Skocz do zawartości

Ile tysięcy kilometrów zrobiliście bez remontu silnika


qba30

Rekomendowane odpowiedzi

Do dnia sprzedaży ciut ponad 180kkm, 2.5XT, teraz niech następny się cieszy bezawaryjną jazdą :mrgreen: czego mu z całego serca życzę 8)

Najfajniejsze, że przy sprzedaży miałem pytania o to, czy już wymieniona UPG, bo ludzie chcieli kupić już z wymienioną. Ciężko wytłumaczyć, że nie naprawia się czegoś, co nie jest zepsute :twisted:

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.xt2,5 : 139 kkm, chodzi jak pszczółka.

Radość z jazdy zaczyna mi jednak gasić zwiększające się ostatnio zużycie oleju. Standardowo było (chyba od zawsze) 1L na 5.000 km, teraz będzie pewnie na 2.500 km :cry: Miałbym juz robić remont silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej na 0w30 i eco clean 5w30 0,5l na ponad 3k

to co robić ? tzn. jaki olej wlać (mam niedługo wyminę) i jaki dolewać potem ? tzn. pytam o klasy lepkości, i pytam Ciebie, bo Ty się qrde niesamowicie znasz, i na tym modelu i wogóle :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUBORO,

po wielu badaniach, testach itp 300v 5w40

 

oczywiście jestem całkowitym zwolennikiem 5w30 ale polecam 300v 5w40 ponieważ on jest na granicy z 5w30 dosłownie 0,6 cst czyli prawie nic. Dal mnie bardziej on jest jak dobry 5w30 niż jak 5w40

 

ma lepszy niższy saps niż x-cess 5w40

Widziałem kwity z naszego silnika i były super

wymiana co 7500 km

 

ew tańsze

x-lite 0w30

x-cess 5w40

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.xt2,5 : 139 kkm, chodzi jak pszczółka.

Standardowo było (chyba od zawsze) 1L na 5.000 km, teraz będzie pewnie na 2.500 km :cry:

Heh, parę dni temu właśnie dolewałem i nie ucieszyło mnie to, że po ok. 6kkm musiałem wlać litr. Ale jak widzę jeszcze tragedii nie ma ;) Przebieg: 148kkm.

 

A ile zrobiliscie na sprzegle??

148kkm i ztcw nie było wymieniane. Ale wymiana zbliża się wielkimi krokami - jest bardzo twarde i już dosyć wysoko bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Bez remontu 230k przebiegu z czego 30k na lpg. Olej shell helix ultra 5w40 i bierze mi juz 0.7l na 1000km. (Jak kupilem to bral 0.5/1000) Ale wycisnelem z niego 250KM..... dzielnie caly czas jezdzi. Zbieram juz na remont. Mozliwe ze wjedzie kucizna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 270tyś km z czego 60k na LPG--- i UPG  ,przy okazji pierścienie,szlif,pompa oleum,wywalenie egr,kute tłoki,regeneracja głowic :/

Edytowane przez Adaśko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...