Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jpol napisał:

Ciekawa była też panika gdy po wielu latach odkryli u nas, że można stosować kolizyjne lewoskręty.

Oj. sam miałem kiedyś pełne gacie. Przyzwyczajony do normalnych skrzyżowań, gdzie "zielone" gwarantuje wolną drogę, natknąłem się na takie mniej normalne i skręcając w lewo na zielonym, wymusiłem pierwszeństwo na jadącym na wprost z przeciwnego kierunku. Na szczęście zdążyłem uciec, zanim by mnie trafił, ale było blisko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2022 o 12:06, aflinta napisał:

Oby ruda nie była szybsza.

 

Kupię gruza do szaleńczej jazdy po mieście ;)

Oczywiście na rudą nic nie poradzę - dbam, konserwuję itp., ale jak się "zaweźmie", to trudno. Pisałem, że mam takie ambicje, a nie że na pewno mi się uda. Zobaczymy, może za 10 lat już Ziemia będzie wyżarzonym atomem kartoflem i co mi tam :faja:

Dobra, jakiś mały procent ludzi kupiłoby graty do szaleństw, ale wg mojej oceny NIE ci, którzy obecnie stanowią problem, czyli bogacze "wszystkomogący". Dla większości tych ludzi auto stanowi o społecznym statusie, podkreśla ich "wyjątkowość", "zaj....ość" i "moc" - nie ma opcji, żeby się pokazali w czymś wartym poniżej 200 tys. Oni nigdy nie zrezygnują z wypasionych fur, to jest ich być albo nie być. Dla nich jazda Dacią czy Peugeotem to obraza, zniewaga, pomniejszenie statusu do "szarego Kowalskiego", a tego przeciętny Janusz-bogacz za wszelką cenę chce uniknąć. Jakże by taki łysy z szerokim karkiem, złotym łańcuchem, Omegą na nadgarstku i arbuzami pod pachami wyglądał wysiadając nie z wypasionego BMW czy Audi, tylko z Renaulta czy nie daj Boże z Yarisa... :biglol:  Tę ich słabość bym w przypadku mandatów zależnych od wartości auta wykorzystał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tichy napisał:

Tę ich słabość bym w przypadku mandatów zależnych od wartości auta wykorzystał :-)

A co w przypadku kierowcy jakiegoś zestawu kołowego... dajmy na to LTM 11200 czy nawet KTO Rosomak. Operatorzy tych zabawek kroci nie zarabiają, zdecydowanie nie są bogaczami i dajmy na to przelecą 70km/h (przez nieuwagę, bo nie wszystko widać) na ograniczeniu do 20km/h. Ponieważ ceny tych zabawek zaczynają się od ponad mln USD (żuraw ponad 10mln USD), to jaki wyrok proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aflinta napisał:

A co w przypadku kierowcy jakiegoś zestawu kołowego... dajmy na to LTM 11200 czy nawet KTO Rosomak. Operatorzy tych zabawek kroci nie zarabiają, zdecydowanie nie są bogaczami i dajmy na to przelecą 70km/h (przez nieuwagę, bo nie wszystko widać) na ograniczeniu do 20km/h. Ponieważ ceny tych zabawek zaczynają się od ponad mln USD (żuraw ponad 10mln USD), to jaki wyrok proponujesz?

Taki drogi ten żuraw? Za 10mln USD kupujemy dźwig ship to shore z automatyką, ale to jest machina ważąca 1200-2000 ton i przenosząca 70-130t ze statku na ląd w 60 sek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rafacon napisał:

Taki drogi ten żuraw? Za 10mln USD kupujemy dźwig ship to shore z automatyką, ale to jest machina ważąca 1200-2000 ton i przenosząca 70-130t ze statku na ląd w 60 sek. 

Bo taką machinę jak Twoja trzeba jakoś postawić:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Bo taką machinę jak Twoja trzeba jakoś postawić:

 

Liebherr ma stare metody. ZPMC nasze machiny przywozi zmontowane i przekłada z barki na ląd. 
 

https://www.heavyliftnews.com/zhen-hua-26-unloads-2-zpmc-sts-cranes-in-hamburg/

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tichy napisał:

Tę ich słabość bym w przypadku mandatów zależnych od wartości auta wykorzystał :-)

W odróżnieniu od kolegów prezentujących swoje zdanie powyżej, ja pójdę w drugą stronę.

A co jeśli kupię auto w cenie 1 zł za kg masy własnej i będę popisywał się ułańską fantazją, uskuteczniając wyczyny kaskaderskie na drodze. Czy w takim przypadku mogę liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hak64 napisał:

W odróżnieniu od kolegów prezentujących swoje zdanie powyżej, ja pójdę w drugą stronę.

A co jeśli kupię auto w cenie 1 zł za kg masy własnej i będę popisywał się ułańską fantazją, uskuteczniając wyczyny kaskaderskie na drodze. Czy w takim przypadku mogę liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary?

Już było :) Kupię gruza do szaleńczej jazdy po mieście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

wszak kierowca cięższego składu

To, że TIRy czy autobusy potrzebują czasami więcej miejsca jest zrozumiałe, ale jak widzę kierowców osobówem, którzy muszą odbić w lewo żeby skręcić w prawo i odwrotnie ... :facepalm:

 

2 minuty temu, Aga napisał:

i to ze swojej winy. 

?? Z mojej ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2022 o 14:27, RoadRunner napisał:

S2 to klasyczny przykład jak infrastruktura drogowa może zwiększać zagrożenie. Znam trochę skrzyżowań, że mimo S2 przejazd jest bezkolizyjny. Stawiam, że drogowcom nie chciało się stawiać oddzielnego S3 więc doczepili strzałkę. Prawie nikt się nie zatrzymuje i potem na innych jadą analogicznie i może być problem.

 

W dniu 24.05.2022 o 14:40, rombu napisał:

Również z pieszymi i rowerzystami na DDR ?

 

W dniu 24.05.2022 o 21:12, RoadRunner napisał:

Tak. 

 

Ewidentnie w tym przypadku tak nie jest. Piesi i rowerzyści mają zielone (widać to na kadrze z filmu @Blixten'a), a kierowca miał obowiązek zatrzymać się przed strzałką i upewnić o możliwości bezpiecznego kontynuowania manewru skrętu w prawo. To jest szczególnie ważne w przypadku rowerzystów, którzy poruszają się znacznie szybciej niż piesi. Dlatego trzeba uważać.

 

484505492_Screenshotfrom2022-05-2920-15-14.png.46e429f6fe7acf1008ab173c9ea918a4.png

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bvb napisał:

W życiu nie widziałem większego poświęcenia :) 

 

22 minuty temu, rafacon napisał:

szok, niedowierzanie

 

16 minut temu, subleo napisał:

mogłeś chociaż otworzyć drzwi "na Kornackiego" ;) Oczywiście drzwi pasażera. Byłoby więcej dramaturgii ;) 

 

Taaaa, jasne, oczekiwaliście może, że mu zajadę, wywlokę z szoferki i pobiję kijem bejsbolowym ? 

Przykro mi, że Was zawiodłem :P

 

Chciałem pokazać odwrotny przykład względem tak wszechobecnej głupoty i złośliwości na polskich drogach - w sumie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że nie wyprzedzałem na zakręcie TIRa dając mu więcej miejsca, ale zrobiło mi się miło gdy kierowca TIRa wystawił rękę, podziękował i pokazał kciuk w górę. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, subleo napisał:

To jest szczególnie ważne w przypadku rowerzystów, którzy poruszają się znacznie szybciej niż piesi. Dlatego trzeba uważać.

.. i umieć przewidzieć różne dziwne decyzje rowerzystów jak np. ... jazda pod prąd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blixten napisał:

.. i umieć przewidzieć różne dziwne decyzje rowerzystów jak np. ... jazda pod prąd. ;)

 

Gdybyś się przepisowo zatrzymał to rowerzysta spokojnie, nieprzepisowo przejechałby na czerwonym. A tak, ratował się ucieczką pod prąd ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blixten napisał:

Taaaa, jasne, oczekiwaliście może, że mu zajadę, wywlokę z szoferki i pobiję kijem bejsbolowym ? 

Przykro mi, że Was zawiodłem :P

 

No! :) Tyle popcornu poszło do kosza... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć przez weekend po trójmieście i naprawdę nie wiem na co narzekacie. Spokojnie przez Wejherowo , Rede , Rumie aż do Sopotu  te 70km/h jak wszyscy jechałem , na światłach z kamerami jak wszyscy się zatrzymywałem. Nikt zygzakiem nie cwaniakował. Pełna kulturka jak w Łodzi.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...