Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/lg-50pa5500-gwarancja ... 23233.html

co powiecie na temat takiej plazmy? znawcą w tym temacie nie jestem

 

zwróciłem uwagę na jedną rzecz, przykładowo plaza taka jak wyżej ma zużycie prądu na poziomie 130W, takiej samej wielkości LCD zużywa 90-95W. Jak to ma się mniej więcej do rachunków za prąd i oszczędności skoro za LCD trzeba dopłacić minimum kilkaset złotych?

Druga sprawa to efekt grzejnika z plazmy, z tego co sprawdziłem w Media to LCD grzeją wcale nie tak dużo mnie niż plazmy, choć różnica jest, ale nie tak kolosalna jak to zdarza się w wielu opiniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostałem przekonany do plazmy Panasonica. Jak tylko mój Philips padnie na amen, bo coś ostatnio znów mu się polepszyło, to rozpocznę poszukiwania sprzedawcy

 

waham się pomiędzy tymi trzema, choć ten najlepszy już sporo przekracza budżet :oops:

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/2878 ... TX-P55VT50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w inną stronę. Zamiast drogiego - lepszego jakościowo LCD bądź najtańszej plazmy, kupiłem używany telewizor z tylną projekcją w technologii 3LCD. 40 cm głębokości, 50 cali, nowiutka lampa. Cena 750 zł.

 

Za to co mi zostało kupiłem w Jysk dwa takie oto mebelki.

 

http://www.jysk.pl/130/726/3611000/a/catalog

 

W rzeczywistości robią świetne wrażenie.

 

:twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma się mniej więcej do rachunków za prąd i oszczędności skoro za LCD trzeba dopłacić minimum kilkaset złotych?

Zużycie energii w TV plazmowym zależy od wyświetlanego obrazu, jeżeli będzie to transmisja z nieoświetlonego korytarza kopalni to zużycie będzie znacząco mniejsze niż z transmisji obrazu oświetlonej białej kartki papieru. Podobnie jak w LCD dodatkowo na zużycie energii wpływa też jasność pomieszczenia w którym pracuje TV (jak ma włączony czujnik oświetlenia), im ciemniejesz pomieszczenie, tym mniej prądu odbiornik ciągnie. Uśredniając wszystko, plazma może brać faktycznie nieco więcej energii niż LCD, ale jeżeli TV nie idzie u Ciebie 24h na dobę, to bym sobie takimi różnicami głowy nie zawracał - większe oszczędności poczynisz wyłączając całkowicie z prądu TV/Tuner SAT/CAB czy inne urządzenia nie wyłączające się a przechodzące w tryb czuwania.

 

Druga sprawa to efekt grzejnika z plazmy, z tego co sprawdziłem w Media to LCD grzeją wcale nie tak dużo mnie niż plazmy, choć różnica jest, ale nie tak kolosalna jak to zdarza się w wielu opiniach

Grzejnik, to jest TV o przekątnej 80 i więcej cali - wystawiają takie na Cebicie czasem - dobra rzecz, jak pogoda nie dopisuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśredniając wszystko, plazma może brać faktycznie nieco więcej energii niż LCD, ale jeżeli TV nie idzie u Ciebie 24h na dobę, to bym sobie takimi różnicami głowy nie zawracał

właśnie o to chodzi, że oglądając tv max 2 godziny dziennie nie zużyje jednego bloku energetycznego więcej :)

dlatego mocno będę brał pod uwagę plazmę

za jakieś 12-naście miesięcy zainwestować większą kasę w OLED-a

wydaje mi się, że nawet za 12 msc ceny OLEDa będą kosmiczne i sporo czasu minie zanim będzie można nabyć taki telewizor w rozsądnych pieniądzach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jakieś 12-naście miesięcy zainwestować większą kasę w OLED-a

Ja bym się nie spodziewał takiego lawinowego spadku cen jak i dostępności wszystkich przekątnych w tak krótkim okresie czasu. No i nie nazwałbym utopienia pieniędzy w TV jako inwestycję - do czasu aż pobierasz opłaty za to, że ktoś go ogląda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! czy wg Was jest sens kupować tv 3d min 40 cali do +/- 2000 zł? Na marce nie zależy mi zupełnie. Kiedyś czytałem że całkiem niezłe w stosunku cena/jakość są Manty, może od czasu kiedy czytałem ich test pojawiło się coś ciekawszego? Z tego co wiem są 2 rodzaje uzyskania efektów 3D, ja słabo widzę na jedno oko, w związku z tym jedna z tych technik sprawia że nie widzę 3D, wiecie które firmy używają tej techniki (jak dobrze pamiętam to przy elektronicznych okularach nie widzę 3D) :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słabo widzę na jedno oko

Czy jak zasłonisz to oko ręką, to dalej wydaje Ci się, że widzisz obraz trójwymiarowy? Chodzi głównie o otoczenie - nie o TV.

hmmm... jak zasłonie to oko to widzę normalnie, kiedyś przez przypadek w jakimś mediamarkt był tv 3d do potestowania to z ciekawości sprawdziłem i mocno się zdziwiłem że zauważyłem efekt 3d (niestety nie pamiętam co to za tv był-ale raczej ze średnio niższej półki), jakiś czas później znajomy kupił wypaśny tv chyba lg z okularami elektronicznymi, chciał zaprezentować i pupa... na moich oczach 3d nie działało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na telewizorem z technologią Smart TV np. Samsung UE40ES8000 pytanie czy warte jest to uwagi czy zbędny bajer?

ja na plazmie Samsunga oglądam pewnie już połowę programów korzystając właśnie z łącza internetowego - oglądasz to co chcesz i wtedy, kiedy chcesz - nie wiem, jak obraz internetowy wygląda na LCD/LED, bo pliki niższej jakości wypadają znacznie słabiej niż na plazmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... jak zasłonie to oko to widzę normalnie

Problem w tym, że z jednym okiem nie da się prawidłowo postrzegać głębi (odległość ocenia się wtedy głównie po znanej wielkości przedmiotu), a tym samym widzieć poprawnie obrazu 3D. Złudzenie trójwymiarowości wynika tylko z faktu, że obraz się porusza (lub ty względem niego) - ale to nie to samo.

Okulary elektroniczne nie działają dlatego, że zasłaniają jedno oko na czas projekcji obrazu dla drugiego oka. Do Ciebie w zasadzie dociera tylko wtedy połowa obrazu - dlatego nie widzisz efektu.

O ile pamiętam to Toshiba ma coś 3D bez okularów, ale to dosyć kosztowne i ciągle niedoskonałe urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na telewizorem z technologią Smart TV np. Samsung UE40ES8000 pytanie czy warte jest to uwagi czy zbędny bajer?

 

w zasadzie w tej chwili każda marka ma swoje 'smart tv' :wink:

super sprawą jest you tube na dużym tv 8) tylko kiepsko się wybiera tagi z pilota :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jestem w czarnej dupie z telewizorem.

Miesiąc już nie mam ( po burzy ) a przecież zbliża się wyścig - niedziela 2.09 :!:

Najgorsze jest to, że w Krakowie nie ma juz żadnego sklepu z telewizorami, takiego normalnego, małego, prywatnego. Zostały tylko duże sieci, a tam sprzedają nie to co chcesz, tylko to co mają. Doradzić nie doradzą - chwalą to co mają sprzedać.

No i nie wiem. Byłem zdecydowany na plazmę Panasonica 46 cali, nie produkują. 50 cali dużo kosztuje, nie to, że mnie nie stać, ale jak po 5 latach się zepsuje to mnie szlag trafi. No to 42 cale. Ale ten test, wrzucony post wyżej.

Telewizor będzie w pokoju z balkonem, od południa i z testu wywnioskowałem, że na plaźmie w dzień ( no a kiedy są wyścigi ) nie będzie dobrze widać.

A może jednak LCD lub LED ? Tylko wydaje mi się, że trzeba je oglądać „od przodu”, bo z boku już przekłamują.

Doradźcie mi coś bo zostały już tylko 3 dni :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem. Byłem zdecydowany na plazmę Panasonica 46 cali, nie produkują.

 

Bullshit - są 3 modele. Jak chcesz 46" Panasonica to polecam G30

 

50 cali dużo kosztuje, nie to, że mnie nie stać, ale jak po 5 latach się zepsuje to mnie szlag trafi.

 

Są modele w cenie 46", moze 3HDMI zamiast 4 lub o jeden slot USB mniej, ale to zawsze 50".

 

No to 42 cale. Ale ten test, wrzucony post wyżej. Telewizor będzie w pokoju z balkonem, od południa i z testu wywnioskowałem, że na plaźmie w dzień ( no a kiedy są wyścigi ) nie będzie dobrze widać.A może jednak LCD lub LED ? Tylko wydaje mi się, że trzeba je oglądać „od przodu”, bo z boku już przekłamują.

Doradźcie mi coś bo zostały już tylko 3 dni :!:

 

Następny urban legend... W sklepie tego nie zobaczysz, ale ja mam i plazme i lcd, nie ma nawet co porownywać jakości obrazu plazmy do lcd w nasłonecznionych pokojach, OLED już dużo lepiej, ale LCD LOL.

A tak już na koniec - a kto z Was się pokusił, żeby ustawic telewizor do swoich potrzeb jak należy a nie zostawić na ustawieniach fabrycznych... ?

To są czasami gigantyczne różnice w jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...