Skocz do zawartości

Jak przewozić rowery???


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja woże na haku . Oryginalny hak automatyczny do tego zakupiłem uchwyt na hak Strada 3 ( 3 rowery) .Przejechałem w ten sposób 3500 Km , prędkości maks 160 , praktycznie zero oporów powietrza, maksymalna stabilność , nie ma problemu z wjazdem na zamknięte parkingi. Uchywty na klapę -porażka bardzo mała stabilność , czasem"urazy" klapy itd.

Gorąco polecam wydatek ok 1500-1800 zł ale naprawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odswierzyc temat. Forester ale w opcji na hak. 2 lub 3 rowery.

Chcialem w ciemno kupowac Thule ale ich jakosc juz nie jest tak oczywista, a ze chodzi o zjazdowki (~20kg sztuka) to staram sie dokonac ostroznego zakupu.

Thule 970 (czyli na hak, dwa rowery), który nabyłem jakiś czas temu ma podane max. obciążenie 30kg.

Od razu piszę, że nie testowałem w boju. Ja jeżdżę blisko domu a żonie przeszła ochota na jazdę "nie do góry" :wink:.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Warszawa-Kreta

A gdzie jest to MOU na KRITI ? Bo ja to z Eloundy jestem trochę.. Ale rowerem to tylko raz tam jeździłem, bo za bardzo pod górę wszędzię :?

 

Z Eloundy? Gwiazdy, premierzy państw i finansjera na plaży :D

 

Mou na Kpiti było przez kilka lat nad Xanią a teraz jest niedookreślone.

Podtrzymując wątek rowerowy - w tym roku kolejny raz była pikna wbita i super zjazd ze schroniska w Kalergi nad Samarią (ca. 1650mnpm) aż do poziomu morza. Rowerowa rewelacja downhillowa

Stąd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A czy ktoś widział bagażnik na rowery wsuwany w miejsce haka? (a nie z zaciskiem, nakładany na kulę haka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają hak - InterPack sprzedaje prosty włoski na 4 rowery, nawet 4 do DH wchodzą. Zrobiłem Warszawa-Kreta i z powrotem czyli ponad 5000km i problemu ni ma.

Koszt 320 zł...

Znajomy rowniez ma sprzet od Interpacka na hak chociaz nie wiem czy akurat ten model. Bardzo zadowolony. Jezdzi Outbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - dzięki ! Niestety tylko w US bo na 2-calowy hak a poza tym produkcja jest "discontinued" gdyz powodował zagrożenia w postaci "amputations" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy jazda z bagażnikiem na hak bez dodatkowych świateł i rejestracji, jak wyżej, nie zakończy się jakimś mandatem(zasłonięte światła + tablica). Sam się mocno zastanawiam nad uchwytem na hak, ale te z oświetleniem są już w innej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy jazda z bagażnikiem na hak bez dodatkowych świateł i rejestracji, jak wyżej, nie zakończy się jakimś mandatem(zasłonięte światła + tablica). Sam się mocno zastanawiam nad uchwytem na hak, ale te z oświetleniem są już w innej cenie...

 

Są i bagażniki na takie warunki:

 

http://www.youtube.com/watch?v=iUVzgR9C8hY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i bagażniki na takie warunki:

Pomimo zaufania do firmy Thule bałbym się o tylną klapę ...

 

Uzywam bagażnika na hak na 4 rowery, listwy ze światłami i nielegalnej "trzeciej tablicy" (zrobionej samodzielnie) z nr rejestracyjnym ;-)

Edytowane przez TOMA52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo zaufania do firmy Thule bałbym się o tylną klapę ...

x2

Szukam raczej czegoś na hak, poza tym istnieje możliwość otwarcia bagażnika. Thule HangOn 9708 mnie w sumie przekonuje, tylko zasłoni mi światła i rejestracje ..

@@TOMA52,

co to za listwa ze światłami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy jazda z bagażnikiem na hak bez dodatkowych świateł i rejestracji, jak wyżej, nie zakończy się jakimś mandatem(zasłonięte światła + tablica). Sam się mocno zastanawiam nad uchwytem na hak, ale te z oświetleniem są już w innej cenie...

Zrobiłem tak trasę ponad 1000km po Polsce, Szwecji i Norwegii i nie było problemu, ale faktycznie to może też miałem szczęście :) Teraz korzystam z tego ale raczej na krótkich odcinkach.

 

Send with my HTC Sensation XL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby coś takiego:

http://allegro.pl/belka-listwa-swietlna-lampy-swiatla-bagaznik-i3149006262.html

mocowana na gumy "bungee" z hakami - ja jedną długą gumą mocuję 4 rowery i listwę: mocuję jeden koniec do bagażnika od strony klapy po np. lewej stronie, przewlekam przez 4 rowery, zawijam wokół jedengo ze świateł listwy, sidełko czwartego roweru, kierownica, drugie światło listwy i powrót przez 4 rowery do bagaznika po prawej stronie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że coś takiego jest.

No to wybór padnie na tego Thule + listwę. Dodatkowy bonus, że nie będę musiał demontować tego wszystkiego do otwierania bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla uzytkowników haków 2" (chyba wyłącznie US-Spec...?) - czyli dla mnie również - ideał:

http://www.etrailer.com/Hitch-Bike-Racks/Kuat/N101-103.html

Tylko cena troche przesadzona - 900USD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewozić rowery :question: Przede wszystkim bezpiecznie i wygodnie. :excl: Metodę przewożenia trzeba dobrać do okoliczności. ;) Rowery aluminiowe, lekkie śmiało można wozić na dachu (4 szt.) i jest to najtańszy sposób. :) Wiadomo że nie możemy wtedy skorzystać z boxu dachowego tudzież innych atrakcji nadachowych. Musimy też użyć większej siły do załadunku i rozładunku rowerów. Czasami gdy nasz wzrost dużo odbiega od 2m to trzeba wspomóc się składaną drabinką dwuszczeblową. :biglol: Za to mamy niezakłóconą widoczność do tyłu, widoczne światła i tablicę rejestracyjną, lepszą manewrowość pojazdu i bezproblemowy dostęp do bagażnika. Możemy poruszać się po bezdrożach i lasach ( uważać trzeba na nisko sięgające gałęzie :mrgreen: ). Rowery wożę na dachu od wielu lat i uważam że jeśli nie straszny jest dla nas załadunek i rozładunek to jest to bardzo dobra metoda szczególnie na dalszych trasach. :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda metoda czy to hak czy dach ma swoje zalety, wady i niedogodności. Idealnego rozwiązania chyba nie ma. ;) Podaż różnych rozwiązań jest dość duża. Platforma jest niewątpliwie komfortowa przy załadunku i rozładunku rowerów. :) Myślę że najważniejsze jest aby nasze rowery całe i zdrowe dotarły do celu a my mogliśmy się szybko i skutecznie przemieszczać po drogach jakie wybierzemy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...