Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym kupił AG. chyba że bezwzględnie wymagasz idealnych wskazań to kup defi, ale 3 wskaźniki z daszkiem wyjdzie dobrze ponad 3kpln...

Dokładność nie jest dla mnie priorytetem, bardziej zależy mi na bezawaryjnej pracy. Jeśli AG, to jaka seria jest najlepsza, SM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te najdroższe działają a serwis jest w miarę bezproblemowy z tego co wiem. zresztą tam się prędzej czujnik zepsuje niż zegar, a te są bezproblemowo dostępne w raczej w miarę dobrych cenach. u znajomego w styczniu 2012 montowałem do leona tdi boost i temp oleju, jedyna awaria to uszkodzony czujnik temp oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałem kupić kiedyś zegary w GlowShift, ale koszt przesyłki do Polski + dziwna forma płatności + potencjalne cło dało finalnie dość słoną kwotę, więc sprawdź może wcześniej jak to finalnie cenowo wychodzi.

Płacić można przez Paypall, więc spoko, ale przesyłka... jednak nie jest darmowa: $61 lub $25 w zależności od opcji... Jeśli dojdzie cło, to już porażka.

 

 

Niby tak, ale jak chciałem u Nich zamówić trzy wskaźniki + daszek + podstawkę pod filtr to powiedzieli że w grę wchodzi tylko "Wire transfer", czyli przelew zagraniczny a wtedy traci się na podwójnym przewalutowaniu po słabym kursie (PLN -> EURO -> USD) i bank zdziera za przelew jeszcze dodatkową kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy czujnik EGT Greddy będzie pasował do innych zegarów?

 

To samo pytanie o czujnik ciśnienia oleju.

 

Nie działa mi zegar od EGT, a myslalem ze cały zestaw wymienić bo mi się nie podobają.

 

Czujniki EGT to są termopary. Termopara to bardzo proste ustrojstwo - składa się z zgrzanych ze sobą dwóch drutów, każdy z innego metalu/stopu. I tych rodzajów stopów stosowanych w termoparach nie ma wiele, jest w zasadzie tylko kilka rodzajów, które w dodatku mają inne zakresy pomiarowe. Wszystkie termopary w ramach danego typu - są sobie równe, mierzą identycznie, różnice są jedynie mechaniczne (wytrzymałość, rozmiar itd), ale elektrycznie mierzą dokładnie tak samo  = są zamienne. 

Do zakresu temperatur spalin w zasadzie najlepiej nadaje się typ termopary typu K który w dodatku jest tani (w porównaniu do innych bardziej wyszukanych stopów z platyną itd) i popularny. Wielokrotnie zmieniałem sztuki termopar - byle było zachowane że jest to typ K, to będzie pasowało. W praktyce w EGT każda termopara działa z każdym ustrojem pomiarowym, byle długość przewodów i ich sposób mocowania przypasować. (przewodów od termopary nie można ot tak sobie "przedłużać byleczym")  

 

Za to czujnik ciśnienia oleju ... to już gorsza sprawa, nie zawsze pasuje, bo są przeróżne...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam wskaźniki STRI DSD  SLM II i ostatnio podczas jazdy wskaźnik od tem. oleju wyłączył się i zaczeła mrygać wskazówka ? pomyślałem, że to czujnik kupiłem nowy podłączyłem go nie instalując jeszcze do silnika, a wskazówka dalej mryga :( wychodzi na to ze popsuł sie wskaźnik, jak odpale samochod wskaznik sie podswietla wskazowka robi  ceremonie startu poswieci sie z minute i gasnie, a wskazówka mryga:( chociaż ostanio raz zadziałał, znów pokazywał temperature, ale juz po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu przestał działać. Czy ktoś naprawia takie rzeczy? wogole to jest jakiś dystrybutor na Polske STRI? rachunek gdzies posiałem, a już nie pamietam gdzie to kupowałem i kiedy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapoznałem sie z praktycznie całym wątkiem i chciałbym go nieco odświeżyć. A mianowicie Wasze propozycje padały ok 5 lat temu, moze coś pojawiło sie na rynku lepszego, mniej awaryjnego za rozsądne pieniądze.

Do Imprezy STI 2004 r US 2,5 (zakuty) potrzebuje wskaźników temp. oleju/ciśnienia oleju/ egt (boost mam stary). Autem nie jeżdzę na codzien, raczej głównie pojeżdzawki, nieraz poznań itp. .

Po przeczytaniu wątku:

1. najlepsze defi- ale najdroższe

2.ewentualnie STRI- ale nie mają dźwiękowych powiadomień

3. AG- zdanie sa podzielone, jednak ze względu ze autkiem sie ścigam, to wole mieć większą pewność bezawaryjności.

Są to typy z przed 5 lat, czy cośsie zieniło? polecacie jakieś konkretne modele?

 

co do montażu to chciałbym zamontować na środku, zatem rozumiem ze polecacie daszek defi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defi, Stack - to chyba czołówka, drogie ale porządne. STRI - półka średnia, ale osobiście wolałbym chyba AG z tej najwyższej serii, bo wskazania się w miarę pokrywają z innymi zegarami, tylko czujniki bywają awaryjne(o uszkodzonych zegarach nie słyszałem). chyba że interesuje Cię coś jeszcze innego, to popatrz na Minidisplay od RWD Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zalezy Ci na bling-bling, a na odczytach i logowaniu, to moze warto pomyslec np. o Zeitronix zt-2 z odpowiednim zestawem czujek?

Zeitronix ma jedną dużą wadę. Brak alertów. No i moim zdaniem kompletnie skopany wyświetlacz bo płytka drukowana na której jest zamontowany jest 3x większa niż on sam. I nijak nie idzie tego sensownie zamontować, żeby to jakoś wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jestem po montażu i jednak z lektury wynika, że przyda się jeszcze ciśnienie oleju. 18-go oddaję auto do serwisu i chętnie zleciłbym również montaż czujnika tylko chciałbym umieścić go na obudowie kolumny kierownicy (widziałem na foto) - teraz pytanie - czy to się montuje standardowym "kubeczku" czy jest jakiś inny adapter?

Chodzi mi dokładnie o ten czujnik: http://www.motointegrator.pl/produkty/225934-wskaznik-cisnienia-oleju-stri-xc5205w

 

Jak Ci się sprawują wskaźniki STRI? Obecnie jestem na etapie planowania ubogacania mojego potForka. Jako, że większość daszków ma miejsce na 3 wskaźniki to chcę wrzucić EGT, Turbo i najprawdopodobniej Temperaturę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jestem po montażu i jednak z lektury wynika, że przyda się jeszcze ciśnienie oleju. 18-go oddaję auto do serwisu i chętnie zleciłbym również montaż czujnika tylko chciałbym umieścić go na obudowie kolumny kierownicy (widziałem na foto) - teraz pytanie - czy to się montuje standardowym "kubeczku" czy jest jakiś inny adapter?

Chodzi mi dokładnie o ten czujnik: http://www.motointegrator.pl/produkty/225934-wskaznik-cisnienia-oleju-stri-xc5205w

 

Jak Ci się sprawują wskaźniki STRI? Obecnie jestem na etapie planowania ubogacania mojego potForka. Jako, że większość daszków ma miejsce na 3 wskaźniki to chcę wrzucić EGT, Turbo i najprawdopodobniej Temperaturę oleju.

 

 

Mam dokładnie taki zestaw STRI (DSD coś tam) od ok. 3 lat i śmiga wyśmienicie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie zegary firmy depo , nie sa to górnolotne zegary ale po opiniach w necie ludzie nawet sobie chwalą, ja narazie mam 3 miesiace i jestem zadowolony. Mam boost i temp oleju , boost chodzi pięknie , zegar temp oleju tez działa bez zarzutu ale denerwuje mnie w nim to ze jest moze nie tak wyskalowany jak bym chciał bo podczas normalnej jazdy 80/90 stopni oleju to wskazówka wyglada tak jakby nic sie niedziało ( około 1/4 skali koła) mało widowiskowo ale zadanie spełnia dobrze. a cena przyzwoita. 

 

załączyłbym jakies foto ale niewiem jak 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale trzeba jeszcze dokupić centralkę i czujniki.

i tu zaczynaja sie schody ;)

 

Centralkę można zamienić za dodatkowe $150 lub polować na używkę np. na Ebaju. To nie są AG czy inne Depo, jakość musi kosztować :P. Mnie nie stać, ale też nie wykorzystam potencjału Blitza, dlatego szukam jakiegoś kompromisowego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...