Skocz do zawartości

Ile tysięcy kilometrów zrobiliście bez remontu silnika


qba30

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie ma się co branzlować... 100 000 to żaden przebieg, żaden...

Rozmowy powinny zaczynać się od 200 tysi... :twisted: Mojego legasa (2.0 N/A) kupiłem z przebiegiem 300 000 i oddałem go jak miał 350 000, fakt był po dużym przeglądzie (rozrząd, sprzęgło, uszczelniacze, parę innych dupereli) ale wiem od właściciela, że jeździł bez zarzutów i u mnie też tak było... Nie pamiętam ile miał OBK, ale forek ma (teoretycznie :mrgreen: ) 182 000 i odpukać ma się bardzo dobrze :D (dyfer padł w międzyczasie, ale śmiem twierdzić, że sam się do tego przyczyniłem :evil: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mówiąc szczerze jestem w szoku że są takie niskie przebiegi i wszyscy się cieszą że samochód jak na razie jeździ bez remontu, z drugiej strony wszyscy zastanawiają się dlaczego ludzie patrzą na przebieg przy zakupie ...

 

Opel Vectra 2004 z20net 191 tys przebiegu jak do tej pory tylko pompa wody mnie zawiodła

Ford Focus 2002 1.8 TDCI tutaj już robiliśmy wtryski nie wiem czy to podchodzi pod remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Forestera sprzedałem przy przebiegu 230k, obecna impreza ma 320k - cały czas na lpg - nie zużywa oleju.

 

-- 8 lut 2012, o 21:40 --

 

Wcześniej miałem Leone - rozbiłem przy ok.315kkm - wszystkie zagazowane.

 

-- 8 lut 2012, o 21:45 --

 

Powiem wam jeszcze że Leone to był fajny samochód, bo jak zerwał się pasek rozrządu to, samochód jeździł jeszcze parę dni zanim odwiozłem do warsztatu. Dwa paski , osobno na każdą głowicę - pracowały dwa cylindry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra 1.4 C14SE - 285 tys., z czego 100 tys. na gazie, a ja w tamtym czasie nogę miałem ciężką i generalnie jeździłem głównie w zakresie 4-6 kRPM :-) Od nowości w moich rękach. Obecnie ujeżdża ją mój brat - wciąż bez remontu silnika, chociaż buda już się strasznie sypie - rudy ją chrumka aż miło :-(

 

TurboLegaś - oficjalnie 190 tys, ja sądzę, że miał z 290 tys. km, bo synchronizatory w oryginalnej skrzyni praktycznie nie istniały, za to silnik... igła. Przy tym przebiegu dostał zastrzyk witaminowy na 1.3 bara i śmigał jak dziki :-) I śmiga dalej, ale już nie w moich rękach :-(

 

Mondeo 2.0 TDCi - 220 tys, wymienione turbo, wtryski 2 razy, sprzęgło oraz dwumas to oczywista oczywistość + kupa innych bzdetów (o których koszcie nie chcę nawet pamietać). Silnik przy tym przebiegu zaczął palić olej...

 

Mondeo 2.2 TDCi - 150 tys, na razie tylko wymiana EGR, cała reszta - działa, bez problemu :-)

 

Również uważam, że obecnie produkowany samochód powinien bezawaryjnie przejechać ok 200 tys. km... ale widać te czasy minęły :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

144kkm. Żadnych dolegliwości.

 

U mnie też 144kkm :D - to bardzo udany model jest i tyle 8)

 

 

Eeee, już jest 164kkm. Jak pisali wcześniej u mnie dyfer z tyły też już dostał nowe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2004. 105.000 tys. i nic :mrgreen:

Tylko wymiana klocków, tarcz, płynów, klima.

Jeździ jak złoto, pali przy każdej temperaturze czy to - 30 czy +50.

Mówili będzie Pan zadowolony :mrgreen: i jestem.

Miałem już kilka aut ale dopiero to pokochałem.

Polecam każdemu. Oby jeszcze długie lata razem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Forestera sprzedałem przy przebiegu 230k, obecna impreza ma 320k - cały czas na lpg - nie zużywa oleju.

 

-- 8 lut 2012, o 21:40 --

 

Wcześniej miałem Leone - rozbiłem przy ok.315kkm - wszystkie zagazowane.

 

-- 8 lut 2012, o 21:45 --

 

Powiem wam jeszcze że Leone to był fajny samochód, bo jak zerwał się pasek rozrządu to, samochód jeździł jeszcze parę dni zanim odwiozłem do warsztatu. Dwa paski , osobno na każdą głowicę - pracowały dwa cylindry.

 

 

Co jaki przebieg regulowałeś zawory w Forku i Imprezie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...