Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem Blue, instalacja gazowa zrobiona; mój chłop mówił; że jak chce to może zainstalować dodatkowo cieczy nawilżającej z pompowtryskiwaczem; bawił się ktoś w coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vercy napisał(a):

Odebrałem Blue, instalacja gazowa zrobiona; mój chłop mówił; że jak chce to może zainstalować dodatkowo cieczy nawilżającej z pompowtryskiwaczem; bawił się ktoś w coś takiego?

 

Po AFR Ci chociaż stroił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vercy napisał(a):

Odebrałem Blue, instalacja gazowa zrobiona; mój chłop mówił; że jak chce to może zainstalować dodatkowo cieczy nawilżającej z pompowtryskiwaczem; bawił się ktoś w coś takiego?

Najśmieszniejsze jest to że te systemy działają na wolnych obrotach. Wtedy gdy najmniej potrzebujemy tej całej lubryfikacji. BRC broni się tym że to powoduje że wolniej luzy lecą. Bo mają ujowe instalacje. Których nie da się dobrze ustawić. Albo jest ubogo na dole a góra jest przelana albo na odwrót. Na forum LPG śmieją się że to Brak Regulacji Czegokolwiek.

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Max 84 napisał(a):

Odpuść sobie. To jest tylko kupa syfu w dolocie, ten olej wszystko zakleja i oblepia.

Większość poważnych gazowników nawet tego nie proponuje bo wiedzą że, to placebo.

Pewnie dlatego tego nie proponował; gość jest dobry w te klocki

 

12 godzin temu, 555marcin napisał(a):

 

Po AFR Ci chociaż stroił?

nie wiem co to więc nie odpowiem

 

11 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Najśmieszniejsze jest to że te systemy działają na wolnych obrotach. Wtedy gdy najmniej potrzebujemy tej całej lubryfikacji. BRC broni się tym że to powoduje że wolniej luzy lecą. Bo mają ujowe instalacje. Których nie da się dobrze ustawić. Albo jest ubogo na dole a góra jest przelana albo na odwrót. Na forum LPG śmieją się że to Brak Regulacji Czegokolwiek.

jeżeli to o to chodzi; to robi czasem jakieś korekty że OBD podłącza obejściem i wtedy coś tam ekstra koryguje; ale teraz tego nie robił; mówił ze poszło tak gładko że aż się zdziwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Orear napisał(a):

Wyczyściłem i nasmarowałem uszczelki w drzwiach. Gotowe na mrozy! ;)

To już czas? A czego używałeś? Ja w zeszłym roku back2black od shiny garage - z szafki wziałem na szybko, bo minusy już były i jedna aplikacja i nie przymrażało nic, nie brudziło też :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione ograniczniki 3 drzwi - na czwarte brakło trzeciego dnia, ale to pasażera przednie, prawie nie używane, pozostałe tak i jest różnica wielka - nie ma strachu otwierać pod górkę, na wietrze, przy ulicy czy w ciasnym miejcu parkingowym hehe :lol:

 

Długo trwało bo przy okazji, wymyłem uszczelki drzwi - te z atłasowym kiziu miziu - w sensie po myciu już pluszowe ale wcześniej jak kamień twarde, polecam szybki już nie wydają dźwięków. Oraz te stabilizatory wewn i zewn - futerko w dobrym stanie nawet - następnym razem wymienie na filc może. No i popsikane smarem białym na prowadnice szyby też :faja:

IMG_20231107_144409.jpg

IMG_20231106_150336.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, conradek napisał(a):

 

To już czas? A czego używałeś? Ja w zeszłym roku back2black od shiny garage - z szafki wziałem na szybko, bo minusy już były i jedna aplikacja i nie przymrażało nic, nie brudziło też :yahoo:

 

Wczoraj wieczorem termometr w aucie pokazał 3 stopnie. Miałem dzień wolny więc stwierdziłem, że nie ma na co czekać. 

A posmarowałem smarem silikonowym, jak co roku. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, conradek napisał(a):

Zrobione ograniczniki 3 drzwi - na czwarte brakło trzeciego dnia, ale to pasażera przednie, prawie nie używane, pozostałe tak i jest różnica wielka - nie ma strachu otwierać pod górkę, na wietrze, przy ulicy czy w ciasnym miejcu parkingowym hehe :lol:

 

Długo trwało bo przy okazji, wymyłem uszczelki drzwi - te z atłasowym kiziu miziu - w sensie po myciu już pluszowe ale wcześniej jak kamień twarde, polecam szybki już nie wydają dźwięków. Oraz te stabilizatory wewn i zewn - futerko w dobrym stanie nawet - następnym razem wymienie na filc może. No i popsikane smarem białym na prowadnice szyby też :faja:

IMG_20231107_144409.jpg

IMG_20231106_150336.jpg

Z tymi ogranicznikami to ostrożnie, bo ja też wymieniłem i na początku non stop kolano obite. :facepalm:

Z czasem się wyrobili i chodzą elegancko. Zabieg z cyklu obowiązkowych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Orear napisał(a):

@conradek @tasiorr1

 

Jak to się wymienia? Trzeba zdjąć boczek drzwi i się od wewnątrz dobrać? Pytam bo mam wygłuszone i nie za bardzo podejdę tam ręką prawdopodobnie. 

U mnie w wątku mam opisane co i jak:)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tasiorr1 napisał(a):

Z tymi ogranicznikami to ostrożnie, bo ja też wymieniłem i na początku non stop kolano obite. :facepalm:

Z czasem się wyrobili i chodzą elegancko. Zabieg z cyklu obowiązkowych ;) 

Haha... Kolano to nic bo już przyzwyczajone tak jak golenie, ale już kilka razy zębami się oparłem przy otwieraniu. Wcześniej same leciały do końca, a teraz się jakby zastanawiają i ja im wtedy "no śmiało, proszę, jeszcze kroczek" :lol:

 

Tak @Kiwi 4ester ma tak opisane, że nie trzeba po yt szukać, polecam tego allegrowicza :hi: 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tasiorr1 napisał(a):

Z tymi ogranicznikami to ostrożnie, bo ja też wymieniłem i na początku non stop kolano obite. :facepalm:

Z czasem się wyrobili i chodzą elegancko. Zabieg z cyklu obowiązkowych ;) 

Haha... Kolano to nic bo już przyzwyczajone tak jak golenie, ale już kilka razy zębami się oparłem przy otwieraniu. Wcześniej same leciały do końca, a teraz się jakby zastanawiają i ja im wtedy "no śmiało, proszę, jeszcze kroczek" :lol:

 

Tak @Kiwi 4ester ma tak opisane, że nie trzeba po yt szukać, polecam tego allegrowicza :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, conradek napisał(a):

Zrobione ograniczniki 3 drzwi - na czwarte brakło trzeciego dnia, ale to pasażera przednie, prawie nie używane, pozostałe tak i jest różnica wielka - nie ma strachu otwierać pod górkę, na wietrze, przy ulicy czy w ciasnym miejcu parkingowym hehe :lol:

 

Długo trwało bo przy okazji, wymyłem uszczelki drzwi - te z atłasowym kiziu miziu - w sensie po myciu już pluszowe ale wcześniej jak kamień twarde, polecam szybki już nie wydają dźwięków. Oraz te stabilizatory wewn i zewn - futerko w dobrym stanie nawet - następnym razem wymienie na filc może. No i popsikane smarem białym na prowadnice szyby też :faja:

IMG_20231107_144409.jpg

 

 

Zapodaj proszę jakieś wskazówki, jak się reguluje dociski i prowadzenie szyb podczas ponownego montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Orear napisał(a):

Jak to się wymienia? Trzeba zdjąć boczek drzwi i się od wewnątrz dobrać? Pytam bo mam wygłuszone i nie za bardzo podejdę tam ręką prawdopodobnie. 

W przednich drzwiach powinieneś sobie poradzić przez otwór od głośnika. W tylnych nie próbowałem tak manewrować, ale możliwe, że też się uda.
(na podstawie tego jak sam montowałem u siebie wygłuszenie i zmieniałem wkładki)

Edit. Ściągnięcie boczku to oczywiście konieczność. W Legacy IV/OBK III nie jest to trudne. Trzy zaślepki, dwie śruby. Znacznie trudniejsze jest założenie tego z powrotem, jeżeli ktoś, tak jak ja, napcha tam zbyt dużą ilość materiału wygłuszającego. :D 
 

 

Edytowane przez halvaekiu
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...