Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

po wiosennym kwitnieniu rabaty dostały drugie życie. Rusztły lilie, jeżówki, liatry, geranium, monardy etc. Niestety zapomniałem w tym roku posiać kosmosów a lubie je bo bardzo długo kwitną. Dlatego w jesień zostanią tylko astry i rozchodniki okazałe. No chyba, że cos dosadzę :)

20210731_125215.thumb.jpg.58e756a3e52841528aeea313da8ddb84.jpg

 

Budleja oszalała - im mocniej ją ścinam tym bardziej odbija. Ściąga masę motyli - przekwitnięte kwiatostany po ścięciu zawiązują sie nowe i kwitnie do września. Na zdjęciu nie wyglądaja zbyt spektakularnie ale są mocno liliowo-fioletowe i fajnie sie komponuja z hortensjami.

20210731_125231.thumb.jpg.7544009d9a0506a702cae3f879a48095.jpg

  • Super! 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budleję ostatnio odkryliśmy przed urzędem gminy w Nadarzynie, masa motyli dookoła, ładnie wygląda, chcemy i będziemy mieć, teściowa już nam ogarnęła sadzonki od jakiegoś sąsiada :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, STIFF napisał:

po wiosennym kwitnieniu rabaty dostały drugie życie. Rusztły lilie, jeżówki, liatry, geranium, monardy etc. Niestety zapomniałem w tym roku posiać kosmosów a lubie je bo bardzo długo kwitną. Dlatego w jesień zostanią tylko astry i rozchodniki okazałe. No chyba, że cos dosadzę :)

20210731_125215.thumb.jpg.58e756a3e52841528aeea313da8ddb84.jpg

 

Budleja oszalała - im mocniej ją ścinam tym bardziej odbija. Ściąga masę motyli - przekwitnięte kwiatostany po ścięciu zawiązują sie nowe i kwitnie do września. Na zdjęciu nie wyglądaja zbyt spektakularnie ale są mocno liliowo-fioletowe i fajnie sie komponuja z hortensjami.

20210731_125231.thumb.jpg.7544009d9a0506a702cae3f879a48095.jpg

 

Na domku widzę lampki dekoracyjno-choinkowe, przygotowujesz się do Świąt ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

 

 Co masz miedzy kamieniami? Beton, jakiś piaseczek? 

Zwykly piasek, tzn taki kupny, jak mi ogrod robili, to poprosilem ich tylko o zrobienie miejsca pod moje kocie łby, wiec piasek ktory usypali, został ubity, zagęszczony, a potem ja wzialem młot o ulozylem kamienie. 

Wczesniej szukalem wiadomości w internecie jak robili to ludzie, to jednak większość wbija w beton, ale na forach tez bylo kilku gosci co poprsotu wbili w piasek i tez sie sprawdziło pod wzgledem trwałości. Zarasta troche mchem, a tam gdzie kamyki sa drobniejsze wchodzi trawa pomiedzy (zbyt drobne ale nie mialem większych potem) Zrobię zdjecia i pokaze jak to wygląda u mnie po 5 latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MateuszWwa napisał:

Zwykly piasek, tzn taki kupny, jak mi ogrod robili, to poprosilem ich tylko o zrobienie miejsca pod moje kocie łby, wiec piasek ktory usypali, został ubity, zagęszczony, a potem ja wzialem młot o ulozylem kamienie. 

Wczesniej szukalem wiadomości w internecie jak robili to ludzie, to jednak większość wbija w beton, ale na forach tez bylo kilku gosci co poprsotu wbili w piasek i tez sie sprawdziło pod wzgledem trwałości. Zarasta troche mchem, a tam gdzie kamyki sa drobniejsze wchodzi trawa pomiedzy (zbyt drobne ale nie mialem większych potem) Zrobię zdjecia i pokaze jak to wygląda u mnie po 5 latach. 

 

 

Byłbym wdzięczny bo na podsypce położyliśmy płyty kwarcytowe a szczeliny wysypaliśmy kruszonym granitem i się to nie sprawdza. :( 

 

Nie masz problemów z chwastami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pasie kompletnie nie mam, natomiast po drugiej stronie tam gdzie sa mniejsze kamienie, to wychodzi trochę perz i mech(chociaż mech to lubie), moze tu dali więcej piachu, nie wiem, ale chwasty nie wchodza. Natomiast ta druga to tez dosc malo, 2 razy w sezonie trzeba usiasc i trochę to powyrywać, mozna spsikac chastoxem na dwuliscienne i troche tez przususza perz. Dam jutro zdjecie drugiej strony ktora gorzej mi wyszła zeby pokazac jak noe robić, mysle ze to kwestia zbyt malych otoczakow. 

IMG_20210801_100104.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma kamienna alternatywe dla kostki brukowej to chętnie zobacze na przyszłość, jakies plyty kamienne? Tylko wlasnie czym wyfugowane? Tam na Kaszubach w krzywym domku do gort nogami, na terenie fajnie jest wybrukowane, widac ze to piasek z betonem aletak zrobione ze nie sa to szare betonowe fugi tylko dalej naturalnie to wyglada. Ogolem to kocham kamień polny, kamień, jak dla mnie nieskończony temat wystroju wnętrz, otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chojny napisał:

 

 

Byłbym wdzięczny bo na podsypce położyliśmy płyty kwarcytowe a szczeliny wysypaliśmy kruszonym granitem i się to nie sprawdza. :( 

 

Nie masz problemów z chwastami?

Ratunkiem może być fuga żywiczna która pod wpływem powietrza utwardza się w około 30 min. Jedyny warunek aby to nakładać w szczeliny minimum 0,8 cm pomimo instrukcji 0,3 cm

https://www.bruk-bet.pl/produkty/fugi-i-kruszywa/fuga-zywiczna-bruk-bet-prestige

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, llkuba napisał:

Na domku widzę lampki dekoracyjno-choinkowe, przygotowujesz się do Świąt ;) ?

a komu by się chciało ściągać. Zwłaszcza, że drewno na elewacji ma w kalenicy 8m wysokości i ledwo mi drabiny starczyło - nie będę tego powtarzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, STIFF napisał:

a komu by się chciało ściągać. Zwłaszcza, że drewno na elewacji ma w kalenicy 8m wysokości i ledwo mi drabiny starczyło - nie będę tego powtarzał :)

 

Jak lampki są przystosowane do montażu zewnętrznego to nie ma problemu ;).

 

@radekk świeci non-stop :biglol: a Kobieta płaci za prąd :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...