Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MacGregor napisał:

Tylna klapa Legacy / Outback 2004-2009.

Problem:

Blokująca się klamka tylnej klapy w kombi.

 

Jak wiedzą użytkownicy tych modeli to stały problem.

Niestety producent się nie postarał, oś na której pracuje klamka rdzewieje.

Co skutkuje blokowaniem się klamki, panoszącą się rdzą.

klamka-2.thumb.jpg.83013762bd180d18f3ea518296a4d5ef.jpg

 

Miałem dość "psikania" smarowidłami, bo dawało to krótkotrwały rezultat.

Wymontowałem kompletną klamkę, usunąłem zardzewiałą ośkę.

Ramkę klamki oddałem do piaskowania i malowania proszkowego.

Dorobiłem nową ośkę z "kwasówki".klamka-5.thumb.jpg.5667b41ff66792b10c21879006388cd7.jpg

 

Działa całą zimę i problem idzie w zapomnienie.

Polecam.

Ta wszędobylska rdza :facepalm: w Subarynce też się będę brał za stelaże siedzeń i się pozbyć problemu raz na zawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orear napisał:

Co to za ekranik masz na desce, który pokazuje 90? 

Wyświetlacz parametrów wpięty w OBD, taki jak z linku poniżej tylko ja zapłaciłem 90 pln:blink: ale to było bardzo dawno.

90 to prędkość z wprowadzoną korektą na oszukiwanie licznika, można robić takie rzeczy.

https://allegro.pl/oferta/autool-x50plus-wyswietlacz-head-up-hud-obd2-lcd-12-10083006949

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

Wyświetlacz parametrów wpięty w OBD, taki jak z linku poniżej tylko ja zapłaciłem 90 pln:blink: ale to było bardzo dawno.

90 to prędkość z wprowadzoną korektą na oszukiwanie licznika, można robić takie rzeczy.

https://allegro.pl/oferta/autool-x50plus-wyswietlacz-head-up-hud-obd2-lcd-12-10083006949

Dobra przebitka cenowa jest teraz :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koziolek napisał:

Wyświetlacz parametrów wpięty w OBD, taki jak z linku poniżej tylko ja zapłaciłem 90 pln:blink: ale to było bardzo dawno.

90 to prędkość z wprowadzoną korektą na oszukiwanie licznika, można robić takie rzeczy.

https://allegro.pl/oferta/autool-x50plus-wyswietlacz-head-up-hud-obd2-lcd-12-10083006949

Uuu, fancy! And expensive. :biglol:

Choć z drugiej strony ktoś ostatnio podobną rzecz wrzucał gdzieś na forum w niższej cenie i z tego co pamiętam nie działało jak powinno. Więc chyba warto czasem za coś zapłacić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii usztywnia budę, mniejsze drgania, naprężenia na szybę. Po montażu rozpórki można zauważyć również mniejsze trzeszczenie plastików wnętrza... No ale to jest różnie z tym, czasem placebo a czasem czuć, głównie w starszych autach jest pomocne. Auto jest bardziej zwarte jakby :P

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze producent :

 

Główne zalety i powody stosowania rozpórek:

  • usztywnienie karoserii
  • lepsze prowadzenie samochodu w zakrętach
  • zalecana przy sportowym zawieszeniu
  • poprawia komfort jazdy
  • zapobiega pękaniu przedniej szyby
  • zalecane w każdym starszym samochodzie
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattipk, @Gabin, @mawrot, @.Misza. 

Pytałem o AT bo ostatnio przemykało coś pokroju Wranglera i przy zamkniętym oknie na 11 piętrze dobrze się hałas niósł. Ciekawy byłem jak głośno w kabinie było wtedy ;) może miał zząbkowane opony albo jakieś skały czy drewno w bieżniku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, conradek napisał:

@mattipk, @Gabin, @mawrot, @.Misza. 

Pytałem o AT bo ostatnio przemykało coś pokroju Wranglera i przy zamkniętym oknie na 11 piętrze dobrze się hałas niósł. Ciekawy byłem jak głośno w kabinie było wtedy ;) może miał zząbkowane opony albo jakieś skały czy drewno w bieżniku :lol:

 

Jest opcja, że miał M/T czy Simex lub chociażby te agresywniejsze T/A (coś między A/T a M/T) - np BF Goodrich (dużo terenówek na nich jeździ zamiast na Yokohamach) :) albo jak mówisz - został mu jakiś syf z terenu, albo wgl hałas nie od opon skoro tak wysoko słychać :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłam żaróweczki :lol:

W końcu widzę z jaką prędkością jadę... :biglol:

 

20220301_175431.thumb.jpg.98a566f986e64e46fc5c0a93dd3ea11b.jpg20220301_170714.thumb.jpg.3db4fb1dfa43b261037d30b7b38dc6b4.jpg

 

A drugie zdjęcie przedstawia dlaczego nie mogę pracować jako mechanik... przecież brudnego nie można złożyć i trzeba wszystko wyczyścić dokładnie (wraz z zabezpieczeniem plastików) :biglol: To już chyba choroba... :unsure:

  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2022 o 20:33, grummi napisał:

Z kolei podobno najwięcej ma sensu, gdy jest górna i dolna.

I tak i nie, według producenta nie wszystkie rozpórki powinny być ze sobą montowane, dotyczy np. Flexible od Sti.

https://www.sti.jp/en/parts/legacyb4_bl/chassis/ST2051021010/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w posiadanie drogą kupna takiego filtra fazy lotnej "LPG"
IMG_20220302_213120.thumb.jpg.d124b899df37638ce0b3e758f1850ce3.jpgIMG_20220302_213210.thumb.jpg.3819fe3e069ec20558a5f62e50105d61.jpg W najbliższy weekend w planach jest konsylium naukowe połączone z warsztatami. 
Polecam. U mnie spisuje się idealnie, od ok 2 lat.
Dużą zaletą samego wkładu jest duża powierzchnia filtrująca.
Wkład tani i bardzo szybko oraz wygodnie się go wymienia.
48f5804126394f88b57753662e8ae63f.jpg
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkim tygodniu w pracy, dzisiaj dzień relaksu. Czerwony dostał nową hamulcownie z przodu. Później wtryskiwacze gazu zażyły relaksacyjna kąpiel w myjce ultradźwiękowej. 

IMG_20220305_144412.jpg

IMG_20220305_144421.jpg

IMG_20220305_145903.jpg

IMG_20220305_133900.jpg

IMG_20220305_134703.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ewemarkam napisał:

Dobrze pocykac wtryskami podczas czyszczenia. Ale to i tak na pewno im pomogło. Co tam wlales?

IPA. Przełączanie na gaz stało się znowu nieodczuwalne, jutro zobaczę jak po nocnym postoju... 

Edit

Po nocnym postoju pod chmurką przełączenie na LPG również nieodczuwalne :yahoo:. Czyszczenie wtryskiwaczy zlikwidowało problem szarpania przy przełączaniu Pb/LPG

Edytowane przez Artman84
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA. Przełączanie na gaz stało się znowu nieodczuwalne, jutro zobaczę jak po nocnym postoju... 
Ostatnio koledze czyściliśmy, ale wsadziliśmy do brudpur 10% rozcieńczony. Też była mega poprawa.
Drugi przyniósł zawory z pompy z silnika D4D Toyoty, po czyszczeniu zaczął normalnie pracować. Te myjki to genialna sprawa.
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...