Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A potem płaczą że ktoś zginął bo jakiś wariat z tyłu za szybko jechał (no tak, przesadził z prędkością), ale współwinnym jest ten który jechał lewym. przy pustym prawym, nieprawdaż? 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Kiedyś o tym pisałem w innym wątku, ale dziś mam zdjęcie jak pięknie wszyscy jadą środkowym i lewym, a prawy wolny :facepalm:IMG_20240401_141254.thumb.jpg.eab2dfbf709a5fbd49bf3b044bd8df34.jpg

Czytałem jakiś czas temu na Interi artykuł na temat jazdy na autostradzie. Autor (nie mylić z dziennikarzem) twierdził, że jak są trzy pasy to najlepiej jechać środkowym bo wtedy jest najbezpieczniej. Nie ma się potem co dziwić że każdy jedzie jak chce XD

  • Facepalm 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daroot napisał(a):

A potem płaczą że ktoś zginął bo jakiś wariat z tyłu za szybko jechał (no tak, przesadził z prędkością), ale współwinnym jest ten który jechał lewym. przy pustym prawym, nieprawdaż? 

 

 

Zgodnie z tą logiką, lepiej wcale z domu nie wychodzić, bo można trafić na wariata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro konfiskują auta za jazdę po pijaku - co stanowi śmiertelne zagrożenie, to dlaczego nie konfiskują aut za (znaczne) przekroczenie prędkości - co również stanowi śmiertelne zagrożenie? 


https://www.rmf24.pl/regiony/lodz/news-wypadek-na-a1-prokuratura-dostala-kluczowa-opinie-ws-sebasti,nId,7454779#crp_state=1

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Blixten napisał(a):

Skoro konfiskują auta za jazdę po pijaku - co stanowi śmiertelne zagrożenie, to dlaczego nie konfiskują aut za (znaczne) przekroczenie prędkości - co również stanowi śmiertelne zagrożenie? 


https://www.rmf24.pl/regiony/lodz/news-wypadek-na-a1-prokuratura-dostala-kluczowa-opinie-ws-sebasti,nId,7454779#crp_state=1

odpowiadam, ponieważ:

image.gif.42bd9325bc0cb16b3b9a503e68ef4c4b.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał(a):

Skoro konfiskują auta za jazdę po pijaku - co stanowi śmiertelne zagrożenie, to dlaczego nie konfiskują aut za (znaczne) przekroczenie prędkości - co również stanowi śmiertelne zagrożenie? 


https://www.rmf24.pl/regiony/lodz/news-wypadek-na-a1-prokuratura-dostala-kluczowa-opinie-ws-sebasti,nId,7454779#crp_state=1

 

Pójdźmy dalej, konfiskata okularów za krzywe spojrzenie na innego obywatela, konfiskata psa bo narobił na trawnik, konfiskata roweru bo się za mocno pedałowało, konfiskata mieszkania za głupie pomysły...

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pójdźmy dalej, konfiskata okularów za krzywe spojrzenie na innego obywatela, konfiskata psa bo narobił na trawnik, konfiskata roweru bo się za mocno pedałowało, konfiskata mieszkania za głupie pomysły...

@Blixten pisze o potencjalnym zagrożeniu życia…
Jak krzywo spojrzę na Ciebie, to będzie zagrożenie życia… tak na poważnie ?
Może nie konfiskata mienia, ale nieuchronność dotkliwej kary ogólnie, pewnie by się przyczyniła do poprawy bezpieczeństwa… w ogóle. I nie mówię tu tylko o naszych drogach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Snuff napisał(a):


@Blixten pisze o potencjalnym zagrożeniu życia…
Jak krzywo spojrzę na Ciebie, to będzie zagrożenie życia… tak na poważnie ?
Może nie konfiskata mienia, ale nieuchronność dotkliwej kary ogólnie, pewnie by się przyczyniła do poprawy bezpieczeństwa… w ogóle. I nie mówię tu tylko o naszych drogach.


Nie chodzi o nieuchronnosc tylko o to ze jak jestes narabany to nie myslisz logicznie a z drugiej strony niesprawiedliwosc ekonomiczna - grata za 500 nie wezma a fure za 50 tys juz tak. 
 

kolejny bubel pod publiczke. 
jak poczytasz statystyki to okazuje sie ze wiecej wypadkow powoduja turysci niz “pijani” kierowcy. 
 

zakazać wjazdu turystom !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BartD napisał(a):

jak poczytasz statystyki to okazuje sie ze wiecej wypadkow powoduja turysci niz “pijani” kierowcy. 

zakazać wjazdu turystom !!!!

 

Podaj dane ile z tych wypadków powodowanych przez turystów jest ze skutkiem śmiertelnym ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blixten napisał(a):

 

Podaj dane ile z tych wypadków powodowanych przez turystów jest ze skutkiem śmiertelnym ? 

 

 

Nie wiem, czy jest tatka statystyka bo Polska milicja miała okresy, że ich nie publikowała. Ale poszukam.

Z ciekawości jakie to ma znaczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BartD napisał(a):


Nie chodzi o nieuchronnosc tylko o to ze jak jestes narabany to nie myslisz logicznie ...

 

A jak klient zapierdala grubo powyżej dozwolonej to myśli logicznie ? 90km/h w zabudowanym czy ponad 200km/h przy dozwolonej 130 ?

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BartD napisał(a):

Nie wiem, czy jest tatka statystyka bo Polska milicja miała okresy, że ich nie publikowała.

Ano właśnie, bo musimy wiedzieć o czy rozmawiamy :) 

 

14 minut temu, BartD napisał(a):

Ale poszukam.

Extra :) 

 

14 minut temu, BartD napisał(a):

Z ciekawości jakie to ma znaczenie?

Jest to moim zdaniem dość istotne czy mówimy o stłuczkach czy o poważnych wypadki, w których giną ludzie. 

 

A teraz taki mały przykładzik - podaję, bo dokładnie taka sama sytuacja, ale w różnych miejscach Gdańska zdarzyła mi w przeciągu dwóch tygodni .... trzy razy :facepalm:

Stoję na światłach , gapię się, czerwone, nie spuszczam wzroku, bo przecież trzeba natychmiast ruszyć, żeby ktoś za mną nie stwierdził przypadkiem przy użyciu klaksonu, że spieszy się bardziej niż ja. ;) 

O, jest, żółte, wreszcie, o i nawet zielone ... ale zanim ruszę, spojrzę sobie dla pewności w prawo i ... co widzę ? 

Widzę jak jakiś idiota zapieprza przez skrzyżowanie nieprzejęty tym, że jemu się skończyło, a dla mnie pali się zielone od kilku sekund i bynajmniej nie jedzie miejskie przepisowe 50km/h, tylko na oko dwukrotnie więcej. 

Taki mały przykładzik debili, którym skonfiskować samochód to mało.

Zgadzasz się ze mną, czy Cebie nie spotkała nigdy taka sytuacja, nie widziałeś nigdy rozbitych aut na skrzyżowaniu i nie zastanawiałeś się w stylu "cholera, no co tu się takiego mogło stać - na takim łatwym skrzyżowaniu ?" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Snuff napisał(a):

 

A jak klient zapierdala grubo powyżej dozwolonej to myśli logicznie ? 90km/h w zabudowanym czy ponad 200km/h przy dozwolonej 130 ?

 

 

Nazywając rzeczy po imieniu - ten morderca - z A1 miał w chwili wypadku nie 200 a 250 i możliwe, że zdążył ciut wyhamować ....   

 

 

Cieszę się, że nie jestem w tym "szaleństwie" sam ;) 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blixten napisał(a):

A teraz taki mały przykładzik - podaję, bo dokładnie taka sama sytuacja, ale w różnych miejscach Gdańska zdarzyła mi w przeciągu dwóch tygodni .... trzy razy :facepalm:

Stoję na światłach , gapię się, czerwone, nie spuszczam wzroku, bo przecież trzeba natychmiast ruszyć, żeby ktoś za mną nie stwierdził przypadkiem przy użyciu klaksonu, że spieszy się bardziej niż ja. ;) 

O, jest, żółte, wreszcie, o i nawet zielone ... ale zanim ruszę, spojrzę sobie dla pewności w prawo i ... co widzę ? 

Widzę jak jakiś idiota zapieprza przez skrzyżowanie nieprzejęty tym, że jemu się skończyło, a dla mnie pali się zielone od kilku sekund i bynajmniej nie jedzie miejskie przepisowe 50km/h, tylko na oko dwukrotnie więcej. 

Taki mały przykładzik debili, którym skonfiskować samochód to mało.

Zgadzasz się ze mną, czy Cebie nie spotkała nigdy taka sytuacja, nie widziałeś nigdy rozbitych aut na skrzyżowaniu i nie zastanawiałeś się w stylu "cholera, no co tu się takiego mogło stać - na takim łatwym skrzyżowaniu ?" 

Już walczą z tym montując red lighta 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie ofiar wypadków drogowych w Europie było w 2022 roku najwięcej?
  • Francja – 3260,
  • Włochy – 3170,
  • Niemcy – 2776,
  • Polska – 1896,
  • Hiszpania – 1759,
  • Wielka Brytania – 1750,
  • Rumunia – 1634

A teraz weźmy pod uwagę że w Polsce dopuszczalny limit 0,2 promila , w Hiszpani 0,5 promila a  u anglików 0,8 promila.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...