Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Zyzol napisał:

A inni niby nie mogą zmieniać? Chwilę temu z silnikami/karami mieszał RB.

Owszem, przesunięcie pięć pozycji to może zbyt mała kara, ale płaczecie już bardziej, niż HAM na opony

A czy ja płaczę? Zauważyłem tylko, że Hamilton jest wychwalany pod niebiosa za wyścig życia, a nikt zdaje się nie pamiętać i nie zauważać, że Lewis dostał nowy silnik i w Speed Trapach był blisko 10% szybszy niż reszta stawki (w sprincie Hamilton 349, Max 326 km/h). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, radekk napisał:

Ale inni te silniki przecież wymieniać też mogą, nic wbrew regulaminom nie zrobili. Wybrali taką taktykę i jak widać skuteczną

 

Silnik kosztuje ale jak jesteś najmocniejszy i najbogatszy na wyścigach to nie tylko dyktujesz warunki, ciśniesz sędziów ale i generalnie masz największy wachlarz możliwości. 

 

Przy tych osiągach Mercedesa i Lewisem za kieratem, mogą startować co wyścig z ogona i będą na podium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB biedny raczej też nie jest. Ja jak najbardziej rozumiem. Zresztą zaraz będą jakieś ograniczenia wydatków (do końca nie wiem, więc proszę o sprostowanie jak się mylę), więc już aż takich możliwości nie będzie. Ale póki obecnie mogą, to co w tym złego? Chyba każdy postąpiłby podobnie, zważywszy walcząc o mistrzostwo. Trochę osób ścigających się tu mamy, czy to dla zabawy, czy bardziej profesjonalnie i nie zakładam, że ktoś mając możliwość poprawienia czegoś nie zrobi tego w myśl zasady "odpuszczę bo będę ponad konkurencję, a tym bardziej jak będzie walczył o zwycięstwo".

Też nie przepadam jakoś za LH, ale uważam że jest jednym z najlepszych kierowców F1, sprzęt oczywiście mu pomaga, ale gdzie tak nie jest, zazwyczaj im ktoś lepszy tym lepszych sponsorów pozyskuje, albo jeśli go stać wykładać z własnej kieszeni.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, radekk napisał:

RB biedny raczej też nie jest. Ja jak najbardziej rozumiem. Zresztą zaraz będą jakieś ograniczenia wydatków (do końca nie wiem, więc proszę o sprostowanie jak się mylę), więc już aż takich możliwości nie będzie. Ale póki obecnie mogą, to co w tym złego? Chyba każdy postąpiłby podobnie, zważywszy walcząc o mistrzostwo. Trochę osób ścigających się tu mamy, czy to dla zabawy, czy bardziej profesjonalnie i nie zakładam, że ktoś mając możliwość poprawienia czegoś nie zrobi tego w myśl zasady "odpuszczę bo będę ponad konkurencję, a tym bardziej jak będzie walczył o zwycięstwo".

Też nie przepadam jakoś za LH, ale uważam że jest jednym z najlepszych kierowców F1, sprzęt oczywiście mu pomaga, ale gdzie tak nie jest, zazwyczaj im ktoś lepszy tym lepszych sponsorów pozyskuje, albo jeśli go stać wykładać z własnej kieszeni.

 

 

Biorąc po uwagę, że Ham przebija się w kilka kółek na czub, to bym zmieniał motor co wyścig i pompował aż by uszczelki furczały. :mrgreen:

 

Pamiętacie czasy jak szykowali silniki tylko po to aby przejechały jedne kwalifikacje, legenda mówi że dosłownie 3 kółka, wyjazdowe, pomiarowe i zjazdowe... każda era F1 ma swoje silnikowe historie. 

 

Fajne materiały ludzie wrzucają na YT. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

 

 

Biorąc po uwagę, że Ham przebija się w kilka kółek na czub, to bym zmieniał motor co wyścig i pompował aż by uszczelki furczały. :mrgreen:

Jest to jakaś metoda :D , ale prócz zmiany czegoś na lepsze, trzeba brać pod uwagę zmianę na gorsze, np. obcierka jakaś, kolizja czy kapeć w tłoku. Nowy silnik wtedy nie pomoże. Już wyobrażam sobie Mazepina jak z nowym silnikiem Merca przebija się z końca stawki :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Snuff napisał:

Jest to jakaś metoda :D , ale prócz zmiany czegoś na lepsze, trzeba brać pod uwagę zmianę na gorsze, np. obcierka jakaś, kolizja czy kapeć w tłoku. Nowy silnik wtedy nie pomoże. Już wyobrażam sobie Mazepina jak z nowym silnikiem Merca przebija się z końca stawki :biglol:

 

Aktualnie ani Max ani Ham nie mogą sobie pozwolić na awarię czy wypadek wykluczający ich z jakiegokolwiek wyścigu, to by była katastrofa. To będzie emocjonująca końcówka sezonu. :yahoo:

 

Silnik w takiej specyfikacji jest raczej przeznaczony dla jedynie jednego zawodnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chojny napisał:

Biorąc po uwagę, że Ham przebija się w kilka kółek na czub, to bym zmieniał motor co wyścig i pompował aż by uszczelki furczały. :mrgreen:

jest sposób to kto zabroni, jak kalkuluje im się to zarówno∑no pod względem finansowym jak i taktycznym. Ja nie mam nic przeciwko. Oczywiście margines błędu jest tam pewnie minimalny, ale zawsze może okazać się że nowszy wcale nie jest lepszy od nowego i wówczas czy przesunięcie z tej przyczyny było opłacalne.

 

30 minut temu, Snuff napisał:

Już wyobrażam sobie Mazepina jak z nowym silnikiem Merca przebija się z końca stawki :biglol:

ja tam kilka razy widziałem go jadącego bezpośrednio przed Maksiem czy Luisem, w tym wyścigu chyba 2-krotnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze na koniec.  Kara dla Ham za odpięcie pasów po wyścigu. 

 

Ostatecznie skończyło się na strachu. Lewis Hamilton otrzymał karę, ale ledwie finansową. Za naruszenie przepisów Brytyjczyk musi zapłacić 5 tys. euro grzywny. Dodatkowa kara w wysokości 20 tys. euro pozostanie w zawieszeniu do końca 2022 roku.

 

"Stewardzi rozumieją chęć celebrowania zwycięstwa, ale odpinanie pasów bezpieczeństwa, gdy samochód jest w ruchu, to niebezpieczne przewinienie. Bolid F1, nawet jadąc stosunkowo wolno, osiąga spore prędkości, które mogą mieć wpływ na znajdującą się w środku osobę" - napisali sędziowie w decyzji.

 

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/970348/sedziowie-zadecydowali-ws-lewisa-hamiltona-kara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"In the first attempt, Valentino gave about 10 laps to the track. On the last lap, he got an incredible pace. I remember that Michael Schumacher, who was sitting next to me looking at the telemetry, was amazed, almost incredulous." Luigi Mazzola, engineer at F1 Scuderia Ferarri "

 

 

FB_IMG_1636983264138.jpg.f320fd949d85ca4291d1b61bbde80839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał:

Przy tych osiągach Mercedesa i Lewisem za kieratem, mogą startować co wyścig z ogona i będą na podium. 

 

Niema takiej kary, która mogłaby zaboleć przy tej formie ;)

Nie da się cofnąć dalej niż na koniec, a to jak widać za mało....

....No chyba, że np. przez 2 pierwsze okrążenia musiałby jechać pod prąd, następnie obrót na ręcznym (wyposażenie specjalne dla Merca) i nadrabiać ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi napisał:

 

Niema takiej kary, która mogłaby zaboleć przy tej formie ;)

Nie da się cofnąć dalej niż na koniec, a to jak widać za mało....

....No chyba, że np. przez 2 pierwsze okrążenia musiałby jechać pod prąd, następnie obrót na ręcznym (wyposażenie specjalne dla Merca) i nadrabiać ;) 

 

Zawsze też może wystartować 2-3 kółka później. :mrgreen:

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

 

 

 

Silnik w takiej specyfikacji jest raczej przeznaczony dla jedynie jednego zawodnika ;)

Taaaa... I Mercedes daje Bottasowi gorszy silnik niż Lewisowi, gdy prawdziwa kasa jest z klasyfikacji producentów, a każdy pkt zdobyty przez Bottasa to pkt nie zdobyty przez RB  :)  Nie za dużo teorii spiskowych wymierzonych w Maksia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, turdziGT napisał:

"In the first attempt, Valentino gave about 10 laps to the track. On the last lap, he got an incredible pace. I remember that Michael Schumacher, who was sitting next to me looking at the telemetry, was amazed, almost incredulous." Luigi Mazzola, engineer at F1 Scuderia Ferarri "

 

 

FB_IMG_1636983264138.jpg.f320fd949d85ca4291d1b61bbde80839.jpg

Korzystając z okazji:

Grazie Vale!

Wczoraj był ostatni wyścig MotoGP w jego karierze. Mały filmik od jego sponsora i mojej ulubionej firmy od ubrań na moto:

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fulcrum napisał:

Taaaa... I Mercedes daje Bottasowi gorszy silnik niż Lewisowi, gdy prawdziwa kasa jest z klasyfikacji producentów, a każdy pkt zdobyty przez Bottasa to pkt nie zdobyty przez RB  :)  Nie za dużo teorii spiskowych wymierzonych w Maksia?

 

 

Masz chyba obsesje doszukując się w każdej wypowiedzi ataku na swojego pupila ale możesz mieć racje, że mają taki sam i tak samo wystrojony silnik i to właśnie dzięki temu mają bolidy o takich samych osiągach a Hamilton był na prostej podczas sprintu o jedynie 35,8km/h szybszy od Bottasa.  :mrgreen:

 

 

Interlagos-speed-trap.v1 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fulcrum napisał:

Obsesję? To ja tu piszę peany na cześć Maxa? Gdzieś napisałem, pochwaliłem któregoś z kierowców? 


Np. tu. 
 

 

 

Jak tam silniki Ham vs. Bot? Bo chyba coś pisałeś…. Czy też nic nie pisałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz różnicę między nowym, nieużywanym silnikiem a starą jednostką? Nowym silnikiem, którego możesz podkręcić, bo masz jeszcze inne w puli? Jeśli nie ma różnicy, to po co go wymieniać? A do tego walczysz o majstra. 

I gdzie tu mam pupila, pisząc o tym, że obaj jadą w innej lidze? Miłość chyba troszkę zaślepia  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fulcrum napisał:

widzisz różnicę między nowym, nieużywanym silnikiem a starą jednostką? Nowym silnikiem, którego możesz podkręcić, bo masz jeszcze inne w puli? Jeśli nie ma różnicy, to po co go wymieniać? A do tego walczysz o majstra. 

I gdzie tu mam pupila, pisząc o tym, że obaj jadą w innej lidze? Miłość chyba troszkę zaślepia  :)  


 

Czyli jednak Ham dysponuje silnikiem, którym nie dysponują inni, czy nie dysponuje?

 

Czyli jednak chwalisz zawodników czy nie chwalisz zawodników? 

 

Z ostatnim się zgadzam, bo z tego co tu wypisujesz mogę faktycznie przyznać Ci racje ze miłość Cię zaślepia. :biglol:
 

Fajnie było gdybys się trzymał jakiegoś stanowiska bo odrobine ciężko się z Tobą rozmawia kiedy co chwile zmieniasz zdanie. ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pisząc, że zarówno Max jak i Lewis jadą w innej lidze wychwalam swojego pupila... :)  który to?

piszesz, że Bottas dostaje gorsze silniki, napisałem, że tak nie jest. po prostu Lewis dostał nowy, więc chyba logiczne, że nowy silnik jest lepszy niż stary, który jest już zużyty? takie same silniki, tylko jeden z jakimś przebiegiem. gdyby nie było różnicy między nowym a starym, to po co wymieniać?

PRZEPRASZAM, ŻE MAM CZELNOŚĆ MIEĆ INNE ZDANIE NIŻ TY!!1

PEACE!!!  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fulcrum napisał:

tak, pisząc, że zarówno Max jak i Lewis jadą w innej lidze wychwalam swojego pupila... :)  który to?

piszesz, że Bottas dostaje gorsze silniki, napisałem, że tak nie jest. po prostu Lewis dostał nowy, więc chyba logiczne, że nowy silnik jest lepszy niż stary, który jest już zużyty? takie same silniki, tylko jeden z jakimś przebiegiem. gdyby nie było różnicy między nowym a starym, to po co wymieniać?

PRZEPRASZAM, ŻE MAM CZELNOŚĆ MIEĆ INNE ZDANIE NIŻ TY!!1

PEACE!!!  :)


 

Rozumiem że możesz nie ogarniać, nie rozumieć tego co napisał ktoś inny ale postaraj się chociaż ogarniać logicznie co sam piszesz, bo ja przy takim poziomie abstrakcji podziękuje za dalszą „rozmowę”. 
 

:rolleyes:
 

  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...