Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie techniczne felga 18x8,5 cali ET45 nie będzie za szeroka? 8 cali trenowałem i było ok ale 8,5? Chodzi dokładnie o Enkei Izumo oczywiście pod zacisk STI pasujący.

Capricorn, nie wiem czy pomogę, ale felgi te zakładają na BRZ oraz Forestery tak więc szansa jest, że i na Twojego Speca wejdą i nie będą za szerokie ;)

gt86_izumo_seite.jpg

Kiedyś widziałem BRZ na felgach na których są Spece poliftowe :)

Tadamm B)

p3.jpg?ct=df9f879a8c5a

p2.jpg?ct=8ec39fbedd71

p4.jpg?ct=1f2b7beae291

p6.jpg?ct=8ec39fbedd71

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i decyzją zapadła. Szukam spec b do 2006r. Jako że przebywam na wyspach mam nadzieję że będzie łatwiej znaleźć coś wartego uwagi. Ciągle podoba mi się forester sti...Ale trochę boję się 2,5t.

Brat ma w outbacku...i nie, dziękuję:)

Gdyby ktoś coś wiedział o jakimś zacnym sprzęcie, dajcie cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciągle podoba mi się forester sti...Ale trochę boję się 2,5t.

 

Scigalem sie z takim po zakretach - na prostej szybszy, ale w zakretach cienki ;)

 

http://youtu.be/VxtkYqpv8Fc 

 

 

Marcin popraw link bo nie działa, a też chciałbym zobaczyć :)

No i decyzją zapadła. Szukam spec b do 2006r. Jako że przebywam na wyspach mam nadzieję że będzie łatwiej znaleźć coś wartego uwagi. Ciągle podoba mi się forester sti...Ale trochę boję się 2,5t.

Brat ma w outbacku...i nie, dziękuję :)

Gdyby ktoś coś wiedział o jakimś zacnym sprzęcie, dajcie cynk.

 

A nie wolał byś poliftowego Speca? Rozumiem że kwestia € zmusza do szukania przedlifta :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz byla Sniezka II vel Szuga :P Czyli manual

Uściślając jeszcze bardziej Szuga Spec.B była MY08, a śnieżka A/T którą widuje w Krakowie jest jak się nie mylę MY07 B)

 

Jeszcze kilka tygodni temu na Ukrainie była na sprzedaż bliźniaczka Twojego exSpec.B

Całkiem podobna nieprawdaż :)

752488_3.jpg

752484_3.jpg

752485_3.jpg

752486_3.jpg

752487_3.jpg

752483_3.jpg

Tyle, że bez navi ;)

752489_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, a teraz? ;)

 

No fajny filmik, ale rozumiem że to Forek zrobiony na STI ze standardowym zawieszeniem a nie oryginał FSTI? Jak przeglądam ten wątek to powoli robi mi się garaż marzeń:

Spec-B kombi - auto w trasy, rodzinnie http://www.mobile.de/pl/marka/subaru/model/legacy/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:subaru,mdl:legacy,mld:spec+b,ger:manual_gear,pwn:147/pg:vipcar/188040480.html

Forek XT mój obecny - jazda na codzień, miasto i krótkie trasy, lekki teren

STI MY05 - weekendowo :)

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ciągle podoba mi się forester sti...Ale trochę boję się 2,5t.

Scigalem sie z takim po zakretach - na prostej szybszy, ale w zakretach cienki ;

A nie wolał byś poliftowego Speca? Rozumiem że kwestia € zmusza do szukania przedlifta :rolleyes:
Jasne że wolałbym...tylko że te £! Za spec b do 2006 Road tax to coś ok 260£ a polift 480£ rocznie.

...Ale kto wie...

Pzdr

Edytowane przez 338LM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tax to jest mala sprawa i tak wiele taniej niz w ie. ale lepiej sprawdz czy ci to ubezpieczą, no ale do 2006 byly tam 2.0t i mialy 280hp w 5mt lub 265 w automacie no i byly bardziej niezawodne niz 2.5 lzejsze i o wiele lepiej sie zbieraly, a tak jak juz kiedys pisalem wydaje mi sie ze 2003 i sam poczatek 2004 (produkcja dalej 2003) mialy standardowo wydech sti genome


a brzmi on niesamowicie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Subaru Legacy spec-b. Dokładnie ten egzemplarz. http://otomoto.pl/subaru-legacy-3-0-r-h6-spec-b-manual-C32931367.html

Gdzie można go sprawdzić? Czy warto brać ten samochód? Na stronie carfax podają, że vin jest błędny.

 

Sprawdź kilka stron wstecz, OWOC już "rozgryzał" to auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Subaru Legacy spec-b. Dokładnie ten egzemplarz. http://otomoto.pl/subaru-legacy-3-0-r-h6-spec-b-manual-C32931367.html

Gdzie można go sprawdzić? Czy warto brać ten samochód? Na stronie carfax podają, że vin jest błędny.

10W60 do N/A ?

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/8853-pytanie-do-dyrekcji-subaru-import-polska-dotyczace-oleju/?p=271241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kilka stron wstecz, OWOC już "rozgryzał" to auto

 

 

Właśnie sprawdziłem i wynika z tego, że niepewna przeszłość i że długo stoi to ogłoszenie. Szkoda. 

Na jakich stronach najlepiej szukać spec-b? Wrzucacie tu zdjęcia, ale często nie ma linków.

Edytowane przez deyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Subaru Legacy spec-b. Dokładnie ten egzemplarz. http://otomoto.pl/subaru-legacy-3-0-r-h6-spec-b-manual-C32931367.html

Gdzie można go sprawdzić? Czy warto brać ten samochód? Na stronie carfax podają, że vin jest błędny.

 

 

Sprawdź kilka stron wstecz, OWOC już "rozgryzał" to auto

 

 

Właśnie sprawdziłem i wynika z tego, że niepewna przeszłość i że długo stoi to ogłoszenie. Szkoda. 

 

Na jakich stronach najlepiej szukać spec-b? Wrzucacie tu zdjęcia, ale często nie ma linków.

 

Witaj,

 

Fajnie, że kolega zainteresował się tak nietuzinkowym modelem Subaru jak Legacy w wersji Spec.B.

Nie wiem, może dlatego, że mam gorsze dni ostatnio, ale wyczuwam troszeczkę nutkę roszczeniową w Twoich pytaniach...

Mam nadzieje, że zaznajomiłeś się z informacjami jakim samochodem jest wersja Spec.B i dlaczego podaż i zarazem popyt zwłaszcza wersji z przed tzw liftu jest tak marginalny. 

 

Ja z racji m.in ogromnej sympatii do Spec.B staram się monitorować rynek i dzielić się tym co znalazłem w tym wątku, ale nie traktujcie moich wpisów jak opinii wyroczni gdyż jest wręcz nie możliwym ocenić kondycję danego egzemplarza na podstawie suchych informacji z ogłoszenia czy zdjęć.To, że napisałem iż ten egz długo się sprzedaje nie znaczy, że jest zły i z daleka od niego. Gro potencjalnych nabywców tej klasy auta/założonego budżetu nie spojrzy na to auto a jak spojrzy to tylko po to żeby stwierdzić, że za podobną kwotę kupi inne auto młodsze i na pewno lepiej wypasione z całym wachlarzem e-wodotrysków.

Subaru ogólnie są autami dla bardzo specyficznej w pozytywnym tego słowa znaczeniu grupy entuzjastów motoryzacji ew koneserów b.dobrych jakościowo rzeczy nie koniecznie bardzo popularnych.

 

Ok, wracając do Twoich pytań. Jeśli się zapoznasz z charakterystyką modelu Spec.B i nadal będziesz chciał posiadać samochód do czerpania radości z prowadzenia o każdej porze roku to uważam, że powinieneś z racji polskiego pochodzenia auta zaczerpnąć info u źródła czyli tam gdzie były robione przeglądy.

Zrobić tzw porządny przegląd przed zakupowy po którym powinieneś dostać czarno na białym w jakim stanie jest auto, jeśli wynik badania będzie Cię satysfakcjonował przyjechać pojeździć, przemyśleć jeszcze raz i ew kupić  :)   

W carfaxie nic nie znajdziesz bo tak jak pisałem jest to wersja europejska składana w Japonii, kupiona w polskim salonie. A jest to niewątpliwie jakiś tam +. 

A czy warto... Wtedy sam odpowiesz sobie na to pytanie.

 

Ja z mojej strony dodam, ze na poprzedniej stronie zamieściłem chyba większość info jakie krążą w internetach :P Nawet vin rozkodowałem. Tyle że z VIN to odczytać możemy marne informacje jak data produkcji, silnik, skrzynka i jaki kolor... Ale dobre i to.

 

Na zachętę dodam, przypomnę, że ten egz posiada układ wydechowy bardzo kawiorowy firmy PRODRIVE który brzmi urzekająco i myślę, że choć by dla tego powinieneś zobaczyć to auto  :)

 

Ja ostatnimi dniami zamiast słuchać normalnej muzyki m.in z radiowej Trójki na moich słuchawkach AKG wsłuchuje się w muzykę w wykonaniu Spec.B z właśnie wydechem Prodrive :wub:

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem, może dlatego, że mam gorsze dni ostatnio, ale wyczuwam troszeczkę nutkę roszczeniową w Twoich pytaniach...

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie chciałem by moje pytanie zabrzmiało roszczeniowo. Nie mam dużego doświadczenia w kupowaniu aut, nie znam się na nich za dobrze. Przeczytałem już sporo na temat spec-b i uznałem, że chcę nim jeździć i stać mnie na to. Poprosiłem o pomoc na forum, ale może formę pytania wybrałem nieodpowiednią. Jutro zadzwonię do serwisu Subaru i spytam czy mają jakieś informacje na temat tego egzemplarza. Czy mógłbyś powiedzieć gdzie najlepiej zrobić przegląd przed zakupowy? Domyślam się że w ASO. Nawet jestem w stanie przymknąć oko na drobne wady, bo trudno o 9 letnie auto bez takich. Z drugiej strony nie wiem czy warto kupować pierwszy, który zobaczę. 

 

Dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stety lub niestety tu tylko nakazują polecać ASO...

Może ktoś w forumowiczów będzie wiedział i zdradzi Ci na PW gdzie się udać.

Ja niestety w tej materii nie umiem Ci pomóc :(

 

Jedyne co to --->>> http://www.subaru.pl/dealer_wawrosz.html

 

Wiesz fajnie by było oglądnąć dla porównania więcej niż jedno takie auto, ale... tych aut jest tak malutko :unsure:

 

W każdym razie ja trzymam kciuki i nie tylko ja czekamy na info od Ciebie co i jak a najlepiej informacje i zdjęcia w odpowiednim dziale zatytułowanym "moje subaru" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...