Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem wczoraj auto od mechanika :) na jednym kole trochę się zacięło zaciskowi ^_^

-6034833121859452863_121.thumb.jpg.dd0a212843abd2bbfa22397deda6c9b1.jpg

 

Trochę szkoda, bo na drugim kole jeszcze dużo "mięsa" było. Tak czy inaczej hamulce zrobione, nowe tarcze i klocki wleciały. Do tego też jeszcze wahacze aluminiowe wleciały :) i jeszcze kilka innych rzeczy porobione, ale - jak się już ogarnę - to już będzie opisane w moim wątku.

  • Super! 4
  • Trzymaj się 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LosioDriver napisał(a):

 

Jak ta grzałka działa?

Jest gniazdo w zderzaku, podpinam kabel 230v, grzałka grzeje blok silnika - czynnik chłodzący, a w kabinie dodatkowo chodzi coś ala mini farelka i grzeje kabinę ;) system DEFA

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aplam13 napisał(a):

Jest gniazdo w zderzaku, podpinam kabel 230v, grzałka grzeje blok silnika - czynnik chłodzący, a w kabinie dodatkowo chodzi coś ala mini farelka i grzeje kabinę ;) system DEFA

"kiedy marzy Ci sie Tesla, ale kochasz Subaru" :P:upside-down-face_1f643-small:

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aplam13 napisał(a):

Dokładnie, co ktoś przechodzi po podwórku i widzi kabel to jest "elektryka ładujesz"?:upside-down-face_1f643-small::D

Zrób symetryczne gniazdko z drugiej strony zderzaka i przeciągnij przewody do akumulatora, to sobie zrobisz plug in :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sartek napisał(a):

I jak wrażenia?

 

Pierwsze wrażenia pozytywne. Sam byłem ciekaw jak działa rozpórka elastyczna (ma pod tą osłoną gumową z napisem STi przegub kulowy). Taka rozpórka ma trzymać w kierunku poprzecznym i jednocześnie zapewniać mobilność w kierunku wzdłużnym (cytując opis ze strony STi :)).

Czuć w zakręcie, że jest bardziej przyczepnie, np. na ciasnych rondach, czy ślimakach wjazdowych na ekspresówki.
Jeżeli chodzi o komfort, to też nie ucierpiał, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić tego na jakiejś bardziej zniszczonej drodze.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem Outbacka do ASO na akcje serwisowe B)

 

W dniu 16.12.2023 o 06:25, Kiwi 4ester napisał(a):

Zrób symetryczne gniazdko z drugiej strony zderzaka i przeciągnij przewody do akumulatora, to sobie zrobisz plug in :biglol:

O dobry pomysł, ładowarka akumulatorów CTEK którą mam ma taką opcję:thumbup:

Edytowane przez aplam13
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 14:19, aplam13 napisał(a):

Jest gniazdo w zderzaku, podpinam kabel 230v, grzałka grzeje blok silnika - czynnik chłodzący, a w kabinie dodatkowo chodzi coś ala mini farelka i grzeje kabinę ;) system DEFA

A najlepsze że rano nie trzeba odśnieżać auta jak pada , za to jest inny problem jaki odkryłem od stosowania tego ogrzewania DEFA mianowicie przy mrozach śnieg topnieje i zamienia sie w lód osadzając się na klamkach i klapie paliwa przez co ciężko ją otworzyć. Czasem trzeba kluczykiem wyskrobać lód spod klapki paliwa :facepalm:

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 06:25, Kiwi 4ester napisał(a):

Zrób symetryczne gniazdko z drugiej strony zderzaka i przeciągnij przewody do akumulatora, to sobie zrobisz plug in :biglol:

Nie ma takiej potrzeby, ten system ma wbudowany prostownik i ładuje akumulator dodatkowo samodzielnie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rześki napisał(a):

Takie zapytanko drogich forumowiczów a mianowicie czy taki temat byłby potrzebny? Na razie z PLA zeby dopasować docelowo wydruk z TPU- guma. emoji848.pngemoji2960.pnge48a6da46704ad9bb1491aa88e9e57fb.jpg60db86ca3fbe9c4c46db40fedf17cb7e.jpg

Wysłane z mojego 22101320G przy użyciu Tapatalka
 


Tak!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...