Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do kolegów co grają w Dirt Rally. Czy wy też macie deadzone na kole kierownicy? Różne ustawienia próbowałem i nie mogę z tym dojść do porozumienia. MOja kiera to G25 ustawienia w Logitech profiler i w gloalnych ustawieniach kontolerów to: kąt obrotu 540 stopni, FF 100%, centering spring - wyłączony. Ustawienia w Dirt: deadzone 0%, Saturation 80%, linearity 5

 

Porównując pracę kierownicy w Dirt do Asetto Corsa z PC lub do GT6 z PS3 to jestem rozczarowany brakiem "podążania" gry za naszymi ruchami kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy, ze sie upgrade auta robi? Wieksza zwezka? ;)

Na początku auto nie ma zainstalowanych upgradów, wpadają w czasie jazdy. Obniżenie wagi, zwiększenie mocy silnika, turbo itp. Na początku Subaru 555 miało 243 koni i ledwo żywe turbo, ostro musiałem atakować aby wbić się do trójki z minutą straty na mecie rajdu. Teraz mam 300 km, brzmi jak auto i poza Walią walczę o zwycięstwo.

 

W piątek miałem akcję, rajd niemiec, 8 SS z czego 2x12 kilometrów. Na drugim długim SS, przedostastnim w rajdzie ciąłem się z kolesiem na dziesiąte, żeby przegrać odcinek o 0,175 s :|. Na ostatnim odcinku też cięcie na dziesiątne do 3 splitu, na mecie patrzę mam 9 s przewagi. Wyniki otwieram, wygrałem rajd, koleś na drugim ma 8 min straty, rywale się posypali na ostatnim odcinku. 2 razy mi się zdarzyło, że jak cisnę na wygraną, to rywale dzwonią. Jak jadę na dojechanie to nikt nie wypada :)

 

 

Mam pytanko do kolegów co grają w Dirt Rally. Czy wy też macie deadzone na kole kierownicy? Różne ustawienia próbowałem i nie mogę z tym dojść do porozumienia. MOja kiera to G25 ustawienia w Logitech profiler i w gloalnych ustawieniach kontolerów to: kąt obrotu 540 stopni, FF 100%, centering spring - wyłączony. Ustawienia w Dirt: deadzone 0%, Saturation 80%, linearity 5

 

Porównując pracę kierownicy w Dirt do Asetto Corsa z PC lub do GT6 z PS3 to jestem rozczarowany brakiem "podążania" gry za naszymi ruchami kierownicy. 

Ja mam G27, nie bawiłem się w ustawienia poza zmianą mapowania paru przycisków i jestem zadowolony. Auto prowadzi się precyzyjnie i robi to co ma robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o wirtualnych. Nie wiem, może to tylko złudzenie, ale im bardziej cisnę i jadę na granicy tym bardziej rywale robią błędy.

 

Do tego można powtórzyć odcinek, w sumie 5 razy na rajd. Ale jak jedziesz 7 minut i wydzwonisz lekko to już nie resetujesz bo szkoda czasu :) Podsumowując, jak na grę na tym poziomie rozwoju, to mnie zaskakuje pozytywnie. Aut sporo, ale pewnie jeszcze dojdzie kilkanaście, trasy oczywiście też muszą urosnąć, przydałaby się jeszcze jakaś fabularna kariera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie może czy można kupić Dirt Rally normalnie w pudełku? Szukałem w MediaMarkcie itd. i nie widzę nigdzie...

 

I drugie pytanie - czy można do tej gry siadać z kierą troszkę tańszą. Nie koniecznie G25 czy G27?

 

Bardzo podoba mi się ta: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/kierownica-logitech-driving-force-gt-1

 

Wygląda fajnie i cena przystępna. Kiedyś chyba na niej grałem i nawet obrót kierownicy jest całkiem sensowny.

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirt Rally w wersji pudełkowej ma być w sprzedaży chyba od 4 kwietnia.

 

A ta kierownica będzie się bardzo dobrze nadawała, sam na niej czasem pogrywam. Coś chyba w lutym jak ją kupiłem w Media Markt to była promocja za 399 zł. Także czasem można taniej ją złapać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu, poszukaj tej kierownicy jako uzywanej. Jest na rynku juz ponad 7 lat i w tym czasie pewnie wiele osob zamienilo ja na cos z serii G. Jak bys byl blizej to dalbym ci za piwo Driving Force Pro, tez ma obrót 900 stopni.

 

Jezeli ktos uzywa symulatora iRacing to mozna sobie juz pojezdzic na Nurburgring.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...