Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

na japonskim rynku byl dostepny od 2003r spec.B 2.0t oznaczenie silnika EJ20Y o mocy 280km w 5mt i mialo w 5.3 do setki byly tez puzniej o mocy 260km w automacie w 2003 i poczatek 2004r chyba wszystkie mialy wydech sti ja mam duzo wiecej z sti oficjalnie nie bylo w tych rocznikach niby jeszcze wersji sti lub jak co niektorzy mowią byla to tanisza wersja sti :) ale daje tyle frajdy :) co nic innego

Sebol a czy możesz wrzucić tu fotki Twego JDM Spec.B ?

Jeśli nie masz m.in niebieskiego wnętrza to posiadasz zwykłą wersję 2.0 Spec.B z rynku japońskiego :) Też kawior ;)eb2f4fbbd7f7ac768457715089c.jpg

Owoc masz na myśli rozwiązanie w Subaru czy ogólnie ?

 

Tak, mam na myśli stricte jak to jest w Subaraczkach  :)

Bo w BMW wiem że trzeba włożyć w "gniazdo" coś co zwie się kluczykiem i dopiero można zapalić.

 

BTW: zobacz jak są uruchamiane super samochody np. lambo :)

Chyba jakoś tak :wub:

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, mam na myśli stricte jak to jest w Subaraczkach :)

 

W Subaru system nazywa się KeyLess. Nie ma karty tylko standardowy kluczyk z transmiterem + guzik do odpalania.

Zapłon tylko i wyłącznie z wciśniętym sprzęgłem. Do tego są czujniki przy klamkach reagujące na włożenie dłoni: klamka - drzwi. Jest też guzik do zamykania wszystkich drzwi.

Z ciekawostek: jeśli mechaniczna blokada kierownicy zaskoczy w nieodpowiednim miejscu nie odpalisz auta. Wciskasz guzik i niby wszystko OK ale nie kręci.  Trzeba mocniej zakręcić kółkiem żeby blokada przeskoczyła. Mi przydarzyło się to raz. Laweta już jechała ale na szczęście rozwiązałem sam ten problem :)

Generalnie wynalazek jest bardzo fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie do końca jest to zwykła wersja spec.B :)

 

Ładny, na pewno bardzo nietuzinkowy w tej części świata :) 

Gratuluje Sebol 

 

Ale pamiętaj, że w kraju kwitnącej wiśni mają masę gadżetów i dodatkowego wyposażenia z pod znaku STi, i Twój zapewne w takie został wyposażony ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, mam na myśli stricte jak to jest w Subaraczkach :)

 

W Subaru system nazywa się KeyLess. Nie ma karty tylko standardowy kluczyk z transmiterem + guzik do odpalania.

Zapłon tylko i wyłącznie z wciśniętym sprzęgłem. Do tego są czujniki przy klamkach reagujące na włożenie dłoni: klamka - drzwi. Jest też guzik do zamykania wszystkich drzwi.

Z ciekawostek: jeśli mechaniczna blokada kierownicy zaskoczy w nieodpowiednim miejscu nie odpalisz auta. Wciskasz guzik i niby wszystko OK ale nie kręci.  Trzeba mocniej zakręcić kółkiem żeby blokada przeskoczyła. Mi przydarzyło się to raz. Laweta już jechała ale na szczęście rozwiązałem sam ten problem :)

Generalnie wynalazek jest bardzo fajny. 

 

 

 

Ja nie moglem sie tylko przyzwyczaic do jednej rzeczy, mianowicie jak przewozilem dosc sporo bagazy, to samochod nie chcial dac sie zamknac z zewnatrz. Jak dotykalem klamki w miejscu, ktore mialo reagowac na dotyk i ryglowac zamki, to Rascal tylko robil "piiiiiiik piiiiiik" i sie nie chcial zamknac. Dopiero konkretne nacisniecie przycisku na kluczyku odnosilo skutek. Myslalem, ze to kwestia mocnego zaladowania, az sie w koncu zorientowalem, ze w torbie mialem zapasowy kluczyk, a auto chcialo po prostu zapobiec przypadkowemu zatrzasnieciu kluczyka w kabinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japońce tak mają i najszybciej po tym poznasz  jdm

niby normalne a inne  :)

Gwoli ścisłości te wypasione JDM-y mają wycieraczki na tylnej szybie. Podstawowe wersje nie ;)

 

Upewniając się co do tej informacji znalałem takie coś

94.jpg?d=a128

 

Jak wam się widzi takie Legacy? :huh:  B)  

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wam się widzi takie Legacy? :huh:B)

Zdecydowanie tak. Choć bez parapetu z tyłu. Toć to lumuzyna i powinna zachować swój charakter :)


 

.... w Japonii sa kity WRC-style

 I to nawet do wagona  :biglol:

Ależ to wygląda komicznie :o

 

 

 

 

 

 

 

 

p6.jpg?ct=260272a998f6

Na tej fotce jeszcze znośnie. Reszta przekombinowana, progi okropne.. A ten kurnik na masce na wcześniejszej fotce to :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się widzi takie Legacy? :huh:B)

Zdecydowanie tak. Choć bez parapetu z tyłu. Toć to limuzyna i powinna zachować swój charakter :)

A ja tak patrze i patrze na to zdjęcie sedana i ten chromowany gril nie pasuje. Idealny był by:

subaru_legacy_sti_s402_5.jpg

Jak szaleć to szaleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile by kosztowało ściągnięcie takiego S402....

Pewnie kompletnie nieopłacalne ale auto zacne.... :)

 

Ale jak tak patrzę na to wszystko to posiadanie subaraka jest kompletnie nieopłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, ale czego nie robi się dla zdrowia i fajnego samopoczucia  :)

Jedynie dostrzegam jedną naszą narodową słabość a mianowicie wiek. Nie ważne że biały kruk ważne że ma już kilka lat i to chyba odpycha... 

Ok, czas wrócić na ziemie czyli do tematu Legacy w wersji Spec.B :) 

Mam pytanie do posiadaczy Legacy w wersji sedan.

Czy wasze auta również posiadają ten mały dyskretny, a zarazem bardzo elegancki spoilerek zwany listwą Gurneya? :wub:

zeneva-2007-16.jpg

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz z UK z czarnym H6 (nie pamiętam nicka) na pewno ma taki lip na swoim subaraku. Mi się podoba. Dupka tego gacka po lifcie jest piękna.

Rzeczywiście forumowicz AR2R_K19DLA ma takiego rear lipa  :) Ciekawe czy już miał czy doposażał swego czarnucha w ten spoilerek.

Smutne jest to że sprawdziłem i w katalogu akcesoriów do Legacy po lifcie nie ma tej listwy :huh: Są za to jakieś większe mniej gustowne a zarazem większe spoilery :unsure:

 

Edit: Ale ten mniejszy z katalogu jest taki sam jak w wersji STi/S402

subaru_legacy_sti_s402_6.jpg

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rzeczywiście forumowicz AR2R_K19DLA ma takiego rear lipa   Ciekawe czy już miał czy doposażał swego czarnucha w ten spoilerek.

 

to prawda mam takiego ;)

 

lip1.jpg 

 

 

lip3.jpg

 

 

 

a przy okazji jako, że wątek o spec B to się pochwale moim wczorajszym upgradem :P

 

zawiecha spec b w 3.0R  :wub:

 

bilstein7.jpg

 

 

bilstein8.jpg

 

 

bilstein5.jpg

 

 

bilstein6.jpg

 

:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...