Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

To dalej co kilka miesięcy będziemy mieć zdjęcia kolejnego zabitego pieszego. I nowe stawki tego nie zmienią. Może ukrócą świadomych piratów, ale zawsze pozostaje czynnik ludzki, zawsze ktoś kto jeździ w miarę przepisowo może się zagapić. I będą trupy.
A dwa słupki ze światłami i przyciskiem na dla pieszych to nie takie straszne zmiany w infrastrukturze. Chcemy milion ładowarek dla milionów aut elektrycznych a nie możemy sygnalizatorów? default_yahoo.gif
Możemy, i każdy by chciał przejście z sygnalizacja, zwłaszcza tam gdzie są szkoły. Ale łatwiej naszym rządzącym podnieść bezpieczeństwo Tzw kijem niż dać marchewkę. Damy nowy taryfikator i będzie git, damy pieszemu pierwszeństwo i będzie git. Ludzi postraszymy mandatem, zasili to budżet kraju. Tam na wiejskiej nie myśli nikt, banda osłów bez dyplomu z mandatami poselskimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bosman napisał:

Pozostaje mieć nadzieję, że system monitoringu pozwala odczytać tablice rejestracyjne i zarządca tunelu zrobi z tych filmów właściwy użytek.

Pozwala, tam jest tyle kamer że ich wszystkich mają jak na tacy. 

Warto też pamiętać że system w tunelu rozpoznaje nawet siedzenie komuś na zderzaku i za to też przychodzą pozdrowienia.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ewemarkam napisał:

Możemy, i każdy by chciał przejście z sygnalizacja, zwłaszcza tam gdzie są szkoły. Ale łatwiej naszym rządzącym podnieść bezpieczeństwo Tzw kijem niż dać marchewkę. Damy nowy taryfikator i będzie git, damy pieszemu pierwszeństwo i będzie git. Ludzi postraszymy mandatem, zasili to budżet kraju. Tam na wiejskiej nie myśli nikt, banda osłów bez dyplomu z mandatami poselskimi.

 

Drogi i rządy jakie są w Polsce wszyscy wiemy. 

Wiemy też jak Polscy kierowcy pokornieją nagle po przekroczeniu granicy i nie wydaje mi się, że jest to kwestia lepszej infrastruktury, ale sporo wyższych mandatów. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blixten napisał:

 

Drogi i rządy jakie są w Polsce wszyscy wiemy. 

Wiemy też jak Polscy kierowcy pokornieją nagle po przekroczeniu granicy i nie wydaje mi się, że jest to kwestia lepszej infrastruktury, ale sporo wyższych mandatów. 

 

 

 

 

Nie pokornieja tylko tam ktoś myśli żeby prędkosc odpowiadała specyfice drogi.

I jak jest 30 km/h to jest to centrum starego miasta, a jak jest 50 to jest dwukierunkowa a nie np.: na Grunwaldzkiej w Gdańsku gdzie masz 3 pasy w jedną stronę, 3 w drugą  i żadnego przejścia bez świateł.

 

Tak, że nie pisz o kierowcach tylko debilizmie zarządcy drogi i milicji rodem z Zimbabwe.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Drogi i rządy jakie są w Polsce wszyscy wiemy. 
Wiemy też jak Polscy kierowcy pokornieją nagle po przekroczeniu granicy i nie wydaje mi się, że jest to kwestia lepszej infrastruktury, ale sporo wyższych mandatów. 
 
 
 
Myślę że raczej strach przed niewiadomym. Brak możliwości dogadania się, strach przed próbą naciągnięcia. Konieczność płatności "na miejscu" no chyba że coś się zmieniło w tej kwestii. Duża części Polaków jak wyjeżdża to są to wakacje. Więc budżet przeznaczony jest na rozrywkę a nie na mandaty. A w Polsce..... Jesteśmy u Siebie i wiemy jak i gdzie można przycisnąć, bo cwaniaków nie brakuje. Też zachowanie takie nie jest tępione. Mamy kamery, to wolimy wyczyny wysyłać na "stop cham" niż policję.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

każdy by chciał przejście z sygnalizacja, zwłaszcza tam gdzie są szkoły

To zadanie lokalnych samorządów, więc jest jeszcze gorzej, bo tych osłów z mandatami jest znacznie więcej niż 460. Są dziesiątki tysięcy. :(

 

26 minut temu, Blixten napisał:

Polscy kierowcy pokornieją nagle po przekroczeniu granicy

Znaczy, nie jestem polskim kierowcą, bo z sześciu mandatów, jakie dostałem w swoim życiu, cztery były zagraniczne. ;)

Dwa z przekroczenie prędkości (jeden w Czechach i jeden w Austrii). Dwa za parkowanie na "rzekomym" zakazie (jeden w Chorwacji i jeden we Włoszech). W Polsce dwa (za jazdę bez świateł w Trąbkach Wielkich i jazdę pod prąd we Wrzeszczu). :)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BartD napisał:

Tak, że nie pisz o kierowcach tylko debilizmie zarządcy drogi i milicji rodem z Zimbabwe.

 

U nas jedno i drugie występuje tzn. z jednej strony często głupie zakazy i ograniczenia, bo prościej i "taniej" niż zrobić dobrą infrastrukturę; do tego milicja pochowana po krzakach i zainteresowana głównie suszeniem dla kasy; z drugiej strony niemało idiotów jadących na zderzaku, wyprzedzających na przejściach dla pieszych, agresja drogowa itd. W wielu dziedzinach jesteśmy na pół wschodem, na pół zachodem i ulice nie są wyjątkiem 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Ludzi postraszymy mandatem, zasili to budżet kraju.

Coś mi się wydaje że rozkwitnie instytucja odmowy przyjęcia i chodzenia do sądu. Przecież połowa tych radarów i większość aut z wideorejestratorami nie odpowiada żadnym normom. Do tego sposób pomiaru sprytny prawnik i wygrana. O 500 złotych to większości ludzi szkoda czasu i zachodu ale jak w grę wchodzą grube tysiące to i skłonność do walki wzrośnie. :ph34r:

 

ps.

Znam prawnika co wybronił dziewczynę od wyroku za jazdę pod wpływem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jaca68 napisał:

Coś mi się wydaje że po noworocznych podwyżkach mamy drożej niż w Niemczech czy Włoszech.

Może. 

Może to jest potrzebne polskim kierowcom, bo tak źle jak w Polsce mało gdzie się jeździ. Cały czas pośpiech, wyścigi i walka na drodze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za dużo nie przekraczam (tradycyjne +20) Ale jeśli nagraja mnie wideorejestratorem i zaproponują 2500?

Pójdziemy do sądu.

https://www.motofakty.pl/artykul/policyjne-wideorejestratory-policja-dokonuje-nieprawidlowych-pomiarow-predkosci.html

 

A najlepsze jest że w przypadku uniewinnienia lub umorzenia zawnioskuję o zwrot kosztów obrony bo się należy i Skarb Państwa zabuli za adwokata i rzeczoznawce. :ph34r:

Nowym stawkom mandatów stanowcze nie.

 

ps.

Ostatni mandat jaki zapłaciłem to 4 auta wstecz czyli tak gdzieś w 2013, od tego czasu mnie nie zatrzymali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaca68 napisał:

Generalnie za dużo nie przekraczam (tradycyjne +20) Ale jeśli nagraja mnie wideorejestratorem i zaproponują 2500?

Pójdziemy do sądu.

https://www.motofakty.pl/artykul/policyjne-wideorejestratory-policja-dokonuje-nieprawidlowych-pomiarow-predkosci.html

 

A najlepsze jest że w przypadku uniewinnienia lub umorzenia zawnioskuję o zwrot kosztów obrony bo się należy i Skarb Państwa zabuli za adwokata i rzeczoznawce. :ph34r:

Nowym stawkom mandatów stanowcze nie.

 

ps.

Ostatni mandat jaki zapłaciłem to 4 auta wstecz czyli tak gdzieś w 2013, od tego czasu mnie nie zatrzymali.

 

Stronę wcześniej wkleiłem pamiątkę z fotoradaru z 2009 roku, żeby ktoś przypadkiem nie pomyślał, że ze mnie taki świętoszek ;) 

Dobrze pamiętam ten dzień, bo ostro pokłóciłem się w pracy, bo coś poszło nie po mojej myśli i wracałem do domu wściekły.

Dwupasmowa droga, o dziwo mały ruch , żadnego przejścia, ale i tak sporo mnie poniosło. 

 

Od tamtej pory złapałem jeszcze kilka mandatów za przekroczenie prędkości, ale już nigdy za aż tak duże. 

Ostatnio jeżdżę dużo spokojniej, można nawet powiedzieć, że relaksuję się w aucie na odcinku praca-dom (między dwoma żywiołami ;)

Zdałem sobie sprawę, że ryzyko i nerwy nie są wartę tych - dosłownie - kilku minut.   

 

Przez te wszystkie lata nigdy jednak nie odmówiłem przyjęcia mandatu mając świadomość, że przekroczyłem i wina jest moja. 

Wyjdę (albo pewnie już wyszedłem) na dziwaka, ale sorry, kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia.     

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał:

Przez te wszystkie lata nigdy jednak nie odmówiłem przyjęcia mandatu mając świadomość, że przekroczyłem i wina jest moja. 

Mnie się raz zdarzyło poprosić o zdjęcie z "twarzą", bo przysłali mi coś takiego, co wkleiłeś, ale zbliżenie twarzy było tylko szarym prostokątem. Skończyło się na zaocznym wyroku sądu dla mnie za niewskazanie sprawcy ;)

Jechałam wówczas na Plejady do Gronowa i wiozłam 3 wesołych kolegów, którzy rozlewali tequilę i rozsypywali sól w moim OBK :mrgreen:

 

Zapłaciłam oczywiście. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BartD said:

I jak jest 30 km/h to jest to centrum starego miasta, a jak jest 50 to jest dwukierunkowa a nie np.: na Grunwaldzkiej w Gdańsku gdzie masz 3 pasy w jedną stronę, 3 w drugą  i żadnego przejścia bez świateł.

Może to subiektywne odczucie, ale od kiedy na Grunwaldzkiej zmniejszono dozwoloną prędkość z 70km/h na 50km/h to widzę mniej aut na poboczu po stłuczkach, więc może jednak jest w tym jakiś sens. Na alei Armii Krajowej nadal obowiązuje ograniczenie do 80km/h chociaż przez część trasy są tylko dwa pasy. Może jednak zmniejszenie dozwolonej prędkości zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ivo napisał:

Może to subiektywne odczucie, ale od kiedy na Grunwaldzkiej zmniejszono dozwoloną prędkość z 70km/h na 50km/h to widzę mniej aut na poboczu po stłuczkach, więc może jednak jest w tym jakiś sens. Na alei Armii Krajowej nadal obowiązuje ograniczenie do 80km/h chociaż przez część trasy są tylko dwa pasy. Może jednak zmniejszenie dozwolonej prędkości zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Na razie wygląda to tak: 

 

2891253-Wypadki-i-kolizje-na-al-Grunwaldzkiej-i-Zwyciestwa-na-przestrzeni-lat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aga napisał:

Mnie się raz zdarzyło poprosić o zdjęcie z "twarzą", bo przysłali mi coś takiego,

Jak kiedyś słynną straż miejską w Czerski poprosiłem o zdjęcie na którym numer rejestracyjny byłby możliwy do odczytania. Nie przysłali. Skończyło się sądem w Chojnicach i uniewinnieniem. Bo straż już wtedy była w likwidacji i nikt od nich się nie stawił. :thumbup:

 

19 minut temu, Blixten napisał:

Wyjdę (albo pewnie już wyszedłem) na dziwaka, ale sorry, kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia.   

To wyjaśnię: przyrządy używane przez policję do pomiaru prędkości mają być zgodne z obowiązującym w Polsce przepisami prawa. Radar ISKRA albo wideorejestrator pokazujący prędkość radiowozu i bazujący na tym że policjant "na oko"  będzie utrzymywał stałą odległość od mierzonego, tych warunków nie spełniają. Niech kupią sprzęt zgodny w przepisami, to jak ty będę bez protestu płacił. Skoro Policja nie umie działać w granicach prawa to czemu ja mam ponosić konsekwencję. To jest konserwacja bylejakości i mentalności  komunistycznej.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...