - w sumie i tak nie stosuję, ale jakby co to piszę ;)

 

A gdzie wozisz zestaw naprawczy (dętka etc.)?

 

A jaki wymiar ma część mechaniczna (pionowo, od siodełka). Fabric jest mocowany dość nisko na rurce, więc może by się dało.

 

Review: Fabric Contain Large Saddle Bag | road.cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 20:41, subleo napisał:

A gdzie wozisz zestaw naprawczy (dętka etc.)?

W "jamniku" pod ramą :) coś jak na zdjęciu poniżej. Do siodełka takie coś małego to jak najbardziej. Źle napisałem, że "torebki" bo chodziło mi o coś dużego do bikepackingu - miotałoby mocno wtedy.

image.png

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wybrałem się na krótką przejażdżkę wokół jeziora (ok 20 km), a skończył się że po drodze stwierdziłem że zjadłbym gofra, więc zmotywowało mnie to do dalszej podróży i zaliczenia 4 jezior

 

IMG_1993.thumb.jpeg.9a2df4bcac402f0f7bea2038eec185b4.jpeg

 

IMG_2009.thumb.jpeg.f7bb8b97bb97fe1ad9a60cb19c4ffe3c.jpeg

 

6F8AC282-AD95-4EA0-9401-5211AB41C955_1_201_a.thumb.jpeg.8eae8553328036afdb71087f70f90d74.jpeg

 

D844EF1A-56C7-4D32-B4C8-82B7D8DD401C_1_201_a.thumb.jpeg.d8a3ad4dc1a47eeefef4a8932cdabb73.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...