Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

@WOJO

Do zimy to ja myślę mieć już wszystko poskręcane i działające :D

Od >20 głośności to basem już mi ładnie grają głośniki bo wymieniłem seryjne. Liczę, że sub ustawiony na max poziom zagra już przy niższej głośności.

OEM Navi ma osobne wyjście na subwoofer i wolałbym go podpiąć właśnie tak zamiast przez głośniki.

 

@maric1

Włączyłem :)

 

Subwoofer ma oznaczenie EAB1698A

Navi OEM Kenwood FXDD07EF2

 

Wtyczka subwoofera:

wtyczka.jpg

 

 

Subwoofer w środku:

wnetrze.jpg

 

 

Widok na wzmacniacz:

wnetrze2.jpg

 

 

Wyprowadzenia z subwoofera:

wyprowadzenia.jpg

 

 

Kenwood tył:

kenwood.jpg

 

W załączniku rozpiska pinów z navi od Bacy. Być może jest w niej błąd w przypadku wyprowadzeń suba bo na stronie ae64.com piny są ponumerowane od innej strony.

Tutaj jest min. instrukcja http://ae64.com/Subaru-Navi-subwoofer-RCA-install.htm

 

Idę do garażu spróbować podpiąć wg. te strony. Trzymajcie kciuki :)

pin24.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak

 

post-5867-0-57262300-1478936512_thumb.jpg

 

 

generalnie dramat - kiedyś kiedyś były sprzęty typu "jamnik" ( gimby nie znajo  ;) ) - myślę że tam były montowane głośniki o podobnej klasie  :huh:

Wygłuszenie drzwi folią też szału nie robiło  :angry:

 

 

Teraz jest tak

 

post-5867-0-73845300-1478936679_thumb.jpg

 

post-5867-0-44530300-1478936715_thumb.jpg

 

Efekt - coś zaczęło grać ale...

podpiliśmy na krótko zwykłe najtańsze sony i różnica była nadzwyczaj duża

 

Wniosek - trzeba zmienić radio (pewnie jest tej samej klasy co fabryczne głośniki) żeby to zaczęło grać 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno robiłem wyciszenie + wymiana głośników i mogę tylko powiedzieć - dlaczego dopiero teraz. To co jest w drzwiach, to nawet głośnikiem nie można nazwać, a wyciszenie, a raczej jego brak, to w aucie tej klasy, to jakaś kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno robiłem wyciszenie + wymiana głośników i mogę tylko powiedzieć - dlaczego dopiero teraz. To co jest w drzwiach, to nawet głośnikiem nie można nazwać, a wyciszenie, a raczej jego brak, to w aucie tej klasy, to jakaś kpina.

Koszt operacji? Co wchodziło w koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ok 750PLN.

Zakup mat butylowych + pianka, głośniki wysokotonowe ze zwrotnicami, woofery średnio-niskotonowe, dystanse mdf, kable.

Robocizna własna.

Mówimy tu tylko o przodzie? Jakie głośniki? Też muszę wymienić OEM bo pod androidem nie dają rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu tylko o przodzie? Jakie głośniki? Też muszę wymienić OEM bo pod androidem nie dają rady.

Maty (STP Silver) i pianka na przód + tył.

Głośniki: wysokotonowe: Sinuslive NEO 25s

Woofery: Audison AP 6.5

Tył odcięty.

Edytowane przez maric1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że czym tańsze maty tym cięższe. Wybierając najtańsze maty wygłuszenie samych tylko drzwi może kosztować kilkanaście KG dodatkowej wagi. Dobre głośniki też konkretnie ważą :)

 

Ja robiłem wygłuszenie na matach Dynamat Xtreme. Jeśli kogoś interesuje to mogę zważyć taką matę, fabryczne głośniki, średniej jakości głośniki i takie wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ae64.com/Legacy-pinout.htm

 

pod który Pin podłączyć zewnętrzny wzmacniacz żeby uruchamiał się przy włączeniu radia a wyłączał po wyłączeniu

Bo mam pod 10 czyli +12 Volt Accessory i wzmak włącza się odrazu po przekręceniu kluczyka w stacyjce a wyłącza przy zgaszonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ae64.com/Legacy-pinout.htm

 

pod który Pin podłączyć zewnętrzny wzmacniacz żeby uruchamiał się przy włączeniu radia a wyłączał po wyłączeniu

Bo mam pod 10 czyli +12 Volt Accessory i wzmak włącza się odrazu po przekręceniu kluczyka w stacyjce a wyłącza przy zgaszonym silniku.

 

Tak się chyba nie da. Jest albo stały + memory albo zwykły + pod stacyjką.

 

Wzmacniacz z wyłączonym radiem mało bierze, więc nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak się chyba nie da

no właśnie liczę jeszcze na opinie kogoś żeby się upewnić na 100% czy się nie da- ale dzięki za informacje.

 

Podłączyłem wzmacniacz i zmieniłem głośniki + profesjonalne wygłuszenie - i jest kosmiczna różnica w porównaniu do fabryki normalnie na samym przodzie pięknie to gra i kompletnie nie potrzebny jest subwoofer. Tak wiec oprócz faktu że cały czas mam włączony wzmacniacz jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kostce będzie pin zasilania wzmacniacza antenowego

 

http://ae64.com/20-pin-pinout.htm

 

 

 

tapatalk

 

To o to chodzi? Antenna Booster Amplifier Power + (K) ?

 

 

 

Tak się chyba nie da

no właśnie liczę jeszcze na opinie kogoś żeby się upewnić na 100% czy się nie da- ale dzięki za informacje.

 

Podłączyłem wzmacniacz i zmieniłem głośniki + profesjonalne wygłuszenie - i jest kosmiczna różnica w porównaniu do fabryki normalnie na samym przodzie pięknie to gra i kompletnie nie potrzebny jest subwoofer. Tak wiec oprócz faktu że cały czas mam włączony wzmacniacz jestem bardzo zadowolony.

 

 

Mam to samo :) Jednak ja myślę jeszcze subwoofer dołożyć.

 

Ostatnio zabawy audio w garażu załatwiły mi akumulator. Odpalanie na kablach ruszyło dopiero po odpięciu wzmacniacza. Dziwne bo myślałem, że na czas pracy rozrusznika odłącza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w kostce będzie pin zasilania wzmacniacza antenowego

 

czyli 14 pin Power Antenna + mógłbym jeszcze kogoś prosić jak ma radio na zewnątrz żeby sprawdził miernikiem czy faktycznie napięcie pojawia się i znika tam razem z on/off radia  ????  Nie bardzo mam jak to sprawdzić teraz a jak będe miał potwierdzenie to się zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam sobie odpowiem :D To faktycznie model 6618 :) pomimo, że nie ma ani śladu, że cos takiego istnieje choćby na stronie GMS to miałem szanse sie juz tym pobawić w sklepie w Krakowie, wygląda to następująco:

 

68018648a91a5e6bmed.png

 

W pierwszym kontakcie - mega! sam nie mam zadnego modelu GMS ale miałem mozliwosc bezpośredniego porównania czy to z 6808, 6501, 6618 i wyglada, że ten nowy to połączenia najlepszych funkcji z wcześniejszych modeli - tych najbardziej potrzebnych ;) 

 

Cena to 1499zł więc też całkiem przyjemna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam problem z odbiorem stacji radiowych. Ogólnie radio "odbiera" jedna najmocniejsza stacje i to nie zawsze a wiec raczej nie odbiera. Myślałem, że może jest gdzieś przerwana antena/wypięta z radia ale i jedno i drugie sprawdzone - jest ok. Dodatkowo wczoraj wymieniałem radio na zupełnie nowe więc też odpada (oczywiście nie z uwagi na problemy z odbiorem). I tu moje pytanie, czy antena ma jakiś wzmacniacz? Może jakąś dodatkową kostkę, która może być wypięta? Jeśli nie to nie pozostaje nic innego jak zakup nowej anteny.. I tu też pytanie, brać OEM czy może jest coś lepszego, uniwersalnego ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...