Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie: zależnie od stromości wzniesienia liczymy wdechy ja robie np tak: zaczynam od 4 pedałnięć na wdech i 4 na wydech i czym stromiej tym bardziej zmniejszam ilość obrotów korbą na wdech czy wydech np:

wdech 4x wydech 4x,

stromiej wdech 4x wydech 3x,

stromiej wdech 3x wydech 3x,

stromiej wdech 3x wydech 2x

itd.

Dzięki temu staram się wyczuć optymalną ilość zaczerpniętego powietrza do jej zapotrzebowania dla mięśni żeby się nie zagotowała woda w chłodnicy :)

Kwestia praktyki i złapania wyczucia, ale idzie w ten sposób swoje podjazdy z miejsca o kilkadziesiąt procent poprawić.

Wpadłem na to jak jeździłem ostrokołem po Poznaniu i musiałem codziennie na Winogrady pod górkę na wysokim przełożeniu wjeżdżać :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj amatorskie DH na trasie czerwonej Wisła Skolnity. Myślałem, żeby założyć super tacky wet :) ale leje tak, że nawet nie wiem, czy kibicować pójdę... :huh:

 

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bikeman1 napisał:


Nie wiem czy oryginał ale wygląda rewelacyjnie nawet w małym rozmiarze (a to przy kole 29“). Testy wychwalają komfort i precyzję czyli widać, że karbon został dobrze wykorzystany.

Tylko natknąłem się na wpis kogoś komu podobno pękła na zjeździe. Może to fejk jakiegoś zawistnika ale warto sprawdzić czy nie ma takich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Knurek1111 napisał:


Nie wiem czy oryginał ale wygląda rewelacyjnie nawet w małym rozmiarze (a to przy kole 29“). Testy wychwalają komfort i precyzję czyli widać, że karbon został dobrze wykorzystany.

Tylko natknąłem się na wpis kogoś komu podobno pękła na zjeździe. Może to fejk jakiegoś zawistnika ale warto sprawdzić czy nie ma takich więcej.

 

Test testem, tez go przeczytałem i ramę opisują jako top i High End. Wygląd jest fenomenalny. Tylko zastanawiam się nad ceną...czy nie sugeruje ona fake`a. Bo za 3k, to jest tez Accent Peak 29 Carbon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niby tak pisze w swoich aukcjach

 

Firma *** zajmuje się sprzedażą części rowerowych nowych, zakupionych w hurtowni oraz nieużywanych części odkupionych od montowni rowerowych w promocyjnych cenach. Części zakupione są legalnie, w zarejestrowanej firmie NIP ***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bikeman1 napisał:

Napisz do niego jak wyglada sprawa z gwarancja producenta?

I z jakiego tytulu zostaly sprzedane w promocyjnych cenach?

Najlepiej popros o numer seryjny ramy i zweryfikuj go u producenta. Jezeli sprzedajacy nie ma nic do ukrycia to bez problemu poda Ci nr seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwa, Accent czy milion innych mniejszych producentow - wszyscy robia, a wlasciwie zamawiaja to w Chinach.

Ale nie balbym sie np. takiego Accenta, bo stoi za nim dystrybutor z wieloletnim stazem na rynku, a nie "Miras" z allegro, ktory zamowil to na aliexpress twierdzacy, ze kupil  okazyjnie z hurtowni. Powtorze: z jakiej hurtowni i czemu okazyjnie? Szanujacy sie producenci, a zwlaszcza marki premium do jakich zalicza sie Pinarello, nie handluja z szemranymi "hurtowniami" i nie pozbywaja sie okazyjnie jakichs wadliwych partii produktow (chocby nawet byla to niedorobka np. lakiernicza) taka rama powinna trafic do utylizacji, a nie do "hurtowni" zeby sie tego pozbyc "okazyjnie" na allegro.

Poza tym zaden z producentow premium nie zyczy sobie handlowania ich produktami na popularnych portalach ogloszeniowych i stosowania cen dampingowych.

Wiec jezeli rama z ogloszenia jest kilkukrotnie tansza niz sugerowana cena producenta to:

1. Ali

2. Wybrak

3. Kradziona

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego coraz bardziej kieruje się ku przekonaniu że odpuszczam zakup karbonu i kupię klasyczne ALU

Kupię Accent Peak 29 Boost, kupię go w kolorystyce szarej, ale docelowo mam plan zdjąć z niego całkowicie lakier

 

 

_40A1699.jpg

 

zrobić wykończenie szczotkowane i położyć lakier bezbarwny na to. Utrzymam surowy styl roweru. Rama surowa, wszystkie komponenty czarne

 

 

1.jpg

 

 

2.jpg

4.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bikeman1 napisał:

Dlatego coraz bardziej kieruje się ku przekonaniu że odpuszczam zakup karbonu i kupię klasyczne ALU

Kupię Accent Peak 29 Boost, kupię go w kolorystyce szarej, ale docelowo mam plan zdjąć z niego całkowicie lakier

 

 

_40A1699.jpg

 

zrobić wykończenie szczotkowane i położyć lakier bezbarwny na to. Utrzymam surowy styl roweru. Rama surowa, wszystkie komponenty czarne

 

 

1.jpg

 

 

2.jpg

4.jpg

Ramy Lynskey sa tytanowe, nie alu... Przynajmniej te na zdjeciach sa sadzac po spawach.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bikeman1 napisał:

Tak tak ramy Lanskey są Titanium, ale chodzi mi o sam efekt. Co ogólnie myślicie o takim zabiegu? Czy zostawić ten oryginalny lakier Accent? 

Będę zamawiał szpej w tym tygodniu

Na pierwszy rzut idzie rama, amor i koła

Dawniej szalem byly polerowane ramy GT, pozniej sporo firm robilo szczotkowane wykonczenie, czesto w tanszych modelach.  Bez malowania bezbarwnym lakierem alu sie utlenia, po malowaniu juz nie ale musi byc dobrze pomalowana.  W moim doswadczeniu najtrwalsze wykonczenie alu to srutowane kuleczkowe a nastepnie twarda anoda.  

Surowa rama z czarnym osprzetem bedzie bardzo ladnie wygladac.

W sumie tytan tez ladnie sie prezentuje i nie trzeba go nigdy malowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze po śrutowaniu lub szkielkowaniu będzie szorstka powierzchnia, a tego chciałbym uniknąć, bo będzie trudne w utrzymaniu. 

 

No te ramy GT były niesamowite. Kurde, ale na dzisiejsze czasy jak by połączyć taki oldschool z topowym osprzętem byłoby mega. 

Szczerze powiem że rzyg...m już tymi matowymi czarnymi rowerami. Jeszcze chwila i mat będzie "be" 

 

PS. A tytan to mega fajnie wygląda, ale kosztuje swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...