Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, mio1 napisał:

Nie będę Ciebie przekonywał, zrobiłeś jak zrobiłeś, Twoja sprawa. A skąd masz pewność, czy ja to robiłem lub nie?

Zajmuję się "motoryzacją" kilkadziesiąt lat .To tyle z mojej strony.

 

Gdybyś się przyjrzał @mio1 na zdjęcia jakie zamieściłem na poprzedniej stronie to byś wiedział że taka sama kolejność była w mojej robocie :)

a czy mam pewność że robiłeś bądź nie to już inna kwestia, pewne jest to że uzbrojonego auta nie zrobisz dobrze mastyką, jedyne co możesz to spaprać dookoła wszystko, bo nie da się mastykować dobrze uzbrojonego nadwozia.

 

 

10 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Piękna robota !

Fakt, piękna, ale mało kto chce płacić za renowacje podwozia starego Subaru pięciocyfrowe kwoty, bo to masa roboczogodzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mio1 napisał:

ja wybrałbym inną metodę niż te woski

Dałbyś swojego Forestera MY17 do rozebrania do gołego nadwozia, żeby zabezpieczyć tymi polimerami?

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mio1 napisał:

Ja sam bym to zrobił ,mam sprzęt i możliwości. 

To czemu jeszcze tego nie zrobiłeś? Pewnie utrata gwarancji natychmiastowa, a po takim wosku jak dał @badyl nikt nie dyskutuje a auto zabezpieczone przed solą.

 

 

Z resztą nie ma wiecznej konserwacji, co roku powinni się myć podwozie i kontrolować stan, tylko to zapewnia długotrwałą ochronę, nawet polimery można zedrzeć o kamień, krawężnik czy inne czynniki drogowe. Także co by nie dać jak nie zadbasz i nie będziesz doglądał to i tak dupa z tyłu będzie ;)

Najporstszy przykład; Z podwoziem jest jak z silnikiem, nie zrobisz przeglądu olejowego na czas i korba może pokazać rogi :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kambol napisał:

Dałbyś swojego Forestera MY17 do rozebrania do gołego nadwozia, żeby zabezpieczyć tymi polimerami?

Z tego co kolega @mio1 napisał we wcześniejszej dyskusji, to zabezpieczy go pewnie bez rozbierania. Przynajmniej tak można z jego wypowiedzi zrozumieć zakres prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kolega @mio1 napisał we wcześniejszej dyskusji, to zabezpieczy go pewnie bez rozbierania. Przynajmniej tak można z jego wypowiedzi zrozumieć zakres prac.
Chciałbym zobaczyć efekt końcowy

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie techniczne -  sukces
Ja nigdy nie wjechałem na rolki . Zawsze ich straszyłem że skrzynia, że dccd , że 4x4 , a tak naprawdę przez tą dokładkę nie dało się wjechać
Ale stempel był , przecież widać że auto sprawne

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Oktan napisał:

Z tego co kolega @mio1 napisał we wcześniejszej dyskusji, to zabezpieczy go pewnie bez rozbierania. Przynajmniej tak można z jego wypowiedzi zrozumieć zakres prac.

Posiadasz jak widzę całą wiedzę tego świata ,nawet masz zdolności jasnowidzenia. 

 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mio1 napisał:

Posiadasz jak widzę całą wiedzę tego świata ,nawet masz zdolności jasnowidzenia. 

 

Powiem tak , swoje napisałeś, kto czy ta ze zrozumieniem i wie o konserwacji więcej to z pewnością uważa jak ja, ale może jesteś super-kozak z dziedzinie zabezpieczeń, nie wiem nie znamy się, ale jak na razie to majaczysz z deka. Jeśli masz wiedzę, to się podziel w  konstruktywny sposób, po to mamy forum, a jeśli nie, to nie drąż dalej bo śmiesznie to wygląda :) I żebyś zrozumiał o czym piszę, to Ci jeszcze raz i wszystkim czytającym powtórzę, w odniesieniu do sposobu zabezpieczenia MY17 robionego przez @badyl, nie da się zabezpieczyć dokładnie polimerem auta uzbrojonego, dlatego był dany tylko i wyłącznie wosk. Chciałbym zobaczyć jak Twoja praca wygląda, szczerze, bo może i złożę pokłon, ale póki co widzę że lubisz gaworzyć an bazie filmów z YT. Tyle z mojej strony.

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, badyl napisał:

Chciałbym zobaczyć efekt końcowy emoji16.png

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

Czekam niecierpliwie na kubeł zimnej wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja firma zajmuje się naprawami powypadkowymi. Kilka razy w roku robimy renowacje tzw zabytków 

Nie będę Tobie udowadniąl wyższości świąt Wielkiej nocy nad świętami Bozego narodzenia . Zakończy  temat bo jak widzę Twoje doświadczenia z motoryzacją kończą i zaczynają się na stacji benzynowej .Pozdrawiam Ciebie serdecznie i trzymaj się zdrowo .

  • Do kitu 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mio1 napisał:

jak widzę Twoje doświadczenia z motoryzacją kończą i zaczynają się na stacji benzynowej

Patrz zgadłeś, jasnowidz normalnie! Od zawsze tankuję ludziom gaz i kłaniam się pas, nic więcej nie umiem:biglol:

Widzisz, ja Ci tak naprawdę ani raz nie ubliżyłem w tej dyskusji, a Ty jedziesz z grubej rury, ale Twoje sprawa, mi przykro nie jest, cieszę się że tylko pokazałeś swoje prawdziwe oblicze w końcu.

Naprawy powypadkowe oraz renowacja zabytków to są rzeczy zupełnie różne od tego o czym tu rozmawialiśmy prze trzy strony tematu, ale żyj dalej w swoich przekonaniach, przecież to nie zabronione w tym kraju mieć swoje zdanie.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jaja niezle :biglol: Myślałem już, że rozwinie się ciekawa dyskusja, a skończyło się na pustych obelgach.. Szkoda I szanuję @Oktanza kulturę wypowiedzi, widać to nie jest oczywista sprawa.. Co by spamu nie było - dziś skrzywdzilem moją Niunię, bo druga Niunia prawie spóźniła się na pociąg :oops: Poza mega lepkim sprzęgłem, okazało się że samochód kompletnie się nie odpycha na zimnym

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej z motoru, uleczymy @modeusz nie smutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy wyleciał pod ciśnieniem i poszło na kolektory.. Wyciek gdzieś z okolic filtra oleju/nad filtrem. Cieszę się że trafiły się pośród przejezdnych osoby , które udostępniły mi swoje gaśnice. Pośród głuszy ostałby się jedynie nędzny wrak pojazdu.
Woźcie ze sobą dwie gaśnice albo przynajmniej jedną wielką :(

@Oktan obawiam się że silnik jednak popracował kilka sekund bez oleju : (

Edytowane przez modeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...