Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu instalacja elek. kumplowi się zapaliła pod maską.. Ten sam problem.. Wniosek jeden. Ta jedna mała obowiązkowa gasnica, to za przeproszeniem gówno - taki anty mandat. Jeżeli naprawdę chce się mieć zabezpieczenie - 2kg to minimum.. A nie małe tałatajstwo, które nawet ważne być nie musi. :pstryk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Oktan napisał:

Gdybyś się przyjrzał @mio1 na zdjęcia jakie zamieściłem na poprzedniej stronie to byś wiedział że taka sama kolejność była w mojej robocie :)

a czy mam pewność że robiłeś bądź nie to już inna kwestia, pewne jest to że uzbrojonego auta nie zrobisz dobrze mastyką, jedyne co możesz to spaprać dookoła wszystko, bo nie da się mastykować dobrze uzbrojonego nadwozia.

 

 

Fakt, piękna, ale mało kto chce płacić za renowacje podwozia starego Subaru pięciocyfrowe kwoty, bo to masa roboczogodzin...

Dokładnie.  Dlatego ja przeważnie konserwację podwozia wykonuje w 90 % w nowych samochodach. Biorąc pod uwagę że godzina robocza u mnie w Austrii kosztuje około 150 euro. Ściągając wszystko jak wydech, zbiornik paliwa itd. w starym samochodzie rachunek byłby z kosmosu,  mało kto się decyduje na taki zabieg. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bikeman1 napisał:

Prze okropne skrzypienie wycieraczek mimo że wycieraczki były nowe zakładane teraz po zdjęciu niewidzialnej wycieraczki znowu jest cisza i masełko

Też miałem kiedyś takie problemy, o dziwo używałem najtańszego k2 niewidzialna wycieraczka i z tym środkiem nie było aż takiego wielkiego problemuB)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Danko napisał:

A i jaja niezle :biglol: Myślałem już, że rozwinie się ciekawa dyskusja, a skończyło się na pustych obelgach.. Szkoda I szanuję @Oktanza kulturę wypowiedzi, widać to nie jest oczywista sprawa.. Co by spamu nie było - dziś skrzywdzilem moją Niunię, bo druga Niunia prawie spóźniła się na pociąg :oops: Poza mega lepkim sprzęgłem, okazało się że samochód kompletnie się nie odpycha na zimnym

Dzięki za dobre słowo, staram się trzymać język na wodzy, a spuszczam go ze smyczy jak mam do tego poważny powód i poparcie argumentami, ale miło mi że od zawsze siedzę na stacji, przynajmniej mam benzynę we krwi :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aplam13 napisał:

Też miałem kiedyś takie problemy, o dziwo używałem najtańszego k2 niewidzialna wycieraczka i z tym środkiem nie było aż takiego wielkiego problemuB)

 

53 minuty temu, rosaskc napisał:

@bikeman1 @aplam13 użyjcie RainXa

 

Dokładnie i ja kiedyś nalożylem K2 i nie było takich historii jak z Glaco, tyle że krótko trzyma K2. Ale po tym GLACO efekt doprowadzający do szału przy pracy wycieraczek.

RainX nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Danko napisał:

Jakiś czas temu instalacja elek. kumplowi się zapaliła pod maską.. Ten sam problem.. Wniosek jeden. Ta jedna mała obowiązkowa gasnica, to za przeproszeniem gówno - taki anty mandat. Jeżeli naprawdę chce się mieć zabezpieczenie - 2kg to minimum.. A nie małe tałatajstwo, które nawet ważne być nie musi. :pstryk:

Dokładnie tak - dołączam do apelu, żeby wozić w samochodzie dużą gaśnicę. Ja parę lat temu skończyłem przygodę z dieslami po tym, jak w mojej Cytrynie C5 wybuchł filtr FAP i auto zaczęło się palić od spodu. Dzięki Bogu, że są na tym świecie ludzie o dobrym sercu, którzy zatrzymali się i pomagali gasić auto... 

 

 

1654250_979632718735017_8696737389962289825_n.jpg

10527345_979632598735029_2811501304967659380_n.jpg

11012131_979632655401690_7366365047138377214_n.jpg

11402836_979632642068358_477366933534863770_n.jpg

11406107_981225031909119_348701740423588406_o.jpg

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aplam13 napisał:

Nie omieszkam przetestować, K2 dobre bo tanie, ale jak wyżej krótko się trzyma i wg mnie upierdliwy w nakładaniu bo się strasznie maże;)

RainX się nie maże przy nakładaniu. Byłem pozytywnie zaskoczony łatwością aplikacji i efektem. 

Piszecie, że K2 krótko się trzyma - tzn. ile? :) Uważam, że to kwestia pogody, bo jeśli dużo pada i często używamy wycieraczek, to szybciej się warstwa wytrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dj Brabus napisał:

Dokładnie tak - dołączam do apelu, żeby wozić w samochodzie dużą gaśnicę.

Jaka to duża? Ja wożę 2kg i nie wiem, na ile by wystarczyła. Wożenie większej w osobówce, najlepiej w kabinie, żeby była pod ręką, to już się robi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rosaskc napisał:

Jaka to duża? Ja wożę 2kg i nie wiem, na ile by wystarczyła. Wożenie większej w osobówce, najlepiej w kabinie, żeby była pod ręką, to już się robi problem.

Ważne, że nie ten mały pierdek.. Wiadomo, że mało kto będzie wozil 5kg. Ale te małe wymagane starczaja na prysniecie, a parę razy sam też jej już używałem (tj. uzyczalem poszkodowanym). Z zaprzyjaźnionym mechanikiem śmiejemy się, że te maleństwo to co najwyżej pety w zapalniczce z gasi, o ile są radę :lol:

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kg gaśnicy wystarczy na zgaszenie co najwyżej żula :P

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 13:32, modeusz napisał:

Hej, ja też coś dzisiaj zrobiłem dla swojej.

Zgasiłem ogień : (

gggg.jpg

Znam Twój ból i wszystkie emocje towarzyszące...

Głowa do góry , będzie dobrze !

 

A ja wczoraj wyciągnąłem (rękami specjalisty) 3 drażniące wgniotki i jest pięknie :)

Edytowane przez mRoZiOo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...