Skocz do zawartości

Gdzie produkowany jest najnowszy forester diesel?


najman

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo ,ze jestes tu nowy to glupszego pytania dawno tu nie bylo....Tak jest on produkowany w Japoni tj. auto i silnik. To nie Toyota ,ze buda robiona w Anglii a silnik w Jelczu Laskowicach.

Warto zauwazyc ,ze na jednym elemencie silnika jest wybite "made in slovakia", to jest jakies metalowe mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ,ze jestes tu nowy to glupszego pytania dawno tu nie bylo....

Bez przesady z tym walcowaniem... reakcja jakby kolega zapytal czy Jezusek ma aby na pewno nozki przybite :roll: Subaraki to bardzo fajne auta, moze nawet zajefajne, ale to tylko auta... a prawa rynku sa takie, ze jesli bedzie sie oplacac, to na Tajwanie zaczna produkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego glupie pytanie? Wiem ze toyota produkuje silniki w Polsce, Nissana Navare np skladaja w hiszpanii, bmw serii X w USA, honde civic coupe w USA a hathback w anglii. Nowy uzytkownik = glupi uzytkownik? Wec na cholere jest to forum? Zniechecic sie mozna takimi ludzmi ale dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przezywam;) ale draznia mnie takie zbedne komentarze. Mialem watpliwosci bo deska rozdzielcza nie grzeszy materialami wykonczeniowymi. Kolega ma honde civic 97r coupe i tam plastiki sa o niebo przyjemniejsze w dotyku. Chociaz mysle ze tutaj to wzgledy ekologii i recyklingu, ale z drugiej strony inni producenci sie troche bardziej postarali. Zreszta to drobnostka. Fajnie ze subaru produkuja jeszcze w japonii i mozna powiedziec ze to oryginalny "japonczyk";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam,ze chyba Subaru kojarzy sie na tyle z produkcja w Japonii ze takie pytania sa zbedne ale widac sie pomylilem:)

 

coz powiem tak, a subaraki made in USA? ktorych nawet u nas masa jezdzi? :roll:

 

a co pochodzenia części do aut made in Japan bym sie tak nie ekscytował, mysle ze obecnie wiecej czesci niz jakies tam pojedyncze mocowanie jest robione gdziekolwiek na swiecie (z ktorych wiele nie ma zreszta zadnych oznaczeń) Bardziej istotna jest jak już ktos zauważył kadra, mysl techniczna i procedury jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale draznia mnie takie zbedne komentarze. Mialem watpliwosci bo deska rozdzielcza nie grzeszy materialami wykonczeniowymi

 

kupiłem żonie fiata stilo na pełnej wersji, i fiat tutaj deklasuje subaru materiałami, wszystko miękkie, słupki powleczone materiałami, wszędzie skóra nawet na boczkach drzwi a nie materiał skóro podobny jak w moim forku gdzie skóra to chyba tylko siedzenia, deska mięciutka itd, mnóstwo elektroniki, nawet czujnik brudnego powietrza i automatyczny obieg wewnętrzny, nawigacja z dokładną mapą polski itd. To jest mój pierwszy fiat i jeśli chodzi o polot w rozwiązaniach, myśleniu o komforcie to naprawdę dobrze wygląda. Oczywiście porównuję go to forka bo pewnie w łegacy jest inaczej. Tak czy inaczej mój forek kosztował 168k więc powinny też być materiałowe a nie te przeklęte japońskie szare plastki. Oczywiście żadna siła nie zmusi mnie na zmianę forka no coś innego

 

W sklepie Subaru powiedziano mi, że firma ma tylko 2 fabryki samochodów: w Japonii i w USA.

bzdura, justy produkują w europie, ale fakt na prawie każdej części w forku napisane "made in japan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że na końcu dodałeś to o "żadnej sile"

 

moje następne auto to będzie pewnie forek hybryda lub forek z czymś innym ekologicznym. Do korków brakuje silnika np 20KM który by popychał auto tak jak np w prius.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Toyota ,ze buda robiona w Anglii a silnik w Jelczu Laskowicach.

Wyczytałem ostatnio, że najbardziej (statystycznie) niezawodnym samochodem "na swiecie" jest Toyota Corolla Verso, a ta jest (podobno) produkowana w ...Turcji. Tak samo mojej żony Nissan Tiida jest produkowany (głównie na rynek USA, gdzie jest popularnym, tanim, ale pewnym autem) ... w Meksyku. Podobno "najlepsze" Toyoty Camry są produkowane w Australii, a nie gdzie indziej.

Ale nie znaczy to, że nie cieszymy się z tego, że Forestery Diesle są robione w Japonii. Z jakością japońskich plastików Forestera to rzeczywiście mogłaby by być mniej siermiężna. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Micra mojej żony został wyprodukowany 10 lat temu w Swindon w Angli. Nie pozbywamy się go tylko dlatego, że jeszcze nic się w nim nie popsuło.

 

moja żaba dopóki gość mi jej nie skasował też była bezawaryjna pomimo, że to już był nissan renault. Teraz świeżo kupiony fiat stilo i zobaczymy.

 

zwroc uwage ze poza znaczkiem z plejadami to ten model za wiele wspolnego z subaru nie ma

 

fakt, ale może bezawaryjność?

 

bo subaru się nie psują, psują je użyszkodnicy i aso :twisted:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...