Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jeszcze raz się zapytam, która TV w PL nadaje sygnał 4k, bo jakoś argument o youtube  :facepalm:  i zdjęciach mnie nie przekonuje. Prędzej czy później ten standard wprowadzą, ale jeśli ma to być np.  2022r. to sprzęt zdąży się postarzeć i będzie już kilka lat po gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić od siebie LG zakupiłem LG 55" 4K ze sterowaniem głosowym, głośnikami Harman Kardon i nie żałuję była promocja 4900pln i dostałem smartphone LG 4c którego od razu sprzedałem za 650pln na allegro bo używam IPhone 6 więc był mi zbędny ale zrobiłem dobry deal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..bo jakoś argument o youtube  :facepalm:  

Nie oglądasz nic na youtube?

 

 

Przecież filmy tam umieszczone są skompresowane i ze swoim kodekiem i birrate nie są wyznacznikiem jakości. No ale w opisie mają ... 4k :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..bo jakoś argument o youtube  :facepalm:  

Nie oglądasz nic na youtube?

 

 

Przecież filmy tam umieszczone są skompresowane i ze swoim kodekiem i birrate nie są wyznacznikiem jakości. No ale w opisie mają ... 4k :drool:

 

Wiem o tym doskonale, ale wygląda to i tak rewelacyjnie, dla przykładu kanał https://www.youtube.com/channel/UCYq-iAOSZBvoUxvfzwKIZWA . Możesz  te same filmiki znaleźć w sieci w "niejutubowym" kodeku i zobaczyć , że różnicy praktycznie żadnej nie ma.

Edytowane przez +RAFAŁ+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu iż prawdziwe UHD, "trochę" waży i kosztuje ( http://timescapes.org/products/default.aspx ). Do pełni szczęścia brakuje jeszcze naprawdę dobrego złącza (co z tymi co mieszkają poza miastami - LTE nie wystarczy) macierzy  kilku terabajtowych dysków, mocnego komputera, który pociągnie obróbkę nagranych filmów w 4K RAW.  Niestety pokazowe ujęcia przyrody nie zastąpią nadawanych na żywo wydarzeń sportowych czy też popularnych programów informacyjno-naukowych.

 

Oczywiście im więcej osób kupi urządzenia 4k, to będzie coraz bardziej popularniejsze -ale jak zapewne Tobie wiadomo, nawet z sygnałem HD jest jeszcze w PL problem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stacje_HDTV_dost%C4%99pne_w_Polsce

 

Podtrzymuje zdanie: Technologia ok, jestem za, super gdyby wyszła konsola obsługująca 4k >60 kl/s (następca ps4?),  TV jeszcze nie "dziś".

Chyba, że do celów pro- wtedy warto, bo konkurencja nie śpi.

 

p.s. FHD dla mnie na VIMEO lepiej wygląda niż na YT, może z 4k też tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj przyszedl... kurcze to 4k, nawet z youtube robi wrazenie. Wydaje mi sie ze przy N obraz tez jest lepszy (czytelnosc malych czcionek np. Przy reklamach)

 

Napewno miedzy full HD a 4K bedzie różnica bo zastosowana jest inna matryca ja u siebie w domu mam na górze LG full HD/3D a na dole właśnie LG 4K i obraz jest żyleta :) oczywiście nie zapomnij o ustawieniach możesz zrobić kalibrację tv i wtedy dopiero będzie mega obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich. Mam ogromny dylemat przy wyborze telewizora i prosiłbym o waszą pomoc, który był by lepszy.

 

Jak na razie mam dwa modele, które bardzo mi się podobają :
 

1. http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-55pus6501,id-658176 (tutaj 4k, ambilight i fajny design mi się podoba, ale nie wiem jak z ogólną jakością obrazu)

 

2. http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-led-kdl-55w756c,id-344611 (tutaj tylko Full HD, ale raczej o jakość obrazu nie muszę się martwić)

 

Przy obu telewizorach ważny dla mnie jest imput lag, ponieważ lubię sobie pograć np. w Battlefielda i nie lubię zbyt dużych opóźnień

 

Jeden FullHD, drugi 4k i dwie identyczne ceny. Czy ktoś może posiada jeden lub drugi telewizor i mógłby napisać swoją opinię lub ktoś obeznany w temacie doradzić, który telewizor lepiej wybrać. Zaznaczam że bardzo podoba mi się funkcja ambilight i jeśli Philips nie odstawał by mocno od Sony to był by Moim faworytem. Ja wychowałem się tylko na Sony i Samsungu więc o innych telewizorach mało wiem.

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebuję temat bo jestem w potrzebie ;)

Chciałem dzieciakom kupić jakiś tv do pokoju ale skończy się chyba tym, że oddam im swój a dla siebie chce jakiś 55 cali.

Pieniądze do jakich szukam to coś w okolicach 3-3,5 zł.

Ktoś może coś sensownego polecić w tym budżecie ?

Pojeżdziłem dziś po różnych sklepach i wiadomo jak to sprzedawcy. Każdy chwali swoje.

Zainteresował mnie szczególnie  ten tv :

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-tcl-u55c7006?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml&ceneo_spo=true

 

Firma u nas jeszcze mało znane ale mają plany aby za 3 lata być pierwszym producentem na świecie ;)

Samsung raczej odpada.

Jeszcze jakieś LG może ale nie mam za bardzo o tym pojęcia.

Edytowane przez lukasdraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba i Thomson od lat nie produkowali TV. Tylko brandowali produkcję Chinczyków oraz Turków.  TLC to nic innego jak chińska masówka. Używają matryc różnych producentów. w zależności od zaawansowania modelu. Nie sugerowałabym się faktem że produkują lub mają ambicje produkować najwięcej telewizorów......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, poradźcie.

Chcę kupić jakąś prostą 40-tkę. Ma służyć wyłącznie do odtwarzania jednej sekwencji- prezentacji złożonej z kilku zdjęć w lokalu gastro. Nie musi mieć zatem tysiąca funkcji, a właściwie tylko jedną ;)

Co mam wybrać? Jakieś Chiny, czy znaną firmę? A może coś konkretnego? Kryterium...cena rzecz jasna.

Myślałem, żeby z domu wziąć i kupić coś lepszego w zamian. Ale mam 50 cali, a to już nieco za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
11 godzin temu, B-52 napisał:

Warto kupić OLED? Chciałbym kupić wiosną jakieś 65 cali. @Paweł_P w filmowym pisałeś, że coś będziesz kupował, poopowiadasz? 

Zależy. Podobno problem wypalania ekranu nie został całkowicie wyeliminowany i przy statycznych obrazach (do wyboru światopoglądowego) typu TVN24 lub TVP Info mogą zostać ślady. Samsung bije w ten bębenek i proponuje QLED-y z kwantową kropką. Ja mam i sobie chwalę, ale jeżeli miałbym oglądać tylko filmy to raczej brałbym OLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przymar napisał:

Zależy. Podobno problem wypalania ekranu nie został całkowicie wyeliminowany i przy statycznych obrazach (do wyboru światopoglądowego) typu TVN24 lub TVP Info mogą zostać ślady. Samsung bije w ten bębenek i proponuje QLED-y z kwantową kropką. Ja mam i sobie chwalę, ale jeżeli miałbym oglądać tylko filmy to raczej brałbym OLED.

 

ten problem ze statycznym ekranem i wypalaniem ekranu bardzo mocno dotyczy flagowych telefonów samsunga

na moim s7edge badzo mocno to widać

ale na telefonie nie jest to uciążliwe, zauważyłem dopiero jak kolega mi zwrócił uwagę że samsung ma taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...