Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

jak ktoś szuka ładnie wybarwiającego się na czerwono drzewa to polecam Ambrowiec Amerykański. Mój ma 3 lata - urusło w tym casie o 100% zaczynając od 1,5 metra. Dojedzie do 10-12 metrów więc nie jest zbyt wielki. Kolor łapie pięknie i co roku i nie potrzebuje do tego "polskiej złotej jesieni" więc nie ma loterii jak z połową drzew.

20211001_131800.thumb.jpg.a2526c7680ed6ccc35baeeb5bf50911a.jpg

 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, B-52 napisał:

Ma ktoś katalpę? Się zastanawiam bo na zdjęciach wygląda całkiem spoko, ale na żywca nie widziałem.

Ja będę miał :)

Na żywo wygląda super, również w zimie bez liści, ale z wiszącymi długimi strąkami :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chojny napisał:

Może ktos polecić zbieracz do liści takie podłączany do traktorka? 

1_max.jpg

mam coś takiego

 

https://sklep.techmark.rzeszow.pl/zbierak-trawy-i-lisci-pro-p-1239.html

 

poza tym jest jeszcze bez napędu jak wersja budżetowa

 

https://www.agro-metal.com.pl/product-pol-53845-Zbierak-do-trawy-i-lisci-STIGA-42-uniw.html?gclid=Cj0KCQjwtrSLBhCLARIsACh6RmhFiUqMOOsu6sfi7zqjUfmLKllumhLVlWdtMUw-izNgqE66_MJlX0saArmCEALw_wcB

 

druga opcja jakiś traktorek ze zbiornikiem na trawę i również całkiem dobrze zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, radekk napisał:

1_max.jpg

mam coś takiego

 

https://sklep.techmark.rzeszow.pl/zbierak-trawy-i-lisci-pro-p-1239.html

 

poza tym jest jeszcze bez napędu jak wersja budżetowa

 

https://www.agro-metal.com.pl/product-pol-53845-Zbierak-do-trawy-i-lisci-STIGA-42-uniw.html?gclid=Cj0KCQjwtrSLBhCLARIsACh6RmhFiUqMOOsu6sfi7zqjUfmLKllumhLVlWdtMUw-izNgqE66_MJlX0saArmCEALw_wcB

 

druga opcja jakiś traktorek ze zbiornikiem na trawę i również całkiem dobrze zbiera

 

 

taka bez napędu spalinowego wygląda sensownie. Dzięki :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie liście przyspieszyły umnie decyzję o zakupie traktorka. Kosz 240 l. Mam nadzieję że się sprawdzi.

Kontynuując temat.....

Mulczować czy nie mulczowac - oto jest pytanie.
Chodzi mi o tradycyjne koszenie raz w tygodniu a nie robot co codziennie wyjezdza

Od 6 lat ogarniam trawnik kosiarką z koszem.
W tym zeszłym roku liście przechylily szalę goryczy i kupiłem traktorek. Trawę mam gdzie wysypywać więc nie jest to problem.

Czy mulczowanie rzeczywiście użyźnia? Podłoże mam badziewne więc trochę naturalnego nawozu by nie zaszkodziło. W sezonie raz na.miesiac musze sypnąć chemii żeby kolor byl

No i główna obawa o choroby grzybicze, pleśnie itd w zmulczwanej trawie.

Jakie są Wasze doswiadczenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gazik napisał:

Właśnie liście przyspieszyły umnie decyzję o zakupie traktorka. Kosz 240 l. Mam nadzieję że się sprawdzi.

Kontynuując temat.....

Mulczować czy nie mulczowac - oto jest pytanie.
Chodzi mi o tradycyjne koszenie raz w tygodniu a nie robot co codziennie wyjezdza

Od 6 lat ogarniam trawnik kosiarką z koszem.
W tym zeszłym roku liście przechylily szalę goryczy i kupiłem traktorek. Trawę mam gdzie wysypywać więc nie jest to problem.

Czy mulczowanie rzeczywiście użyźnia? Podłoże mam badziewne więc trochę naturalnego nawozu by nie zaszkodziło. W sezonie raz na.miesiac musze sypnąć chemii żeby kolor bylemoji6.png

No i główna obawa o choroby grzybicze, pleśnie itd w zmulczwanej trawie.

Jakie są Wasze doswiadczenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 

Nie zbieram, trawnik gitara. Najważniejsze to nie zapuścić i nie dopuścić do zbyt długiej trawy, bo wtedy jest słabo. 
 

Przez cztery lata raz był nawóz grany i raz areacja/wertykulacja. 
 

Ile masz m2 do koszenia? 

 

 

D772FC90-D039-4623-AC14-905216241787.jpeg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszenie raz w tygodniu to za rzadko przy mulcowaniu. Tak przynajmniej mówią znawcy - przy silniejszym wzroście czyli wiosna 1-sza połowa lata kosić 2 razy w tygodniu przy mulczowaniu. Ja zbieram bo kosze raz na tydzień albo na dwa jak nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, u Ciebie tez miło i zielono ;) 
 

Widzę ze równo i bez „terenu”. Honda robi bardzo przyjemne traktorki.  
 

Patrz za 2 cylindrami, z jednym nawet jak sprzęt mocny to kultura pracy dyskusyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszenie raz w tygodniu to za rzadko przy mulcowaniu. Tak przynajmniej mówią znawcy - przy silniejszym wzroście czyli wiosna 1-sza połowa lata kosić 2 razy w tygodniu przy mulczowaniu. Ja zbieram bo kosze raz na tydzień albo na dwa jak nie mam czasu.

Koszę raz w tygodniu więc zacznę z koszem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podwiązuję pomidory - jakoś nie lubię prowizorek, patyków etc a że miałem kilka łat to dorobiłem takie ramki i sie świetnie sprawdzają. Maję też ten plus, że sznurki są powiązane do górnej poprzeczki i jak pomidorki rosną to łatwo się podciąga żeby sie nie łamały no i nie wrastają w sznurek.

W tym roku jeszcze przetestuję jakieś przekrycie rozwijane z folii na prętach / tyczkach żeby w razie spodziewanych deszczy móc przynajmniej troche osłonić pomidory bo nie lubią deszczu.

Tak wygląda to w całości i z pomidorami

image.thumb.jpeg.6f6e37d1a0ab8bee3add5cbbfb97030b.jpeg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...