Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Moj ulubiony odtluszczacz to Finishline:

https://www.centrumrowerowe.pl/odtluszczacz-finish-line-citrus-pd2597/

 

Jest naturalny, ladnie pachnie, dziala genialnie, uzywam to od polowy lat 90'tych, mozna go mieszac z woda, lub uzywac bez mieszania.  Imo mycie roweru po kazdej jezdzie jest najlepszym sposobem na wydluzenie zywotnosci calego osprzetu.

@bikeman1, piasta DT swiss chyba... jesli tak a nadal masz standardowy 18T ratchet, to polecam 36T lub 54T - w szczegolnosci jesli jedzisz w trudniejszym terenie, tylko najlepiej smarowac jakims olejem syntetycznym a nie smarem. Od roku jezdze na 54T i fajnie to dziala jak trzeba troche zapedalowac do tylu, zeby korba nie zaczepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 10:49, carfit napisał:

jeszcze nie bo rower dotarł wieczorem a miałem akurat imprezę rodzinną i trochę % było ;), ale z ciekawości sprawdzę dziś, niestety u nas leje i dziś go chyba nie przetestuje :(

Aaaa i pytanie, profanować go stopką ? 

Stawiam , że w okolicach 16.5 kg z Range Extenderem.

Dla wygody.... zawsze oryginalne akcesoria jak błotniki czy stopkę można dorzucić. Na masie dużo nie stracisz, ...a zawsze można zjeść mniejsze śniadanie ;) 

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 17:08, Patryk Andrzej napisał:

dlaczego tak napisałeś ?  

 

to generalnie sa rowery warte wydanych za nie pieniedzy :ok: tak :) triban 500rc 

Napisałem tak bo mam Triban 520 z prostą kierownicą.
Fajnie się tym jeździ ale czasem brakuje chwytów i żałuję że jednak nie klasyczny baranek. A teraz gdybym kupował to chyba zdecydowałbym się na gravela.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma doświadczenia z kasetami Sunrace?

 

Pięciominutowy risercz Internetów pokazuje raczej dobre opinie. W kasecie spod linku wszystkie tarcze sa stalowe. I co ciekawe, waży porównywalnie do kasety Shimano XT (mniej niż SLX)...

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Knurek1111 napisał:

Ktoś ma doświadczenia z kasetami Sunrace?

 

Pięciominutowy risercz Internetów pokazuje raczej dobre opinie. W kasecie spod linku wszystkie tarcze sa stalowe. I co ciekawe, waży porównywalnie do kasety Shimano XT (mniej niż SLX)...

 

Przewijało się u kilku znajomych w rowerach typu Dartmoor Hornet, tam to chyba nawet na 1 montaż szło. Nikt się nie skarżył, co może być dobrą rekomendacją, acz z drugiej strony jakość kasety wychodzi po czasie.

W każdym razie przełożenia się zmieniały, nic się przedwcześnie nie posypało. Ktoś tam nawet z szerszego grona montował ich kasetę zamiast Srama bo miała większą rozpiętość, ale to było gdzieś w 2017 czy 18. 

Dobrą opinią  u kombinatorów cieszyły się też aliexpresowe ZTTO, ale co za tym szło poza tym ze "spoko kaseta" to nie wiem:)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych km SPEC , co mogę powiedzieć , jest  bardzo dobrze ale nie idealnie ( jeszcze ). Największy plus to komfort !!! szczególnie na przedniej osi, ten ich system Future Shock chyba rzeczywiście działa, niesamowite uczucie, pozycja za kierownicą świetna i wygodna,  czuć lekką stosunkową masę, szczególnie jak sie pod górę jedzie, i ta cisza, nic nie trzeszczy, nie tłucze, bajka !.  Natomiast elektronika BOSCH póki co w KTM dużo lepsza , czytelniejsza, łatwiejsza obsługa, tu jeszcze nie możemy się zgrać ;). muszę trochę poczytać instrukcję, coś pokombinować z ustawieniami , na plus aplikacja na tel. i wszelkich parametrów roweru. Np. nie mogę wyłączyć oświetlenia, włączasz rower i z automatu zapalają się światła przednie oraz tylne super zintegrowane z siodełkiem. I jeszcze jedno, okazało się że w komplecie się są jednak dwa rodzaje pedałów, a ja kupiłem 3 :D Dałem 400 zł, jak ktoś chce oddam za 250 :) 

 

IMG_8275.jpg

IMG_8278.jpg

Edytowane przez carfit
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, carfit napisał:

I jeszcze jedno, okazało się że w komplecie się są jednak dwa rodzaje pedałów, a ja kupiłem 3 :D Dałem 400 zł, jak ktoś chce oddam za 250 :) 

Chyba można zwrócić te pedały, szkoda tracić 150. ;)

 

Zdjęcie roweru jakieś takie od tyłu?

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał W. napisał:

Chyba można zwrócić te pedały, szkoda tracić 150. ;)

Nie za bardzo kupowałem na firmę i przez tel. tu już nie koniecznie kupującemu przysługuje opcja zwrotu. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cuban napisał:

Przewijało się u kilku znajomych w rowerach typu Dartmoor Hornet, tam to chyba nawet na 1 montaż szło. Nikt się nie skarżył, co może być dobrą rekomendacją, acz z drugiej strony jakość kasety wychodzi po czasie.

W każdym razie przełożenia się zmieniały, nic się przedwcześnie nie posypało. Ktoś tam nawet z szerszego grona montował ich kasetę zamiast Srama bo miała większą rozpiętość, ale to było gdzieś w 2017 czy 18. 

Dobrą opinią  u kombinatorów cieszyły się też aliexpresowe ZTTO, ale co za tym szło poza tym ze "spoko kaseta" to nie wiem:)


OK, chyba rozumiem klimat. Cenowo są porównywalne z Shimano więc na razie dam sobie spokój.
 

Tymczasem do mojej korby M8000 założę stalową koronkę 26T zamiast aluminiowej. Używam jej sporo, dużo więcej niż aluminiową koronkę na kasecie więc liczę, że to sensowny upgrade (albo raczej downgrade). Do tego łańcuch XT (był SLX) i zobaczymy ile pociągnie... No i w lepszy przymiar chyba trzeba zainwestować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carfit napisał:

Nie za bardzo kupowałem na firmę i przez tel. tu już nie koniecznie kupującemu przysługuje opcja zwrotu. 

zadzwoń się dowiedz, ja już w niejednym sklepie kupując coś na firmę nie miałem problemu ze zwrotem, więc kwestia podejścia firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Knurek1111 napisał:

Ktoś ma doświadczenia z kasetami Sunrace?

 

Pięciominutowy risercz Internetów pokazuje raczej dobre opinie. W kasecie spod linku wszystkie tarcze sa stalowe. I co ciekawe, waży porównywalnie do kasety Shimano XT (mniej niż SLX)...

Podejrzewam ze dziala dobrze, choc powiem tak w zaleznosci od tego czy bebenek na piascie jest aluminiowy czy stalowy, to wybieralbym kasete z jak najmniejsza liczba osobnych stalowych koronek do aluminiowego.  Inaczej koronki beda niszczyly bebenek.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carfit napisał:

Np. nie mogę wyłączyć oświetlenia, włączasz rower i z automatu zapalają się światła przednie oraz tylne super zintegrowane z siodełkiem. I jeszcze jedno, okazało się że w komplecie się są jednak dwa rodzaje pedałów, a ja kupiłem 3 :D Dałem 400 zł, jak ktoś chce oddam za 250 :) 

 

Zakres pracy...i ustawienie każdego trybu można spersonalizować z pozycji apki Mission Control.... najlepiej na jabłkofona jest więcej funkcjonalności. Nie wiem jaki masz napęd Boscha w KTMie, ale po czasie przekonasz się, że napęd Speca jest mocniejszy, precyzyjniejszy ..i cichszy w porównaniu z Active Line Boscha

Światła celowo są tak ustawione...z automatu dla bezpieczeństwa użytkownika ....po kilku minutach się wyłączą. 

Cholera ...spóźniłem się,... a właśnie dziecku takie Benniesy miałem zamówić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xawery1939 napisał:

Zakres pracy...i ustawienie każdego trybu można spersonalizować z pozycji apki Mission Control.... najlepiej na jabłkofona jest więcej funkcjonalności. Nie wiem jaki masz napęd Boscha w KTMie, ale po czasie przekonasz się, że napęd Speca jest mocniejszy, precyzyjniejszy ..i cichszy w porównaniu z Active Line Boscha

Światła celowo są tak ustawione...z automatu dla bezpieczeństwa użytkownika ....po kilku minutach się wyłączą. 

Cholera ...spóźniłem się,... a właśnie dziecku takie Benniesy miałem zamówić . 

Niestety światła się nie wyłączają , Apple mam i wszystko działa , ale nie ma tam opcji świateł . Mam wrażenie ze jednak coś nie działa, albo się nie umiem jeszcze z nim dogadać. Nie działa centralny wyświetlacz , w sensie działa włączysz go ale nie pokazuje żadnej aktywności , ani prędkości ani km nic . Tak jakby nie był sprzężony z czujnikiem którego no ta bene nie widzę w kołach i nie wiem czy ma być czy nie . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, carfit napisał:

Niestety światła się nie wyłączają , Apple mam i wszystko działa , ale nie ma tam opcji świateł . Mam wrażenie ze jednak coś nie działa, albo się nie umiem jeszcze z nim dogadać. Nie działa centralny wyświetlacz , w sensie działa włączysz go ale nie pokazuje żadnej aktywności , ani prędkości ani km nic . Tak jakby nie był sprzężony z czujnikiem którego no ta bene nie widzę w kołach i nie wiem czy ma być czy nie . 

Cale szczescie ze z rowerami nie ma takich problemow... noga przez rame i jazda! 

  • Super! 1
  • Haha 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Godzinę temu, carfit napisał:

Niestety światła się nie wyłączają , Apple mam i wszystko działa , ale nie ma tam opcji świateł . Mam wrażenie ze jednak coś nie działa, albo się nie umiem jeszcze z nim dogadać. Nie działa centralny wyświetlacz , w sensie działa włączysz go ale nie pokazuje żadnej aktywności , ani prędkości ani km nic . Tak jakby nie był sprzężony z czujnikiem którego no ta bene nie widzę w kołach i nie wiem czy ma być czy nie . 

Zmartwię Cię ale w Vado SL światła mają jedno ustawienie.....włączone i nie ma stopu:o

Coś masz nie tak....aktywność powinien normalnie pokazywać. Podjedź gdziekolwiek do sklepu gdzie handlują Specem...pomogą.

A tutaj masz materiał "Króla Rowerów" o Vado SL...ma silnik dający tylko 35Nm

 

Edytowane przez Xawery1939
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Eryk napisał:

Cale szczescie ze z rowerami nie ma takich problemow... noga przez rame i jazda! 

Może z Wigry 3 albo z Jubilatem ...ale zasada jest prosta ...czym droższy sprzęt tym więcej "problemów" ....ale i więcej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Xawery1939 napisał:

N

Zmartwię Cię ale w Vado SL światła mają jedno ustawienie.....włączone i nie ma stopu:o

Coś masz nie tak....aktywność powinien normalnie pokazywać. Podjedź gdziekolwiek do sklepu gdzie handlują Specem...pomogą.

A tutaj masz materiał "Króla Rowerów" o Vado SL...ma silnik dający tylko 35Nm

 

Czyli chip i odblokowanie konieczne, lipa z tym oświetleniem trochę :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, carfit napisał:

Czyli chip i odblokowanie konieczne, lipa z tym oświetleniem trochę :( 

No jak chcesz być anonimowy to słabo.....ale na Specu trudno być niewidzialnym a przy blasku LEDów będzie +20Nm i z księżyca będzie Cie widać.

Zatem się ciesz :D...Vado Speca to świetna zabawa i dobra inwestycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Xawery1939 napisał:

Może z Wigry 3 albo z Jubilatem ...ale zasada jest prosta ...czym droższy sprzęt tym więcej "problemów" ....ale i więcej możliwości

Zawsze skladalem sobie dosc drogie rowery, na drogim osprzecie i jakos nie mialem wiecej "problemow"... i zastanawia mnie to stwierdzenie ze drozszy rower daje "wiecej mozliwosci" - nigdy nie jest to stwierdzenie doprecyzowane, bo prawda jest taka ze drozszy rower nie daje wiecej mozliwosci - a jedynie moze pozwolic na szybsza jazde (jesli rowerzysta ma kondycje i odpowiednie doswiadczenie oraz porownujemy rower tani i drogi do tej samej dyscypliny).

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...