Jump to content

Misiek687

Nowy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Krosno
 • Auto
  Subaru Forester 2005 2.0 125km AWD

Recent Profile Visitors

233 profile views

Misiek687's Achievements

..:: Świeżynka ::..

..:: Świeżynka ::.. (1/13)

0

Reputation

 1. Generalnie to ostatnio mam jeden problem z takim charakterystycznym szarpaniem przy przyspieszaniu, opisany z resztą w innym moim temacie. Więc chciałbym się doradzić czy to akurat czujnik i ewentualnie go wymienić na warsztacie oraz przy okazji ogarnąć świece.
 2. Oczywiście, jeżeli zna się na tych nietypowych samochodach, tak jak to kolega wyżej powiedział, to jak najbardziej
 3. Witam, szukam mechanika znającego się na Subaru w okolicach Krosna/Brzozowa. Jeśli ktoś zna takowego, proszę o odpowiedź. Oraz drugie moje pytanie, czy ma ktoś opinie o subaru-serwis w Łańcucie?
 4. Jest ktoś w stanie powiedzieć czy te kąty są w porządku, czy pasuje zamówić ten czujnik? Chyba że ktoś ma inny pomysł.
 5. Otóż na początku zacząłem od najtańszej rzeczy, czyli zakupiłem ten moduł ELM w celu sprawdzenia kąta wyprzedzenia zapłonu. Sprawa wygląda tak, że po nocy/dłuższym postoju na wolnych obrotach kąt wacha się pomiędzy 11-14 i jest dość niestabilny, czyli często osiąga max. wartość 20 i poniżej tych 11 stopni. W samochodzie wyczuwalne są te skoki. Podczas ruszania kąt nie spada do 0, tylko wskakuje ponad 14. Natomiast po ponownym uruchomieniu silnika, kąt wynosi pomiędzy 7-10 i jest stabilny, bardzo rzadko występują jakieś odchyłki i przy ruszaniu też nie spada w okolice 0 tylko ponad 10 stopni. Na końcu dodam, że świece nie zostały jeszcze wymienione oraz kable wyglądają w porządku.
 6. A czy taki czujnik za niecałe 30zł da rade? Czy lepiej zainwestować w oryginał? https://allegro.pl/oferta/czujnik-spalania-stukowego-subaru-forester-sg-2-0-10709115917
 7. Dobre pytanie z tymi świecami . Forek kupiony 2k kilometrów temu i nie było tam zaglądane, więc pasuje od tego zacząć. Dzięki za trop, jeśli to nie pomoże wtedy trzeba będzie zobaczyć na ten kąt. Jeszcze takie pytanie na przyszłość, jaki kąt powinien tam widnieć?
 8. Witam. Otóż ostatnio zauważyłem w moim Forku SG 125km, benz., że przy przyspieszaniu (najczęściej na 2 biegu) szarpie albo w taki dziwny sposób dławi się silnik, jakby nie miał mocy. Ciekawe jest również to, że po ponownym uruchomieniu samochodu ten problem najczęściej ustępuje. Stąd moje pytanie, czy ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak to naprawić? Czasami jest to irytujące, ponieważ chcąc wyprzedzić, auto zaczyna skakać...
×
×
 • Create New...