Skocz do zawartości

Obowiazkowe ubezpieczenie OC


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jeszcze dorzucił sprzeciw wobec obowiązkowych badań technicznych przynajmniej dla osób, które regularnie serwisują samochód. Skoro robię przegląd przynajmniej raz w roku, to po jaką cholerę mam płacić haracz za to, że koleś mi powie, że mam amortyzatory w porządku. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po prostu na zachodzie mają lepszych prawników.

Myślę że wysokość wypłat zależy bardziej od orzecznictwa sądu, a nie prawników. W Polsce póki co nie ma społecznego przyzwolenia na absurdalnie wysokie odszkodowania za nie dokońca poważne sprawy.

b. często zdarzają się wypłaty odszkodowania rzędu 1 mln zł.

Parę ładnych lat zajmowałem się pośredniczeniem w rozliczaniu szkód komunikacyjnych (ASO :arrow: ubezpieczalnia) i na palcach jednej ręki mogę policzyć wypłaty rzędu 100tyś zł. Nawet jak jest to szkoda na osobie to i mówimy o dozywotniej rencie to 1,5mln Euro to i tak sporo suma.

Niemniej jednak tak duzych wypłat jest tak mało, że podniesienie sum gwarancyjnych do poziomu unijnego nie spowoduje przyzwolenia i chęci ubezpieczycieli do takich wypłat. Myslę że wydatki ubezpieczycieli na odszkodowania wzrosną max o kilka promili jak nie mniej, a składki chcą podnieść o kilka - kilkanaście procent. Moim zdaniem to nic innego jak specjalne robienie medialnego szumu przez ubezpieczycieli, aby wykorzystać to do nieuzasadnionej podwyżki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dorzucił sprzeciw wobec obowiązkowych badań technicznych przynajmniej dla osób, które regularnie serwisują samochód. Skoro robię przegląd przynajmniej raz w roku, to po jaką cholerę mam płacić haracz za to, że koleś mi powie, że mam amortyzatory w porządku. :roll:

 

nie, panowie, raczej nie idziemy w kierunku całkowitej anarchii.... :smile: ale rozszerzenie uprawnień dla większych serwisow, o uprawnienia do robienia przeglądów okresowych, połączone ze zwiększeniem odpowiedzialności diagnosty w razie wypadku spowodowanego rażącą zastarzałą niesprawnością techniczną (coby nie było za lekko...) nie byłoby głupie....robisz coroczny przegląd w serwisie, od razu odnawiają w cenie przegląd techniczny, nikomu by raczej nie przeszkadzało.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia ilość zainteresowanych, żeby nadać akcji rangę protestu społecznego, bo jak życie pokazuje, w kupie siła.... :smile: a do złożenia skargi do komisji Europejskiej czy jak jej tam, wystarczy chyba nawet jeden zbuntowany anioł...znaczy obywatel.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do złożenia skargi do komisji Europejskiej czy jak jej tam, wystarczy chyba nawet jeden zbuntowany anioł...znaczy obywatel.... :smile:

 

a jest na sali ktoś kto umie to napisać, bo pewnie trzeba spełnić milijon wymogów unijnych żeby taka skarga była rozpatrywana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdziemy prawnika, bez problemu, już chyba ogarnął swojego STI po kotakcie z barierą na torze RC w Toruniu.... :smile:

 

jak mamy prawnika i paru chętnych, to może zapytaj go ile by chciał za ogarnięcie tematu, może starczy jakaś zrzutka i coś w tej kwestii się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu w demokratycznym państwie mamy prawo mieć w ogródku wyrejestrowanego Trabanta jako doniczkę do kwiatów, i nie płacić za niego dożywotnio OC.... :smile:

 

nie mów hop ..., czy mamy takie prawo to się dopiero okaże ... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu w demokratycznym państwie mamy prawo mieć w ogródku wyrejestrowanego Trabanta jako doniczkę do kwiatów, i nie płacić za niego dożywotnio OC.... :smile:

 

nie mów hop ..., czy mamy takie prawo to się dopiero okaże ... :???:

 

Oczywiście, że mamy prawo, jako wolni obywatele wolnego, demokratycznego kraju, decydować o losie naszego mienia, i nikt nie ma prawa w świetle jeszcze obowiązujących, ale niewłaściwych przepisów, nam tego prawa ograniczać :!: Uniemożliwienie nam możliwości wyrejestrowania naszych w końcu, pojazdów, i zmuszanie nas do płacenia ubezpieczenia za auta znajdujące się w naszym posiadaniu, ale niekoniecznie przeznaczone do poruszania się po drogach publicznych, jest jawnym pogwałceniem naszych swobód obywatelskich. człowiek ma prawo decydować, co zrobi ze swoim mieniem, i nie wolno mu narzucać jednej z dwóch możliwości: albo skasować pojazd, i go oddać w punkcie kasacji, albo za niego płacić OC w nieskończoność....to jest wymuszenie w majestacie nibyprawa, i jako takie powinno być ścigane prawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Mam pytanie:

- ostatnio przeglądałem oferty ubezpieczycieli, bo rodzice musieli wykupić OC na samochód, podczas wypełniania formularzy internetowych do wyceny ubezpieczenia była rubryczka "czy samochód będą prowadziły też inne osoby?", po kliknięciu "tak" pojawiało się okienko do wypełnienia, gdzie trzeba było wpisać wiek najmłodszej osoby, która będzie prowadzić auto.

 

Mój Tata tego nie zaznaczył kupując OC a samochodem zdarza mi się jeździć - czy w razie gdybym w kogoś uderzył i spowodował szkodę ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania albo wypłacić odszkodowanie a potem żądać od nas jakiegoś zwrotu za to, że samochód prowadził syn właściciela auta, który nie ma zniżek itd.?

 

Czy ogólnie ta sprawa dotyczy tylko AC? Tak mi się wydaje, ale wolę mieć pewność... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qóba, pytanie o wiek użytkownika wiąże się z oceną ryzyka. Wypłata OC nie może być wstrzymana, a jedynie może być kwestia dochodzenia roszczenia przez zakład ubezpieczeń o kwestie składki (inna waga ryzyka, złamanie zasad). Przy AC może się zdarzyć, że zakład ubezpieczeń wykręciłby się sianem. Ale to już musisz OWU poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, dzięki za odpowiedź.

Czyli gdybym nie daj Boże przywalił w kogoś to OC normalnie zadziała, ale potem TU może wnosić o podniesienie składki OC mojemu Tacie, tak?

Raczej w grę nie wchodzi opcja, że np. przywalę w 911tkę, TU wypłaci odszkodowanie kolesiowi z 911tki w wysokości np. 50 tys. zł a potem ja/moi rodzice będą musieli te pieniądze zwrócić TU? :mrgreen:

 

Pytam, bo wiem, że jest tak w razie wypadku, gdy nie posiada się Prawa Jazdy - wtedy OC zostaje wypłacone, ale później w Sądzie wnoszą o zwrot wypłaconego odszkodowania od osoby, która prowadziła a nie miała odpowiednich uprawnień... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TIROWCY walczą, przecierają szlaki.

http://www.dziennik.pl/gospodarka/forsal/article508966/Ciezarowka_nie_jezdzi_Bedzie_niskie_OC.html

 

UP.

Wydaje mi się, że nawet zebranie 100tys ludzi, dla inicjatywy obywatelskiej jest możliwe. W dobie internetu, portali społecznościowych itd przy odpowiednim zaangażowaniu ludzi chyba do zrobienia.

 

EOT

Dzieje się coś w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie przekonały mniej argumenty Polskiej Izby Ubezpieczeń, czyli faktycznie PZU, że pojazd w garażu czy na parkingu stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego" - komentuje argumenty firm ubezpieczeniowych poseł PSL Janusz Piechociński, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.

 

Mnie też nie, i pewno jeszcze kilkunastu milonów Polaków...dlatego działamy... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...